İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Kahve Sokağı Bayilik Başvurusu ve Şartları

Kahve Sokağı bayilik başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, firmanın bayilik almak için kendilerinden beklemiş olduğu şartları ve şube açmak için gereken finansı sağladıklarında bayiliklerini kolaylıkla alabilmektedirler. Kahve Sokağı, açıldığı ilk günden bu zamana kadar kahve sektöründe zirveye ulaşabilmek için oldukça sıkı çalışan firmalardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Bu bağlamda tecrübesi ile sektörün öncü firmaları arasında yer alan Kahve Sokağı, aynı zamanda bayilerine sunmuş olduğu destekler sayesinde de bu anlamda tercih edilen lider kahve firmalarından birisidir. Her yaptığı hamlede müşterilerinin güvenini kazanan firma, aynı zamanda vermiş olduğu hizmetlerle de ticari itibarını sağlamlaştırmıştır. Firma gelecekte de hedefinde olan şube sayısına ulaşarak, uzman kadrosu ve kaliteli hizmetleri ile müşterilerinin yanında olmaya devam edecektir. Bu sebepten dolayı Kahve Sokağından bayilik almak isteyen kişiler, firmanın gereken şartlarını yerine getirdiğinde bu ailenin bir parçası olabilirler.

Kahve Sokağı Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Kahve Sokağı bayilik alma şartları, firmanın bayilik almak isteyen kişilerden kesinlikle yerine getirmeleri gereken birkaç farklı yükümlülükleri kapsamaktadır. Buna göre Kahve Sokağından bayilik almak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar şunlardır;

  • Kahve Sokağı firması, bayisi olmak isteyen kişilerden öncelikle bilgi ve deneyimlerini paylaşmak adına (Know-How) parası almaktadır.
  • Firma aynı zamanda isim hakkı bedeli olarak kişilerden 20.000 USD talep eder.
  • Kahve Sokağı bayisi olmak isteyen kişiler, firmanın mekan seçimine ve hijyen koşullarına önem vermek zorundadırlar.

Yukarıda verilen şartlar, Kahve Sokağı bayisi olmak isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar arasında yer alan en önemli yükümlülüklerdir. Firmadan bayilik almak isteyen kişiler, firma ile doğrudan bağlantıya geçerek bayilikleri konusunda daha detaylı bilgiye ulaşabilmektedirler.

Kahve Sokağı Bayilik Maliyeti Ne Kadardır?

Kahve Sokağı bayisi olmak isteyen kişilerin maliyetleri, firmanın isim hakkı bedeli, eğitim ücreti ve mekân kurulumunu kapsayan maliyetlerden oluşmaktadır. Kahve Sokağı bayisi olmak için kişilerin sağlamaları gereken maliyetler ve oranları şu şekildedir;

  • Firmanın isim hakkı için ödenmesi gereken rakam; 20.000 usd,
  • Bayilik kurulum ücreti metre kare başına 2.500 TL,
  • Ortalama şube açılış maliyeti; 600.000 TL,
  • Firmanın bayilerinden talep etmiş olduğu aylık ciro primi kazancın %3’üdür.

Yukarıda verilen maliyetler ve oranları, Kahve Sokağı firmasından bayilik almak isteyen kişilerin karşılamaları gereken maliyetlerdir. Bayilik açılışından, kuruluma kadar pek çok farklı noktada bayisine destek sağlayan firma, aynı zamanda şube çalışanlarının eğitimlerini de üstlenmektedir.

Ayrıca Kahve Durağı bayilik bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Kahve Sokağı Bayiliği Almak İçin Sağlanması Gereken Mekân Özellikleri Nelerdir?

Kahve Sokağı bayisi olmak isteyen kişilerin sağlamaları gereken mekân özellikleri, minimum 80 metre karelik dış alan, 100 metre kare iç alandan oluşmasıdır. Aynı zamanda iç dizaynın ve konseptin de merkezle aynı olması firmanın bu bağlamda beklemiş olduğu en önemli durumlardan bir tanesidir. Firma bayisi olacak kişilerin, yer seçimlerini yaparken lokasyon açısından uygunluğuna da dikkat etmektedir. Özellikle işlek olan yerlerde mekân seçimi yapması için yönlendirilen kişiler, bu sayede firmanın kendilerinden beklemiş olduğu aylık ciro hedeflerini de rahatlıkla tutturmuş olacaklardır. Firma aynı zamanda iş yerini açan kişilerin, bayiliklerinin başında bulunmalarını da tercih eder.

Kahve Sokağı Bayilik Kurulumu Süresi Ne Kadardır?

Kahve Sokağı bayisi olmak isteyen kişiler, bayiliklerini ortalama 2 ay içinde kurmalıdırlar. Girişimci ile yapılan görüşmelerde, sistem hakkında detaylı bilgi alan kişiler, aynı zamanda uzman ekip aracılığı ile mekânsal incelemelerde bulunurlar. Açılması planlanan lokasyonun fizibilite çalışmasını gerçekleştiren bu ekip, aynı zamanda bayiliğin finansal analizlerini de gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kahve Durağı Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı