Genel

İGDAŞ Personel Alımı Başvurusu

İGDAŞ eleman alımı başvuruları her yıl firma insan kaynakları birimlerince hazırlanan, raporlar doğrultusunda yayınlanmaktadır. Personel alımı yayınlanan raporları takiben, bütçe analizleri sonrası kontenjanlar belirlenerek yapılmaktadır. İnsan kaynakları birimleri, belirledikleri kontenjanlar çerçevesinde nitelikli veya niteliksiz alımlarını vermektedirler.

İlanlar genellikle resmi siteden yapılmakla birlikte, iş arama ağlarına da verilmektedir. Adaylar belirtilen siteler aracılığı ile başvurularını tamamlayabilmektedirler. İGDAŞ firması İstanbul da faaliyet gösteren en büyük, gaz dağıtım şirketi konumundadır. Bu sebeple birçok işçi istihdamını, kente sağlamaktadır. Kentte bulunan en büyük firmalardan bir tanesi olmasından dolayı, talep ve başvuru sayısı oldukça fazladır. Bu sebeple başvuracak kişilerin, sık sık ilanları takip etmesinde yarar bulunmaktadır.

Gediz Elektrik personel alımı başvurularını yazımızdan inceleyebilirsiniz.

İGDAŞ Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

İGDAŞ eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak günümüzde oldukça basit bir hale getirilmiştir. Geçmişte yayınlanan ilanlarda, adayların formları elden teslim alarak doldurması gerekirken, gelişen teknoloji ve internet ağı sayesinde tüm formlar internetten temin edilebilmektedir. Başvuru yapacak adaylar, insan kaynakları birimlerince verilen ilanların eklerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Firma yayına giren ilanların, tümünün eklerinde formları da adaylara açmaktadırlar.

Fakat bazı durumlarda, internet ağlarından kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu ve buna benzeri durumlarda formlara ulaşmak, oldukça sıkıntılı bir hal almaktadır. Bu sebeple belirtilen sıkıntıları yaşayan adayların, resmi internet sitesinde ki hazır formları temin etmesi gerekmektedir. Hiçbir şekilde internete erişimi bulunmayan adayların ise, İstanbul Büyük Şehir Belediyesine veya doğrudan firmaya müracaat ederek temin etmeleri gerekmektedir.

Adayların başvuru formlarında, kendileri ile ilgili dolduracakları bilgiler, değerlendirme aşamalarında karşılarına çıkacağından, tüm bilgilerin titizlik ve doğrulukla doldurulması gerekmektedir. Bilgilerin teyitleri sağlanamadığı takdirde, aday için olumsuz koşullar oluşabilmektedir.

İGDAŞ Personel Alımı Aranan Şartlar Nelerdir?

İGDAŞ eleman alımı aranan koşullar firma büyüklüğü ve yapılan işin hassasiyeti ile doğru orantılı olmaktadır. Firma İstanbul kentinde faaliyet gösteren, en büyük enerji şirketlerinden bir tanesidir. Yapılan iş gereğince, milyonlarca vatandaşın enerjisi sağlanmaktadır. Bu sebeple firma açısından, nitelikli insan gücü oldukça önemli olmaktadır.

İGDAŞ personel alımı başvuru şartları kabaca, aşağıda ki gibidir;

 • Esnek çalışma saatlerine uyabilmek
 • En az ön lisans mezunu olmak
 • Herhangi bir kurumdan disiplinsizlik sebebi ile atılmamak
 • Pozisyona göre tecrübe sahibi olmak
 • Mesleki nitelikleri karşılamak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • İlgili bölümlerden mezun olmak

İGDAŞ Personel Alımı Gerekli Evraklar Nelerdir?

İGDAŞ eleman alımı gerekli belgeler firma tarafından, eksiksiz bir şekilde tamamlanması istenen dokümanların tamamıdır. Belirtilen belgeleri getirmek ve temin etmek, tamamen adayın sorumluluğu altında olmaktadır. Firma tarafından istenilen belgelerin, hemen hemen hepsi e-devlet kapısından temin edilebilmektedir.

İnsan kaynakları tarafından hazırlanan ve eksiksiz bir şekilde getirilmesi gerek belgeler, başvuracak adayın her türlü işlemini tamamlamak adına ihtiyaç durulmaktadır. Bu sebeple istenilen belgeleri, temin edemeyen kişilerin adaylıkları ve başvuruları dikkate alınamamaktadır.

Her yıl belgelerde değişiklikler yapılsa da, istenilen evraklar kabaca şu şekildedir;

 • Biyometrik Fotoğraf
 • İkametgâh
 • Sicil kaydı
 • Sağlık raporu
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Temiz kâğıdı
 • Sigorta dökümü

İGDAŞ Personel Maaşları Ne Kadardır?

İGDAŞ eleman ücretlerinin miktarı firma da çalışma pozisyonlarına göre oldukça değişkenlik göstermektedir. Firma İstanbul da faaliyet gösteren bir gaz dağıtım işletmesidir. Bu sebeple, yapılan işin titizliği ve önemi çerçevesinde, ücretlendirmeler yapılmaktadır. Her şeyden önce şu bilinmelidir ki, firma tarafından çalıştırılan personellere en düşük, asgari ücret verilmektedir. Türkiye’de yer alan iş kanunlarına göre, asgari ücretten düşük bir maaşla işçi çalıştırmak kesinlikle yasaktır.

Bunun yanı sıra, yönetici kadrolarında çalışan personelin aldıkları ücretler genellikle, 7000-10000 Türk lirası arasında değişkenlik göstermektedir. Firma bünyesinde, birçok nitelikli teknik personel de istihdam edilmektedir. Bunlardan en çok tercih edilenleri, makine ve enerji sistemleri mühendisleridir. 2019 verilerine göre, İGDAŞ firmasında çalışan bir mühendisin aldığı ücret, konumuna göre 5000-8000 Türk Lirası arasında değişkenlik göstermektedir.

Personel alımı sırasında ise, bu konular seçilen adaylarla detaylı bir şekilde konuşulup, yetkililer tarafından detaylı bilgiler verilmektedir.

Ford personel alımı başvurusuna yazımızdan bakabilirsiniz.

İGDAŞ Staj İmkânları Nasıldır?

İGDAŞ staj olanakları ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler için, oldukça geniş olmaktadır. Özellikle İstanbul’da ikamet eden öğrenciler tarafından, çok fazla tercih edilmektedir. Firma staj programına katılacak öğrencilerden tek isteği ise, not ortalamalarının en az 2.00 olmasıdır. Bu ortalamayı tutturan öğrenciler, resmi siteden başvurularını yapabilmektedirler.

Bunun yanı sıra firma insan kaynakları tarafından, her zaman geçerli olmamak koşulu ile İstanbul’da yaşama şartı da aranabilmektedir. Bu konuda özellikle, üniversitelerin makine ve enerji sistemleri mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler, oldukça fazla tercih edilmektedir.

İGDAŞ Çalışma Koşulları Nasıldır?

İGDAŞ çalışma şartları açısından, kimi pozisyona göre zor kimi pozisyona göre kolay şartlar sağlamaktadır. Özellikle işçi statüsünde çalışan veya sahada bulunan personel için, nispeten daha zor şartlar söz konusu olmaktadır. Bu tarz çalışma sistemine sahip personeller, günün birçok bölümünü kent içerisinde seyahat ederek ve dışarıda geçirmektedirler. Fakat firma şubesinde çalışan bir eleman için, şartlar çok daha güzel bir durumdadır. Bu şekilde çalışan personel ise, günün hemen hemen her saatini iş planlamaları ve takibi ile geçirmektedir.

İGDAŞ personel alımı sayfalarında, adayların belirtilen şartlar hakkında yazılan yazıları dikkatlice okuması tavsiye edilmektedir. Çok daha detaylı bilgiler öğrenmek isteyen personel için, resmi siteyi ziyaret etmeleri yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gediz Elektrik Personel Alımı Başvuruları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı