Banka Kartları

İş Bankası İmece Kart

Çiftçilerin tarımsal faaliyetlerinin yürüttükleri zaman boyunca giderlerini karşılamaları için gerekli olan finansmanı sağlayan İş Bankası İmece kart yapılan harcamalar için üreticilere tahsis edilen İş Bankası tarımsal kredi kullanımını sağlar ve ayrıyeten bankamatik kartı olarak da kullanılabilir. İlaç gübre ve diğer tarımsal makine teçhizatının alınabildiği imece kart ödemeleri hasattan sonraya bırakmanızı imkan veriyor.

İmece Kart Ayrıntıları

İmece kart sahipleri İş Bankası tarafından öncelikli bir şekilde tarımsal kredilerden faydalanabilirler. Gübre ilaç ne dediler tarımsal giderlerin yetiştiricilik döneminde alınmasından sonra  puan kazanarak ayrıyeten bu puanları da tarımsal giderlerde kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra esnek vade yapısı ile kullanılan tarımsal kredinin hasat dönemine denk gelecek şekilde ödenmesini sağlayan imece kart detayları şu şekildedir;

  • Bu kart ile yapılacak alışverişler faizsiz dönem içerisinde yada faiz döneminin dışına çıktığı durumda herhangi bir faize maruz kalmaz.
  • İmece kart ile İş Bankası anlaşmalı iş yerlerinden yapılan alışverişlerde kazanılan puanlar daha sonrasında büyük iş yerlerinde mazot dışındaki tüm alışverişlerde kullanılabilir.
  • Tüm İş Bankası şubelerinden İmece kart ile 3 ay faizsiz ve hatta geri ödemeli seçenekleri ile tarım sigortası yapılabilir.
  • Aynı zamanda bir bankamatik kartı olan bu kart Türkiye’nin her yerinde 7/24 ATM’leri kullanarak para çekme, para yatırma, bakiye öğrenme, havale ve EFT yapma, fatura ödeme, döviz alım satım ve diğer yatırım işlemleri ve diğer tüm bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirler

Çiftçilerin tüm yetiştiricilik dönemi içerisinde ihtiyacı olan ekipmanları ve finansal desteği sağlayan imece kart daha sonrasında hasat dönemi sonrasında ödeme seçeneği sunduğu için her çiftçinin farklı ödeme günleri belirlenebiliyor. Bunun için kart başvurusunda bulunurken hasat döneminin hangi aylara denk geldiği belirtilmeli.

İlginizi çekebilir: İş Bankası Anında Kredi Başvuru ve Şartları

Alışveriş yaparken karta tahsis edilmiş olan tarımsal kredilerin düşen harcama miktarları kart sahibinin kredi skor ona göre uygun faiz oranlarıyla hesaplanarak taksit miktarları belirlenir. Bundan dolayı aynı harcama yapmış iki farklı çiftçi yapacağı ödemeleri çok farklı şekilde görüntüleyebilirler. İş Bankası’nın çiftçilere sunduğu uygun faiz oranları ile verilen tarımsal krediler den faydalanabilmek için kredi sporunun yüksek olması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Enpara’dan Aidat Veren Kredi Kartı başlıklı makalemizde Enpara ve Kredi Kartı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı