Krediler

İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi

Hepsiburada yada Genpa üzerinden yapılan online alışveriş için kredi kartı limitinin yetmemesi durumunda kullanılabilecek İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi haftasonu dahi kullanılabiliyor. En fazla 15.000 TL’ye kadar kullanılabilecek olan bu kredi uygun faiz oranları ile banka müşterilerine sunuluyor.

Anında Alışveriş Kredisi Detayları

Online alışverişin her geçen gün daha fazla kullanılması artık beyaz eşya gibi büyük alışverişlerin de online olarak yapılmasını sağladı. Ancak yüksek miktarda yapılacak alışverişlere yeterli limiti olmayan kişiler karşılaştıkları anlık fırsatları kaçırmamaları için İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi veriyor. Bu kredi ilk olarak Hepsiburada üzerinde geçerli olurken artık Genpa sitesinde de yapılacak alışverişlerde de geçerli oluyor. Kredinin nasıl kullanılacağı ve kredi ayrıntıları şu şekildedir;

  • Kredi için en az 750 TL en fazla 15.000 TL’lik alışveriş yapmanız gerekiyor. Vade seçenekleri olarak ise maximum 48 seçeneği sunuluyor.
  • Ödeme yapabilmek için alışveriş sitelerinden farklı bir sayfaya gitmenize gerek kalmadan ödeme seçeneklerinde İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi seçeneğini görebilirsiniz.
  • Ödeme esnasında kişinin kredi skoruna göre belirlenen faiz oranı ile ödeme planı oluşturuluyor ve gerekli şartları karşılamanız halinde anında kredi kullanımı ile alışverişinizi sonlandırabiliyorsunuz.
  • Kredi mesai saatleri dışında ve hafta sonu dahi kullanılabiliyor.

Göz atabilirsiniz: İş Bankası Anında Kredi Başvuru ve Şartları

Bu koşullar ile kullanılabilecek olan alışveriş kredisi ileriki zamanlarda diğer alışveriş siteleriyle de kullanılabileceği banka yetkilileri tarafından açıklandı. Kredi için verilen faiz oranı ve taksit seçenekleri her ürüne göre değiştiği gibi kişinin kredi skoruna göre de değişiklik gösterebilir. Kredi notu düşük olan yada tüm koşulları taşımayan kişilerin kredi başvuruları reddedilmesi de mümkün oluyor.

Online Alışveriş Kredisi

İş Bankası ile e-ticaret siteleri arasında yapılan anlaşma ile sunulan online alışveriş kredisi banka şubelerinde karşılaşılan faiz oranlarına göre farklılık gösterebiliyor. Türkiye’de ilk ve henüz tek olan bu yöntem zaman içerisinde diğer bankaların yapacağı çalışmalar ile çeşitleneceği ön görülüyor. Ödeme yaparken kişiler Application Programming Interface (API) teknolojisi kullanıldığı için son ödeme aşamasında farklı bir sayfaya aktarılarak işlemlerini ve kredi detaylarını daha ayrıntılı bir şekilde görebilirler.

İlginizi çekebilir: 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bir önceki yazımız olan HSBC Mortgage Kredisi başlıklı makalemizde HSBC, Konut Kredisi ve Mortgage hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı