Genel

ING Bank Çalışma Saatleri

Bankalar, gelişen teknolojiyi sistemlerine entegre ettikleri zamandan itibaren modern anlamda bankacılık hizmeti vermeye başlamışlardır. Böylece müşteri sayılarında ciddi bir artış olmaktadır. Artan bu sayıya cevap verip, en kaliteli şekilde hizmet vermek isteyen bankalar bu yüzden şube sayılarını arttırmışlardır. Klasik bankacılık döneminde belli olmayan açılış ve kapanış saatleri, modernizasyon ile beraber tek bir sistem dahilinde belirlendi. Bu sayede bütün bankalar arasında bir uyum sağlandı. Aynı zamanda Merkez Bankasının piyasa üzerindeki denetlemesi de, çok daha kullanışlı bir hal aldı. Bankacılık işlemlerine onay vererek, piyasadaki döngüyü sağlayan Merkez Bankası; böylece bankalar arasındaki standartları belirleyecek güç oldu. Bankalar, işlemlerin sürekliliğini sağlamak ve karışıklığı önlemek adına bu tedbirlere uymaya başladılar. 

ING Bank Faaliyetleri

ING Bank Çalışma Saatleri-1
ING Bank Çalışma Saatleri

Dünya üzerinde birçok farklı ülkede hizmet veren ING Bank, bu sayede kaliteli bir geçmişe sahiptir. Modern bankacılık anlayışı sayesinde çok kısa sürede geniş bir müşteri portföyüne ulaşan ING Bank, müşterilerine daha iyi hizmet vermenin yollarını sürekli güncellemektedir. Mobil bankacılık ve internet şubesi gibi teknik gelişimler sayesinde müşterilerinin vakit kaybını önlemek isteyen ING Bank, aynı zamanda kolay bir ara yüz sayesinde herkesin kullanımını kolaylaştırmaktadır. Banka şubelerinde, donanımlı personeli ile birlikte müşterilerinin daha memnun kalmasını sağlayan ING Bank; 40’tan fazla ülkede ve 55 binden fazla personeli ile kalitenin tesadüf olmadığını bizlere göstermektedir. 

ING Bank Çalışma Saatleri

ING Bank Çalışma Saatleri
ING Bank Çalışma Saatleri

Her banka, kendi çalışma saatlerini belirlemekte özgürdür. Fakat Merkez Bankasına verilecek işlem raporlarının gönderilme saatleri önceden belirlenmiştir. Bu yüzden ING Bank da bankaların genel kabul verdiği saatleri kontrol etmiş ve böylece hafta içi sabah 09.00’dan akşam 17.00’a kadar hizmet vermektedir. 17.00’dan sonra ise sadece banka içerisinde bulunan müşterilerin işlemleri yapılarak, gün sonuna gelinir. ING Bank müşterileri, bu mesai saatleri içerisinde EFT ve havale işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirir. Bu saatler arasında yapılacak EFT’ler, Merkez Bankasının anında onayı sayesinde aynı gün istenilen hesaba aktarılabilecektir. Fakat bu saatlerin kaçırılması durumunda işlem, ertesi işlem gününe kalacaktır. Kaçırılan işlemin cuma günü yapılması durumunda ise tamamlanması için pazartesi günü mesai başlangıcı beklenmesi gerekecektir. 

ING Bank Çalışma Saatleri
ING Bank Çalışma Saatleri

ING Bank şubeleri üzerinden elbette birçok işlem yapabilirsiniz. Şubeler üzerinden yapabileceğiniz işlemler sadece mesai saatleri içerisindedir. Mesai saatleri dışında ise mobil ve internet bankacılığı üzerinden işlemler yapabilirsiniz. ING Bank, dijitalleşme konusuna önem veren ilk bankalar arasında yer alıyor. Geliştirmiş olduğu mobil ve internet bankacılığı ile şubeye gitme derdini tamamen ortadan kaldırıyor. ING Bank mobil ve internet bankacılığı üzerinden 7 gün 24 saat boyunca Havale yapabilir, mesai saati dışında EFT talimatı verebilirsiniz.  ING Bank Çalışma Saatleri konusunda sorun yaşayanlar kişiler kesinlikle mobil bankacılığını kullanmaları gerekiyor.

Göz atabilirsiniz: ING Bank Acil Kredi

Birçok kişi hafta sonu, bayram ve resmi tatillerde ING Bank şubelerinin açık olup olmadığını merak ediyor. Birçok banka gibi ING Bank’ın da hafta sonu, resmi tatil ve bayramlarda kapalı olduğunu görüyoruz. Bu süre içerisinde yapılan EFT talimatları bir sonraki ilk iş günü hesaplara yansımaktadır. Havale konusunda ise herhangi bir sıkıntı bulunmuyor. Bayram da olsa, resmi tatil de olsa, hafta sonu da olsa ING Bank müşterileri arasında sorunsuz Havale gönderebilirsiniz. Bu günler içerisinde banka şubeleri kapalı olsa da mobil ve internet bankacılığı üzerinden işlem yapabilmek mümkündür. Konu hakkındaki detaylı bilgilere ING Bank müşteri hizmetleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bütün Banka Müşteri Hizmetleri yazımızı okuyarak diğer bankalarında müşteri hizmetlerini öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Altcoin Nedir? Nasıl Satın Alınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı