Genel

İzmir Demir Çelik Personel Alımı

İzmir Demir Çelik eleman alımı firma insan kaynakları birimlerinin, her yıl hazırladığı raporlar ve iş planlamaları doğrultusunda yapılmaktadır. Personel alımı konularında, firma tarafından tek yetkilendirilen birim insan kaynakları birimleridir. İzmir Demir Çelik firması, ülkede ağır sanayi anlamında faaliyet gösteren, geniş istihdam sağlayan büyük firmalarımızdan bir tanesidir.

Firma insan kaynakları birimleri, iş ilanlarını verirken genellikle resmi internet sitesini kullanmaktadır. Bunun yanı sıra, acil işe alım durumlarında popüler iş arama ağlarından da ilanlar verilebilmektedir. Bu sebeple firma bünyesine başvuru yapacak adayların, sık sık iş ilanlarını takip etmesinde oldukça yarar vardır.

İskenderun Demir Çelik personel alımı bilgileri yazımızdadır.

İzmir Demir Çelik Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

İzmir Demir Çelik eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak başvuru süreçlerinin, ilk aşamasını oluşturmaktadır. Bu sebeple başvuru yapacak adayların, en zorladığı ve merak ettiği konularında başında gelmektedir. Başvuru formları insan kaynakları birimleri tarafından, adayların ön değerlendirmesini yapmak ve tanımak amacıyla oluşturulmaktadır. Şirket bünyesine başvuru yapacak her adayın, belirtilen başvuru formlarını yine belirtilen yollar ile temin etmesi gerekmektedir. Başvuru formlarını temin etmek adayın kendi sorumluluğuna bırakılmış olup, formları elde edemeyen kişilerin adaylık süreçleri sonlandırılmaktadır.

Başvuru formlarının içeriğinde adayların çeşitli ön bilgileri yer almaktadır. Bununla birlikte firma yetkilileri, kendilerine göre soruları başvuru formlarına koyabilirler. Firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, pozisyon farkı olmaksızın başvuru formlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde cevaplandırması gerekmektedir. Başvuru formlarında ki bilgilere, yalan yanlış bilgiler yazan adayların değerlendirme sürecine katılmaları, firma yetkilileri tarafından engellenmektedir. Bu sebeple işe alımlarda, başvuru formlarının yeri ve önemi büyük olmaktadır.

Başvuru formları genellikle, firma insan kaynakları birimlerinin iş ilanlarını yayınlamasıyla birlikte, aynı ilanların eklerine sunulmaktadır. Başvuru yapacak kişilerin, bu eklerden başvuru formlarını detaylı bir şekilde indirmesi gerekmektedir. Resmi internet sitesinden formlara ulaşamayan adaylar, insan kaynakları birimleri ile doğrudan temas kurup, formları talep edebilirler.

İzmir Demir Çelik Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İzmir Demir Çelik eleman alımı başvuru koşulları firma yetkilileri tarafından, nitelikli insan gücünü şirkete çekme amacı ile hazırlanmaktadır. Firma bünyesine başvuru yapacak her adayın, belirtilen eleman şartlarına eksiksiz bir şekilde sahip olması gerekmektedir. Personel alımı şartlarına sahip olmayan adayların, başvuru süreçleri istisnasız bir şekilde sonlandırılmaktadır.

Firma başvuru şartları genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • 4 yıllık fakülte mezunu olmak
 • En az alanında 4 yıl tecrübe sahibi olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Meslek programlarına iyi derecede hâkim olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak

Firma Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Şirket başvuru belgeleri firma insan kaynakları birimleri tarafından, her adaydan istenilen ve temin edilmesi şart olan belgelerin tümüdür. Firma yetkililerinin talep ettiği bu belgeler, adayların her türlü işlemlerini gerçekleştirmek amacı ile istenmektedir. Bu sebeple firma bünyesine başvuru yapan her adayın, istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde temin etmesi gerekmektedir. Belgelerinde eksik olan adaylar, işe alınsalar dahi iş başı yapamamaktadır. Bu sebeple adayların, belgeleri temin ederken oldukça hızlı ve titiz olmaları gerekmektedir.

Her yıl değişkenlik gösterse de, genel olarak belgeler aşağıda ki gibidir;

 • Vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkametgâh belgesi
 • Sağlık raporu
 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • Sabıka kaydı
 • Sicil arşiv raporu
 • Sigorta döküm belgesi

Firma Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Şirket staj müracaatı yapmak ilgili alanlarda öğrenim gören, özellikle mühendislik dallarında ki öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Firma ülke genelinde büyük ve saygın bir firma olduğundan, staj programları çerçevesinde iyi bir özgeçmiş hazırlamak isteyen öğrenciler tarafından, oldukça arzulanmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, her yıl iş planlamaları ile birlikte staj programlarına da bütçelerin el verdiği kadar, kontenjan ayırmaktadır. Ayrılan bu kontenjanlar doğrultusunda ise başvurular kabul edilmektedir.

Firma bünyesinde ki staj programlarına, her sene kontenjan sayısının çok üstünde başvurular gelmektedir. Bu sebeple yetkililer, staj programlarına adayları seçerken belirli şartlar getirmiştir. Programa başvuru yapacak adayların hepsinin, bu şartları sağlaması gerekmektedir. Belirtilen şartlardan en önemlisi not ortalamasıdır. Bu şarta göre, başvuru yapacak her öğrencinin yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 2.50 olması zorunludur.

Firma insan kaynakları birimleri, genellikle personel alımı süreçleri ile birlikte staj programlarını da açmaktadır. Staj başvuruları resmi internet sitesinden yapılmakta olup, evrak teslim süreçleri tamamen internet üzerinden sağlanmaktadır. Bu sebeple adayların sık sık, ilanları takip etmesi gerekmektedir.

İpragaz personel alımı başvurusuna yazımızdan bakabilirsiniz.

İzmir Demir Çelik Çalışma Koşulları Nasıldır?

İzmir Demir Çelik çalışma şartları açısından, ağır sanayi koşulları ve mesleki gereklilikler dikkate alındığında, oldukça zorlayıcı olabilmektedir. Firma bünyesinde hizmet veren personellerin çoğunluğu, fabrika ortamında büyük ve sıcak makinelerle çalışmaktadır. Bunun yanı sıra personeller, zamanlarının büyük bir kısmını ayakta çalışarak geçirmektedir.

Bununla birlikte firma yönetim veya planlama kadrosunda bulunan personeller, bir kısmı fabrika koşullarında olmakla birlikte genellikle çoğu, ofis ortamlarında çalışmaktadır. Ofis ortamlarında çalışan personellerin şartları, fabrikalara göre oldukça iyi durumdadır.

İzmir Demir Çelik İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

İzmir Demir Çelik insan kaynakları birimine ulaşmak özellikle başvuru süreçlerinde, oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. Firma insan kaynakları birimlerine ulaşmak, oldukça kolaydır. Firma resmi sitesi iletişim veya kariyer bölümlerinde, yetkililer ve birimler hakkında detaylı bilgiler mevcuttur. Personel alımı sürecinde ilgilenen adaylara, birimler hakkında detaylı bilgilerde verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İskenderun Demir Çelik Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı