Krediler

ING Bank E-Kredi Başvuru ve Şartları

Kredi kullanmak isteyen ancak acelesi olan yada banka şubelerine gitmek istemeyen kişiler ING Bank e-kredi ile birkaç tuş ile kredi kullanma imkanını kullanabilirler. Şubeler kapalı olsa dahi 7 gün 24 saat online kredi kullanma imkanınız bulunuyor.

E-Kredi Şartları Nelerdir?

Online olarak krediyi kullanmak için kefil ve belge getirmenize gerek bulunmuyor. Bunun yanı sıra hafta sonu tatili yada sıra bekleme gibi bir şart koşulmuyor. Tüm bunlara rağmen bir de müşteri olma şartı aranmadığı için herkes e-kredi imkanından faydalanabilir. Krediyi alabilmek için internet üzerinden verilen banka sistemine kayıtlı olduğunuz kontrol edildikten sonra hesabınıza para mesai saatleri içerisinde geçmiş oluyor. Kredi tahsis ücreti olarak toplam tutarın %0,5’i banka tarafından belirleniyor. Kullanılacak olan kredi için detaylar ise şu şekilde;

  • Eşit taksitli kredi şeklinde kullanılacak olan kredi 10.000 TL kredi 36 ay vade ile kullanılabilir.
  • Kullanılacak olan kredi için aylık faiz oranı %1,54 olarak belirleniyor.
  • Verilen kredi miktarı için alınan kredi tahsis ücreti 50 TL olarak belirlenirken aylık taksit tutarı da 382,82 TL olarak hesaplanıyor.
  • Aynı şekilde 10.000 TL olarak kullanılacak kredi 48 ay vade ile de kullanılabilir.
  • Bu kredi için aylık faiz oranı %1,49 olarak belirleniyor.
  • Kredi tahsis ücreti yine 50 TL iken aylık taksit miktarı 312,11 TL’ye düşüyor.

Göz atabilirsiniz: ING Bank İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Verilen bu bilgiler doğrultusunda kullanılacak olan kredi için kişileri kredi notu uygun olmalıdır. Diğer yandan kredi notuna göre verilen faiz oranı da değişiklik gösterebiliyor. Kullanılan kredi aylık gelirin %80’ini geçmemesi gerektiği için doğru bilgilerin verilmesi gerekiyor. Kullanılan kredi için verilen bilgilerin doğru olmadığı durumda hem kredi reddedilmiş oluyor hem de kredi sorgulaması yapıldığı için kredi notunda düşme yaşanıyor.

Kredi notu neden düşer yazımızı okumalısınız.

ING Bank E-Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapmak için ING Bank resmi internet sitesine girerek istenilen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz yeterli oluyor. Onaylanan krediler size SMS yolu ile bildiriliyor ve bazen istenilmesi halinde şubeye davet edilebiliyorsunuz. Ancak genel olarak şubeye çağrılmadan onaylanan kredi verilen hesap bilgileri doğrultusunda aktarım yapılır. İşlem sırasında göre oldukça hızlı bir şekilde alacağınız kredi cevabı kredi süre içerisinde hesabınıza aktarılmış oluyor.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Cebimde Kredi başlıklı makalemizde Anında Kredi, Denizbank ve E-Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı