İş Fikirleri

İş Kurma Fikirleri Nelerdir?

İş kurmak amacı yola çıkanlar için çok az sermaye ile iş fikirleri hakkında altın değerinde bilgiler veriyoruz. Sermayesi olmayanlar için para kazandıracak iş fikirleri ve sermayesiz az riskli işlere kadar birçok alternatif para kazandıracak mesleklerden bahsedeceğiz. Kendi iş yerimi açmak istiyorum ne kadar para lazım diyenler için, bilgi verip kişilerin bu konudaki tereddütlerini ortadan kaldırmaya çalışacağız.

Bizim ülkenin en iyi iş fikirleri; hali hazırda işleyen kazancı iyi dükkanların yakınlarına aynı sektörde yada benzerini açmaktan öteye gidememiş, hal böyle olunca bir dönem sucular, internet cafeler, çiğ köfteciler, biftekçiler, hamburgerciler akabinde lokmacılar birbiri ardına açıldılar. Genelde karar verme mekanizmasında en ağır basan taraf etrafınızdaki birilerinin size önerdiği işlerdir. Bir dostunuzun ya da bir akrabanızın size bir sektörün çok kârlı olduğunu, kesinlikle o işten çok kazanacağınızı söylemesiyle sizi heyecana gark eder. Bunun yanı sıra bir de sizin kendi iç sesiniz vardır. Başkalarının yapıp başarılı olduğu sektörlerde kolaylıkla başarılı olacağınızı düşünmenizdir. Ama mantıklı düşünmezseniz kolaylıkla elinizde ki sermayenizi kaybetmeniz yanı sıra, üstüne bir de borç içinde yüzeceğiniz işten bile değildir.

Göz atabilirsiniz: Karlı ve zekice iş fikirleri

Yeni bir iş sahibi olmak için pek çok kişinin düşüncesi yüklü bir sermayeye sahip olmaktır. Oysa sermayesiz çok para kazandıracak işler yaparak kendi işinizin patronu olabilişiniz. İş kurma fikirleri nelerdir konusu hakkında bilgiler verdiğimiz bu yazımız sizler için fikir verici olacaktır.

Küçük Evler

Göz alabildiğince uzanan bir bahçe ve içerisinde bakmaya doyamayacağınız bir malikane rüya ev tanımına uysa da her zaman için böyle bir genelleme yapılamaz. Girişimcilerin dikkatini çekmeye başlayan yeni iş fikrinin çıkış noktası da bu gerçeğe dayanıyor. Muhteşem bir şekilde dizayn edilmiş, tüm detayları hesaplanmış üstelik çok da konforlu olan küçük evler en yeni iş fikirleri arasında gösteriliyor.

Sağlıklı Fast Food

Bir kere adı bile sağlıksız, nasıl sağlıklı fast food olur diye düşünmeyin. Sağlıklı yiyecekler de oldukça pratik ve hızlı bir şekilde hazırlanabilir. Tüketicilerin son yıllarda sağlıklı yaşama bilincinin artmasıyla sağlıklı fast food sunan restoranlar dünya genelinde yaygınlaşmaya başladı. Siz de gıda sektörüne girmeyi düşünüyorsanız bu iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Mobil Uygulamalarla Para Kazanmak

Oyun Evleri

Alış veriş yapmaktan yoruldunuz ve bir cafeye oturdunuz sizin dinlenmeniz için mükemmel bi birsat size çocuğunuzu oyun  evine emanet edin, ve rahatlıkla çayınızı yudumlayın işte oyun evlerini görenlerin akıllarından geçirdikleri tek şey, çocuğunuz için eğlence sizin içinse 30 dakikalık dinlenme fırsatı, basit bir kuruluma sahip ayrıca günlük olarak 60 ila 120 müşteri gelebiliyor ve aylık kazancı da 40 ila 70 bin civarı ciro elde edebilirsiniz.

Evlere Servis

Hem eski hem de oldukça yeni bir iş fikri. Eski, çünkü uzun zamandır evlerimize farklı ürün ya da yiyecekleri getirtebiliyoruz. Yeni, çünkü bu iş fikri artık her şeyi teslim alma imkanı sunuyor. Sadece marketlerden ya da lokantalardan değil aklınıza gelebilecek tüm işletmelerden sipariş verilebiliyor. Siz de iş kurmayı düşünüyorsanız farklı lokasyonlar da çeşitli firmalarla anlaşarak hem kendi işinize sahip olabilir hem de iş ortaklarınızın hizmet kalitesini arttırabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İş Kurma Fikirleri ve Başaran Kişilerin Özellikleri

Etik Girişimcilik ve Yönetim Danışmanlığı

Etik girişimcilik ve yönetim danışmanlığı ile firmalar hem çalışanların hem de müşterilerin memnuniyetini arttırıyor. Böylece firmaların marka imajları düzelirken, rakiplerinden sıyrılmaları da kolaylaşıyor. Daha duyarlı ve topluma faydalı şirketler olsun istiyorsanız bu iş fikrini düşünebilirsiniz.

Sanal Gerçeklik

Teknolojinin acımasız ve sıkıcı yönünden uzaklaşmak ancak teknolojinin de kalbinde yer almak istiyorsanız sanal gerçeklik teknolojisine dayanan iş fikirlerini tercih edebilirsiniz. Sanal gerçeklik aksesuarları ile özellikle AVM’ler gibi kalabalık yerlerde çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Dron Kameramanlığı

Yükseklerde olmayı sevenler için mükemmel bir iş imkanı, hem daha önce görmediğiniz yerleri keşfetmek hem de bir çok insanla tanışıp çevreni genişletmeniz mümkün bu saye de hem para kazanmış hem de ileri de yapabileceğiniz farklı işler için iyi bir çevre edinmiş olursunuz yapmanız gereken tek şey orta ölçekli bir dron ve bir pro kamera edinmek tabi bunun yanın da reklamda önemli bir çok reklam kanalları vasıtasıyla dron kameramanı olduğunuzu ve bu işi profosonellik ile yaptığınızı duyurmanız şart. Kısacası  bir dronunuz varsa hayatın her alanından para kazanmanız mümkün üstelik işin en güzel yanı eğlenceli ve zevkli oluşu.

Hayvanlar İçin Organik Mamalar

Evcil hayvan sahiplerinin en yakın dostlarına ne kadar önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Nasıl ki insanlar doğal beslenme trendine kapıldıysa hayvanlar için de aynı trendin geçerli olabileceğini düşünebilirsiniz. En yakın dostlarına kaliteli mamalar sunmayı ve onların daha sağlıklı olmasını isteyen kişilere hitap edebilirsiniz. Hayvanlara özel mama hazırlayarak haftalık olarak sahiplerine teslim etmekten düşündüğünüzden daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

Eğitim Teknolojileri

Artık neredeyse tüm öğrencilerin ellerinde akıllı cep telefonları var, hepsi tabletleriyle ve dizüstü bilgisayarlarıyla ders çalışıyorlar. Onlara yönelik; ders çalışabilecekleri, soru çözebilecekleri ve eğitimlerine katkıda bulunacakları platformlar hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız yazılım ve/veya uygulamaları okullara satarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Aktivite Kutuları

Genellikle çocukların kaliteli zaman geçirmeleri ve beyin gelişimlerinin desteklenmesi için hazırlanan aktivite kutularını yetişkinlere uyarlayabilirsiniz. Farklı etkinliklerle hem eğlenceli hem de kaliteli zaman geçirmek isteyen kalabalık bir hedef kitleye erişebilirsiniz. Neredeyse tüm hobiler için hazırlayabileceğiniz etkinlik kutularını servisiniz haline dönüştürebilir ve abonelik sistemi oluşturarak düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Etkinlik Kafeleri

Sadece arkadaşlarıyla oturup bir şeyler içmek isteyen bir hedef kitle olabilir, ancak hem arkadaşlarıyla vakit geçirmek hem de bu esnada farklı aktivitelerde bulunmak isteyen hedef kitlenin azımsanamayacak kadar kalabalık olduğu gerçeği de gün gibi ortadadır. Kafeler de oyun alternatifleri sunarak hem geleneksel hem de yeniliklerle bezeli bir işletmeye sahip olabilirsiniz. Klasik kafe yargısından kurtularak farklı vizyonunuzu ortaya koyabilirsiniz.

Web Sitesi Kiralama

Niş bir sektörde birden fazla özelleştirilebilir web sitesi hazırlayıp farklı işletmelere kiralamayı daha önce hiç düşündünüz mü? Cevabınız “Hayır.” ise şimdi tam zamanı! Bu şekilde kazanç elde edebilir, yeni müşterilere ulaşabilir ve daha kapsamlı hizmetler verebilmek için uygun zemin hazırlayabilirsiniz.

Artık her şey hazır müşterilerinizi bekliyorsunuz ve güzel bir açılış yaparak ilk bir kaç gün iş yerinizi kalabalık göstermek insanlarda o mekana güven teskin eder. Başkaları da bu şekilde sürü psikolojisiyle bir nevi transa girmiş gibi o tip mekanlara yönelebilir. Bazı sektörlerde sunum üründen daha önemlidir. Bazı sektörlerde ürün kendini sattıracak kadar çok popülerdir ya da popüler bir ürünün taklididir. Sizin müşteri memnuniyetiniz konusunda kendinizi kaptırıp, herkesi memnun etmek gibi bir uğraşınız olmamalıdır. Çünkü her müşterinin memnuniyet derecesi farklıdır. Bu nedenle su istimallerin önüne geçmek amacıyla bu müşteri memnuniyetine bir standart getirmeniz gerekmektedir. Her ne kadar istemeseniz de bu durumu su istimal edecek insanlarla da karşılaşacak ve sabrınızı da bir miktar sınayacaklardır. Eğer sosyal bir insansanız bunu da kolaylıkla başarırsınız, iyi şanslar.

Bir önceki yazımız olan En Karlı İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı