Evde Ek İş

Kahramanmaraş Evde İş İmkanları, İlanları

Kahramanmaraş evden çalışma ilanları açılan şehirlerden biridir. Bu şehirde günde birkaç saat ayırarak ek gelir elde eden yüzlerce insan vardır. Özellikle paketleme ve katlama gibi işlerle yapılan ek iş imkanları, Kahramanmaraş’ta da yaygınlaşmaktadır. Kahramanmaraş evde iş imkanları, ilanları 2019-2020 yılında da değişik kesimden kişilerin ilgisini çekmektedir. Evde ek iş yapan kişiler hem ev ekonomisine katkıda bulunur hem de ülke ekonomisine faydalı bir iş yapmış olur.

Kahramanmaraş Evde Ek İş

Evde ek iş imkanlarından faydalanmak isteyen kişiler için herhangi bir kriter belirlenmemiştir. Hemen hemen herkesin bu işi yapması mümkündür. Genellikle basit ve seri özellikte olan bu işlerde, adede göre ücretlendirme yapılmaktadır. Kahramanmaraş evde iş ilanlarına başvuran kişiler yöresel ürünlere dair iş ilanları da görebilir. Yöreye özgü baharatlar, gıdalar, tekstil ürünleri de paketleme gibi iş ilanlarına konu olabilmektedir. Kahramanmaraş evden iş ilanlarına başvurmak için hem internet üzerinden başvuru yapmak hem de telefonla ulaşmak mümkündür. Genellikle o yörede faaliyet gösteren firmalar ve büyük fabrikalar evde çalışma yapacak işçilere ihtiyaç duymaktadır.

Düzce evde iş imkanları için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kahramanmaraş Ev Hanımlarına Evde İş

Evde çalışma yaparak ek gelir elde eden kişilerin büyük bir çoğunluğunu ev hanımları oluşturmaktadır. Ev hanımlarının da çalışma alanlarında bulunması ve bu kişilere yönelik istihdamın artması için çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Kahramanmaraş kadınlara evde ek iş ilanı açılan şehirlerden biridir. Ev hanımlarının yapabileceği işleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Evde davetiye katlama,
 • Nikah şekeri yapma,
 • Tel toka paketleme,
 • Kürdan paketleme,
 • Sabun yapma,
 • Kulak çöpü paketleme,
 • Poşet paketleme,
 • Kağıt poşet katlama,
 • Pil kutulama

Bu işlerin hemen hemen hepsinde ev hanımlarına yönelik ilanlar açılmaktadır. Ayrıca bazı iş dallarında özellikle ev hanımları tercih edilmektedir. Bu işler genellikle el yatkınlığı isteyen süsleme işleridir. Dantel ekleme, kazak süsleme gibi işleri firmalar genellikle tecrübeli ev kadınlarına vermektedir.

Kahramanmaraş Evlere İş Veren Firmalar

Kahramanmaraş’ta evlere iş veren firmalar bazı zamanlarda ilan açmaktadır. Bu ilanda genellikle herhangi bir kriter yoktur. Evde çalışmaya müsait ortamı olan kişiler günde birkaç saatini ayırarak bu işleri yapabilirler. Evde iş veren Kahramanmaraş firmaları arasında yöresel firmalar da bulunur, ulusal firmalar da. Ülke genelinde hizmet veren firmalar genellikle her türden ürün işlemleri yapmaktadır. Ancak yöresel ürünler üzerine çalışan firmaların genellikle Kahramanmaraş’a özgü baharat ve besinleri iş konusu olarak seçmektedir. Kahramanmaraş evde iş imkanlarından faydalanmak isteyen kişiler bu ürünleri zamanında ve eksiksiz olarak firmalara teslim etmelidir. Ürünlere adet başında ödeme yapılmaktadır.

Kahramanmaraş İŞKUR Evde İş İlanı

İŞKUR evde iş ilanlarının yaygınlaşmasının ardından kendi iş ilanlarını da yayınlamaya başlamıştır. İŞKUR bu ilanları genellikle ev hanımlarına yönelik açsa da, çeşitli kesimden insanlarında bu işlere başvurması mümkündür. Kadın erkek demeden herkesin yapabileceği işler olan evde iş fırsatları, İŞKUR’da kısa sürede öğretilmektedir. Bu kurslarda evde paketleme ve süslemeye dair işler öğretilir. İŞKUR’un evde iş kurslarında başarılı olan kişiler, kurs sonunda sertifika almaya hak kazanmaktadır. Bu sayede sertifikalı kişilere İŞKUR tarafından iş ilanları mesaj olarak gönderilmektedir. İŞKUR’un iş ilanı mesajlarını gören kişiler firmalara ilk başvuran olma özelliği taşır.

Kahramanmaraş Evde Paketleme İşi

Evde yapılan ek işlerde en yaygın iş alanı paketlemedir. Paketleme işlemine birçok ürün dahil edilebilir. Paketleme yapılacak ürünler şehirden şehre değişiklik göstermektedir. Kahramanmaraş yöresinde bu ürünler genellikle cezerye, sucuk ve baharattır. Bu ürünlerin paketlemesine dair her türlü malzeme firmalar tarafından temin edilmektedir. Ürünleri yollayan firmalar paketleme işlemine adet başına ödeme yapmaktadır. Evde paketleme ek işi sayesinde ayda 1000 lira civarı gelir elde etmek mümkündür. Bu yüzden birçok kişi bu ilanlara başvurur. Başvuruda bulunan kişiler arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Ev hanımları,
 • Emekliler,
 • Öğrenciler,
 • Yeni evliler,
 • Evde boş zamanını aktif olarak değerlendirmek isteyenler

Evde paketleme işi yapan kişiler günde 3-4 saatini ayırarak işlemleri tamamlayabilir. Paketleme işleri fabrikalar ve firmalar tarafından verilebilir. Bu ilanlarda herhangi bir özellik aranmamaktadır. Herkesin ilana başvurması mümkündür.

Bingöl iş fırsatlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Kahramanmaraş Evde Katlama İşi

Evde katlama işi yaparak da ek gelir elde etmek mümkündür. Katlama işlerine konu olan ürünler genellikle kağıt ya da kartonlardır. Davetiyeler, poşetler bu iş alanının en yaygın kullanılan malzemeleridir. Firmalar katlama işleminin ardından ürünleri kullanıma koymaktadır. Ancak katlama işini kendi işçileri yerine evden çalışan kişilere vermektedir. Bu durum hem çalışanlar hem de işverenler için karlıdır. Kişiler yemek, yol gibi masraflardan muaf tutulmuş olur. Kahramanmaraş evde iş ilanları arasında katlama işleri büyük bir kısmı oluşturmaktadır. Özellikle karton poşet katlama işini tüm büyük firmalar tercih etmektedir. Karton poşetler bir markanın en büyük reklamını yapan ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde hem müşteriler ürünlerini taşıyabilmekte hem de gittiği her yerde markanın tanıtımını yapabilmektedir. Karton poşetlerin mağazalar içerisinde muhafaza edilebilmesi için katlanmış halde bulunması gerekir. Bu işlem için firmalar genellikle evden çalışan kişileri tercih etmektedir. Kahramanmaraş katlama ek işi yapmak isteyen kişilere bu alanda iş ilanları sunmaktadır. Katlama işi sonucunda teslim edilen her bir ürün için ücret alınmaktadır. Bu yüzden katlama işleminin seri ve doğru şekilde yapılması önemlidir.

Bir önceki yazımız olan İzmir Evde İş İmkanları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

8 Yorum

 1. Merhaba ben kahramanmaras dulkadir oglunda oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum çalışmıyorum ekip kurabilirim dönerseniz sevinorim

 2. Kahramanmaraş Türkoğlu ilçesinde yaşıyorum dönüş yaparsanız sevinirim paketleme işi yapabilirim.

 3. merhaba.kahramanmaras onikisubatta oturuyorum.evde yapabilecegim is ariyorum.dönüs yaparsaniz sevinirim

 4. Kahramanmaraş onikişubat da oturuyorum elbeçerim var titiz ve simetrik takıntım vardır düzenli biriyim çalışmaya da ihtiyaçım var memnun kalırsınız yaptığım işten pandemiden dolayı eşimde çalışmıyor bu işe ihtiyacım var dönüş yaparsanız sevinirim

 5. Kahramanmaraş ta ikamet etmekteyim evde iş imkanı aramaktayım dönüş yaparsanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı