Piyasalar-Yatırım

İnternet Bankacılığından Dolar Alım Satımı Nasıl Yapılır?

Döviz alım satım işlemleri için banka şubelerine yada dövizcilere kadar gitmenize gerek bulunmuyor. İstenilmesi halinde internet üzerinden döviz işlemleri yapabilmek için birkaç yol bulunuyor. Döviz alım satım saatleri içerisinde bankaların internet bankacılığı, mobil bankacılık yada telefon bankacılığı ile tüm dolar alımı yada satımını gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil Uygulama ve Bilgisayar üzerinden Üzerinden Dolar Alım Satımı

Hemen her bankanın artık bir mobil uygulaması bulunuyor bundan dolayı mobil bankacılık üzerinden dolar alım satımı yapabilirsiniz ancak bazı bankalar mobil uygulamaları için bir takım şart koşabiliyorlar. Bu şartlar ise şu şekildedir;

  • İnternet bankacılığı kullanım sözleşmesini imzalamış olmanız,
  • İnternet bankacılığı üzerinden döviz alım satım işlemleri yapma iznini imzalamış olmanı gerekiyor.

Genelde bankalar internet bankacılığının açılmasından sonra mobil üzerinden dolar alıp satmanıza izin verir ancak internet bankacılığı üzerinden alışveriş yapmaya izin veren ayrı bir anlaşmayı imzalamanız da gerekebiliyor. İnternet bankacılığı kullanarak mobil yada bilgisayar üzerinden dolar alım satımı yapmak için internet bankacılığı şifrenizi belirledikten sonra hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonrasında ise bankanızın güncel döviz kurlarını değerlendirmeniz gerekiyor. Dolar alımı gerçekleştirmeye karar verdiğinizde panel üzerindeki ‘’Döviz Alım Satım’’ butonuna tıklayarak almak istediğiniz dolar miktarını girmelisiniz. Alım işlemi gerçekleşmeden önce size bir aşağı kutucukta almak istediğiniz doların TL karşılığı gösterilecektir. Alım işlemini tamamlamak için ‘’Satın Al’’ yada ‘’Onayla’’ gibi butona tıklamanız yeterli olacaktır.

İlginizi çekebilir: Dolar Neden Yükselir? Dolar Nasıl Düşer?

Dolar Alım Satımında Yüksek Kar İçin Neler Yapılmalı?

Döviz ve özellikle dolar alım satımlarında yüksek kar elde etmek isteyen kişiler özellikle haftalık yada günlük trendleri iyi takip etmelerinde fayda bulunur. Bankaların genelde verdiği bu trend tablosunun yanı sıra internet üzerinden onlarca kaynak bulunabilir. Günde 5-7 pips arasında kar elde etmek dahi oldukça karlıdır. Teknik bir şekilde analiz yapmayı öğrenmeniz biraz zaman alabilir ancak zaman içerisinde dünyadaki olaylara bağlı olarak doların nasıl değişeceğini takip edebilirsiniz.

ABD dolarının değişimindeki en büyük etken FED faiz kararı ve petrol ülkelerinde yaşanan siyasi ve askeri hareketliliklerdir. FED tarafından yıl sonunda verilecek faiz kararı doların büyük oranda değişmesini etkiler .

Bir önceki yazımız olan 2018 Yılı Başı Dolar Ne Olur? başlıklı makalemizde dolar 2018, Dolar Kur tahminleri ve TCMB hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Manat …. Dolar …. Euro …. Siterlin …. Dinar …. Rial …. yüksek miktarda her çeşit döviz yabancı para (Alınır/Satılır) whatsap 0546 203 44 90 (mesaj yazınız)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı