Genel

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankalar müşterilerine kredi verirken belirli şartların yerine getirilmesini isterler. Bu şartların başında ise kredi notunun yüksek olması ve gelir belgesinin varlığı gelmektedir. Müşteriler bu şartları sağlayamadıkların da, bankalar alternatif çözümlere yönelir ve bu sayede kredi şartlarını değiştirebilirler. Bunlardan bir tanesi de ilk iki konuda eksikliği olan müşterilerin, üzerine kayıtlı taşınmaz malların, bankaya ipotek ettirilerek kredi kullanımına izin verilmesidir.

şpo
ipotekli kredi veren bankalar hangileri

Göz atabilirsiniz: Esnek İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileri

  • Vakıfbank İpotekli Bireysel İhtiyaç Kredisi: Vakıfbank ipotekli gösterilecek ev ile beraber kişilerin taşınmazları hakkında ekspertiz raporu çıkarttırır. Verilecek kredi, evin değerinin %80’ini geçmeyecektir. Kredi vadesi belirlenirken ise asgari vade 3 ay, azami vade ise 48 ay olarak belirlenmiştir. Taksitler aylık veya 3 aylık şekilde opsiyona göre değişiklik gösterebilir. Kredi faizini %1,55’ten uygulayan Vakıfbank, bu sayede müşterilerinin kredi ihtiyacını karşılamayı öngörmektedir.
  • Akbank İpotekli Bireysel İhtiyaç Kredisi: Teminatlı şekilde ihtiyaç kredisi veren bankalardan en fazla kredi miktarı sağlayan banka olan Akbank, bu sayede müşterilerinin daha rahat bir kullanıma sahip olmasına olanak sağlar. Hanedeki toplam gelirin %50’sine denk gelecek şekilde kredi kullanımına izin veren Akbank, bu kredi tipinde faiz olarak %1,75 oranını belirlemiştir.
  • Burgan Bank İpotekli Bireysel İhtiyaç Kredisi: Burgan Bank, bu krediyi acil satış değeri üzerinden belirlemektedir. Böylece 75.000 TL için ekspertiz ücreti 1000 TL olarak belirlenmiştir. Faiz oranlarını %1,69 olarak belirleyen Burgan Bank, bu sayede müşterilerinin 48 ay gibi uzun vadede bir kredi kullanımına izin vermektedir.
  • İş Bankası İpotekli Bireysel İhtiyaç Kredisi: İş Bankası 24 aydan başlayan vade seçenekleriyle müşterilerine geniş bir kullanım alanı sunan bankalardan bir tanesidir. Masraf olarak 104 TL gibi bir değeri tahsil eden İş Bankası, kredi faiz oranlarını %1,59 ile %1,69 arasında değişen şekilde belirlemiştir.
  • ING Bank İpotekli Bireysel İhtiyaç Kredisi: %1,79 oranında uyguladığı kredi faiziyle beraber, müşterilerinden 104 TL masraf bedeli tahsil eden ING Bank, bu faiz dezavantajından kurtulmak için vadeleri 48 aya kadar arttırmıştır. Bu sayede müşteriler ihtiyaç kredisi aldıklarında borçlarını zorlanmadan ödeme imkanına sahip olacaklardır.

Buradan krediler kategorimize ulaşabilir, bir çok banka kredisi hakkında detaylar bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı başlıklı makalemizde bireysel emeklilik ve bireysel emeklilik devlet katkısı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı