Genel

İskenderun Demir Çelik Personel Alımı Başvurusu

İskenderun Demir Çelik eleman alımı başvuruları her yıl firma tarafından belirlenen, boş pozisyonlar için açılmaktadır. Firma Türkiye’nin en büyük, demir çelik üretim fabrikalarından birisi konumundadır. İskenderun Demir Çelik personel alımı sık bir şekilde değil, ihtiyaca göre yapılmaktadır. Özellikle ülkemizde bulunan, ağır sanayi fabrikalarının başını çekmektedir. Bu sebeple sektörde kariyer yapmak isteyen kişilerin, cazibe merkezi haline gelmiştir.

İskenderun Demir Çelik fabrikası, özellikle nitelikli insan gücüne oldukça önem vermektedir. Bu sebeple her geçen gün artan iş hacmi sayesinde, ülkede bulunan birçok vatandaşa istihdam olanakları sunmaktadır. Başvurulara talep, kontenjan sayılarından oldukça fazla olduğu için, belirli kıstaslar altında işe alımlar yapılmaktadır. Özellikle mühendis unvanına sahip kişiler, diğer mesleklere göre bir adım daha önde olduğu görülmektedir.

İpragaz personel alımı bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

İskenderun Demir Çelik Personel Alımı Başvuru Formları Nerede Bulunur?

İskenderun Demir Çelik eleman müracaat formlarını bulmak adaylar açısından, oldukça basit bir işlemdir. Boş pozisyonlara başvurmak isteyen adayların, firma tarafından belirtildiği şekilde, bu başvurularını formlarla birlikte tamamlaması gerekmektedir. Bu sebeple işe alımlarda, başvuru formlarının rolü çok büyük olmaktadır. Belirtilen formların içeriğinde, başvuracak adayların kişilikleri ve meslekleri hakkında bilgilerin yanı sıra, bulunduğu adres, iletişim vb. bilgilerde yer almaktadır.

Firma insan kaynakları birimi, her yıl iş planlamasına göre ilanları yayınlamaktadır. Yayınlanan ilanlara başvuru yapacak adaylar, aynı ilanın eklerinde başvuru formlarına ulaşabilmektedir. Fakat bazı aksaklık durumlarında, adayların formlara ulaşamadığı tespit edilmektedir. Bu gibi durumlarda, doğrudan firma insan kaynakları birimi ile temasa geçilip gerekli formlar temin edilmelidir.

Adayların formları doldururken, titiz davranması ve doğru bilgiler vermesi işe alım konusunda oldukça belirleyici olmaktadır. Başvuru sürecini atlatıp, değerlendirme sürecine başarı ile kalan adayların karşısına, doldurdukları form çıktığından bilgilerin doğruluğu firma yetkililerince, teyit edilmektedir. Bu durumda, yanlış bilgi vermiş adaylar için oldukça kötü bir izlenim bırakmaktadır.

İskenderun Demir Çelik Başvuru Şartları Nelerdir?

İskenderun Demir Çelik müracaat şartları firma tarafından belirlenmiş, pozisyonlara göre değişkenlik göstermektedir. Nitelikli işe alımlarda, başvuru şartlarını harfiyen sağlamak adaylar açısından, çok önemli bir detaydır. Şirket bir ağır sanayi firması olduğu için, işe alınan personelin yapacağı en ufak hata çok ciddi sonuçlar doğurmaktadır. Bu sebeple firma, işe alımlarda oldukça titiz davranmaktadır.

İskenderun Demir Çelik Başvuru şartları, kabaca şu şekildedir;

 • Alanında tecrübe sahibi olmak
 • Makine mühendisliği, malzeme mühendisliği, endüstri mühendisliği vb. bölümlerinden mezun olmak
 • İş güvenliği kurallarını bilmek
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • MS Office programlarına hâkim olmak
 • Mesleki araç ve gereçleri kullanabilmek
 • Erkek adaylar için askerliği tamamlamış veya tecilli olmak

İskenderun Demir Çelik Başvuru Evrakları Nelerdir?

İskenderun Demir Çelik müracaat belgeleri her büyük firmada olduğu gibi işe başlama süreçleri, sigorta başlangıcı ve firma kaydı gibi süreçlerin tümünü uygulamak amacıyla, personelden istenmektedir. Firma tarafından belirtilen belgeler, işe alınan bir elemanın görevine başlayabilmesi adına şarttır. Bu sebeple adayların, istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde temin etmesi beklenmektedir.

İskenderun Demir Çelik başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Başvuru formu
 • Diploma veya mezuniyet belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Sağlık raporu
 • Solunum testi raporu
 • Akciğer sağlık raporu
 • Sicil kaydı

İskenderun Demir Çelik Firması Tarihi Nasıldır?

İskenderun Demir Çelik şirketi 3 Ekim 1970 yılında, Türkiye’de kurulmuştur. Kuruluşundan bugüne kadar, Türkiye’nin en büyük demir çelik işletmesi olma unvanını, ellerinde tutmaktadırlar. Firma tesisleri, İskenderun’un yaklaşık 17 km uzağında bulunan yörelere konumlandırılmıştır. Tesis hacmi, 16.752.238 m2 olmaktadır. Geçmişten bugüne, birçok vatandaşa istihdam kaynağı olmuş ve saygı bir firma olmaktadır.

1967 yılında, Rusya ile yapılan ticari ve ekonomik iş birlikleri çerçevesinde, belirlenen şirketlere çizimleri yaptırılmış ve hayata geçirilmiştir. Firma bünyesinde, birçok çelik ve demir üretilmekle birlikte, bu ürünlerin hammaddeleri de depolanmakta ve satılmaktadır. İskenderun Demir Çelik personel alımı ilanlarında, şirket tarihi ile ilgili oldukça detaylı bilgiler verilmektedir.

Ayrıca İGDAŞ personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

İskenderun Demir Çelik Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

İskenderun Demir Çelik şirketi staj müracaatı yapmak iş ilanlarında belirtilen bölümlerde okuyan öğrenciler için, oldukça cezbedici bir durumdadır. Firma Türkiye’de faaliyette olan, alanında en büyük işletme olduğu için, tercih edilme yüzdesi de her geçen gün artmaktadır. Firmanın sağlamış olduğu yurtdışı bağlantıları ise, gelecek kariyer planlaması yapan öğrencilerin, firma bünyesine katılma isteğini arttırmaktadır.

Her yıl insan kaynakları birimi, firma staj programları için kontenjanlar belirlemektedir. Bu kontenjanlar paralelinde ise bahar ve yaz aylarında, stajyer kabul edilmektedir. Fakat her yıl açılan bu programlara, kontenjandan daha çok başvuru alındığı için, belirli bazı şartlar gelmektedir. Özellikle belirtilen bölümlerde okumak ve not ortalamasının yüksek olması, staj kabullerinde belirleyici özellikler olmaktadır.

İskenderun Demir Çelik Nasıl Bir Firmadır?

İskenderun Demir Çelik şirketi ülke genelinde, oldukça saygın ve büyük bir firma konumundadır. Ülkeye ve kente oldukça geniş, istihdam kaynağı yaratmaktadır. Firma her geçen yıl büyüyen ekonomisi ile personel maaşlarında da iyileştirmeye gitmektedir. Firma bünyesinde çalışan personelin, büyük bir çoğunluğu firmada çalışmaktan mutlu olduklarını beyan etmektedir. Başvuru yapacak adayların personel alımı ve değerlendirme süreçlerinde, bu durumu iyi bir şekilde gözlemlemesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İpragaz Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı