Genel

İpragaz Personel Alımı Başvurusu

İpragaz eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimi ve yetkililer tarafından, ortak çalışma yolu ile hazırlanan raporlar doğrultusunda yapılmaktadır. Personel alımı süreçleri, tamamen firma yetkililerin görüşleri alınarak başlatılmaktadır. İpragaz firması, Türkiye’de faaliyet gösteren büyük bir firmadır. Bu sebeple yarattığı istihdam kaynakları da, çok geniş olmaktadır. Firmanın istihdam ettiği personel alanı, genellikle vasıfsız iş kollarıdır. Bunun yanı sıra, az da olsa nitelikli pozisyonlara da alımlar yapılabilmektedir.

Firma yetkilileri personel alımı başvurularını, genellikle resmi internet sitesinden yayınlamaktadır. Bununla birlikte sektörde, popüler iş arama sitelerine en fazla ilan veren firmalardan da birisidir. Firmaya başvuru yapmak isteyen adayların, firma resmi sitesini ve popüler iş arama ağlarını sık sık kontrol etmesi gerekmektedir. Firmaya talep oldukça fazla olduğundan, başvurular kısa süre sonra kaldırılmaktadır. Bu sebeple hızlı davranabilmek, adaylar açısından oldukça önemli bir konudur.

İgdaş personel alımı bilgileri yazımızdadır.

İpragaz Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

İpragaz eleman alımı başvuru formlarını temin etmek adayların çok zorlandığı, fakat bir o kadarda kolay bir işlemdir. Firma ana merkezi, işe alımlarda ve süreçleri ile ilgili konuların tamamını, firma şube yönetimine bırakmaktadır. Türkiye genelinde yüzlerce şubesi bulunan firma, iş hacminde her geçen gün artış yakalamaktadır. Bu sebeple şubelerin hepsi, kendi ilanlarını kendileri yayınlamaktadır. Firma insan kaynakları yetkilileri, her yıl hazırlanan başvuru formlarını tüm şubelere dağıtmaktadır. Başvuru formlarını alan şubeler ise, yayınladıkları ilanların eklerinde tüm adaylara paylaşmaktadırlar.

Başvuru yapmak isteyen adayların, başvuru belgelerini temin edip bunları doldurması zorunludur. Başvuru formları olmayan adayların, başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Bu sebeple adaylar ilanları incelerken, çok daha dikkatli bir şekilde bakmaları gerekmektedir. Bazı zamanlarda, internet ortamında yaşanan aksaklıklar olabilmektedir. Bu ve buna benzer durumlarda başvuru formlarını temin edemeyen adayların, en yakın İpragaz şubesi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Şubeler çoğu zaman, başvuru formlarını elden verebilmektedir.

Başvuru formlarının içeriğinde, adaylar hakkında detaylı ön bilgiler bulunmaktadır. Adayların bu bilgileri, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması beklenmektedir. Şube yetkilileri, topladıkları başvuru formlarını inceleyerek, en uygun adayları değerlendirme süreçleri için şubeye davet etmektedirler. Bu sebeple formlarda, herhangi yanlış bir bilgiye rastlanılırsa, ilgili adayın başvuru süreci iptal edilmektedir.

İpragaz Firması Personel Başvuru Şartları Nelerdir?

İpragaz şirketi eleman başvuru koşulları firma yetkilileri tarafından, personelleri belirli bir nitelikte toplamak adına koyulmaktadır. Başvuru yapacak her adayın ise, belirtilen koşullara sahip olması gerekmektedir. Başvuru yapmış fakat koşulları sağlayamayan adayların, başvuru süreçleri iptal edilmektedir. Her yıl değişkenlik göstermekle birlikte, genel olarak başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az lise mezunu olmak
 • Pozisyona göre tecrübe sahibi olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Vardiyalı çalışma sistemine uyum sağlamak
 • B sınıfı sürücü belgesi olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • İletişim becerisi yüksek olmak

İpragaz Şirketi Aday Başvuru Belgeleri Nelerdir?

İpragaz firması aday başvuru belgeleri firma yetkilileri tarafından, her adaydan istenmektedir. Adaylar belirtilen belgeleri, eksiksiz bir şekilde temin edip zamanında teslim etmeleri gerekmektedir. Başvuru belgeleri eksik olan adaylara, herhangi bir ek süre tanınmaksızın başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Firma yetkilileri, adaylara kolaylık olması için e-devlet çıktılarının tümünü de kabul etmektedir. Başvuru belgeleri, adayların tüm işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmek amacı ile istenmektedir. Bu sebeple, belgeleri zamanında teslim etmek, başvurularda adayların ön plana çıkması için yardımcı olabilmektedir.

Başvuru belgeleri kabaca şu şekildedir;

 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Vesikalık fotoğraf
 • Sabıka kaydı
 • Sicil kaydı
 • Sağlık raporu
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • Erkek adaylar için askerlik belgesi
 • Sertifikalar

Gediz Elektrik personel alımı şartlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İpragaz Firması Staj Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

İpragaz şirketi staj başvurusu yapmak ilgili alanlarda okuyan öğrenciler tarafından, oldukça talep görmektedir. İpragaz firması, alanında oldukça iyi ve büyük bir şirkettir. Firma insan kaynakları birimleri, her yaz ve bahar dönemi için belirli bir staj kontenjanı oluşturmaktadır. Bu kontenjanlar dâhilinde, staj programları açılmaktadır. Staj başvuruların tümü, İpragaz resmi internet sitesinden alınmaktadır. Firma bünyesinde staj yapacak öğrenciler, şubede değil genel merkezde çalıştırılmaktadır.

Firma bünyesine staj başvurusu yapacak öğrencilerin, bazı şartları sağlamaları gerekmektedir. Yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması 2.50 ve üstü olan öğrenciler, zorunlu staj dersi olanlar ve üniversitelerin enerji ile alakalı bölümlerinde okuyan öğrenciler, programa katılabilmektedirler. Belirtilen şartları sağlayan öğrencilerin, personel alımı ilanlarını takip etmesi veya resmi internet sitesini sık sık ziyaret etmesi gerekmektedir.

İpragaz Firması Çalışma Ortamı Nasıldır?

İpragaz şirketi çalışma ortamı benzer firmalar ile genellikle, aynı koşullara sahiptir. Firma çalışma alanı gereği, birçok personel istihdam etmektedir. İşe alınan personellerin bir kısmı şubelerde çalışırken, diğer kısmı saha ve fabrika işleri ile ilgilenmektedir.

Şubelerde çalışan personeller, genellikle müşteriler ile birebir iletişim halinde olup sıcak bir ortamda çalışmaktadır. Bunun yanı sıra saha ve fabrikada çalışan kişiler, günün büyük bölümünü ayakta ve gürültülü bir ortamda geçirmektedir. Bunun yanı sıra firma bünyesinde çalışan personelin, tesislerde vakit geçirebilecekleri ortak alanlarda bulunmaktadır.

İpragaz İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

İpragaz insan kaynakları birimine ulaşmak adayların, oldukça sık sorduğu sorulardan bir tanesidir. Başvuru yapacak personel, ilanların en alt kısmında insan kaynakları birimi iletişim adreslerini görecektir. Bununla birlikte, firma resmi sitesinde iletişim sekmesinden, ilgili birimlerin iletişim adresleri bulunabilir. Personel alımı adlı ilanlarda, insan kaynakları birimlerinin numaraları ise doğrudan adaylara verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan İGDAŞ Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı