BankalarGenel

İş bankası hesap kapatma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Hangi banka olursa olsun, hatta bankalardan ziyade, hangi kurum olursa olsun, başvuru yaparken yani o hizmeti almaya kalkarken, tüm kolaylıklar önünüze serilir. Her şey o kadar güzel işler ki, başvuru yapmanızı o kadar kolaylaştırırlar ki, evrakları imzalamak için bile ayağınıza getirirler. Ama iş, o hizmeti sonlandırmak istemeye gelince, bin dereden su getirir tüm kurumlar. Örneğin internet ADSL başvurusu internetten yapılır. Sözleşme kurye ile ayağınıza gelir. Ama hizmeti sonlandırmak istediğiniz zaman sizin merkez şubeye gidip, bir sürü form doldurmanız gerekirJ Bu bankalar için de geçerlidir. Mesela iş Bankasını ele alalım. İş bankasından hesap açmak çok kolaydır. Her hangi bir banka şubesine gidip, 2 dakika içinde hesap açabilir ve internet kullanımına açabilirsiniz. Peki, iş bankası hesap kapatma konusunda ne düşünüyorsunuz? Bunun farklı yolları vardır. İş bankası hesap kapatma işlemi aslında kolaydır ama hangi hesabı kapatacağınıza bağlıdır. Tüm bu detayları, konumuzda anlatacağız.

Göz atabilirsiniz: İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi

İş Bankası Hesap yönetimi

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan İş Bankası, hesaplarınızı online yönetebilmeniz için sizlere bir çok seçenek sunmaktadır. Hesap açma işlemi sadece banka şubelerinden yapılabilmektedir. Bunun haricinde hesap açamazsınız. İş bankası hesap kapatma işlemi de aynı şekilde şubeden yapılmaktadır ancak ana hesabınız haricinde internetten açılan hesabınız varsa, bu hesapları internetten kendiniz kapatabilirsiniz ( ikinci vadesiz hesap, vadeli hesap, döviz hesapları vs )

İş Bankası Hesap açma

Her hangi bir İş Bankası şubesine kimliğiniz ile gidip vadesiz hesap açabilirsiniz. Bu işlem oldukça basit ve kısa süren bir işlemdir. İnternet ve mobil bankacılığa açılan hesabınızı, internetten kontrol edebilirsiniz. İnternet şubeye giriş yaptıktan sonra, ana hesap haricinde istediğiniz şekilde başka vadesiz, vadeli, dolar hesabı, Euro hesabı, altın hesabı ve benzeri hesapları açabilirsiniz. Bu hesap açılımlarını siz kendiniz internetten yapabilmektesiniz. Yeni hesap açımı için sizden her hangi ekstra bir belge talep edilmemektedir. Sadece ilk “ ana hesap “ açılımında sözleşme imzalamaktasınız.

İş bankası hesap kapatma

Kapatmak istediğiniz hesap, ilk açılan hesabınız ise ( ana hesap ise ) bu hesabı kapatmak için, şahsen şubenize başvurmanız gerekmektedir. Islak imzalı kapatma yapmalısınız. İş bankası hesap kapatma işlemi internetten yapılacaksa eğer, ikincil hesaplarınızı, döviz hesaplarınızı veya sonradan açılan vadeli hesaplarınızı internetten veya mobil şubeden kendiniz kapatabilirsiniz. Hesap kapatma işlemi her hangi farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

İlginizi çekebilir: Ölen Kişinin Kredi Kartını Kapatma İşlemleri

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı