Krediler

HSBC Mortgage Kredisi

Ev alabilmek için yeterli maddi birikime sahip olmayan kişiler uygun faiz oranları ve 120 aya Varan vade seçenekleri ile HSBC Mortgage kredisini kullanabilirler. %1,50’den başlayan faiz oranları ile HSBC konut kredisi Minimum 5.000 TL olma şartı ile müşterilerine sunuluyor.

Mortgage Kredisi Detayları

Kredi kullanımlarında en az 5000 TL olmak şartıyla ve satın alınacak konutun ekspertiz değerinin maksimum %80 değerinde kredi kullanımı yapabilirsiniz. Kullanılacak kredi için maksimum vade oranı 120 ay yani 10 yıl olarak belirleniyor. Kefilsiz kredi kullanmanın yanı sıra uygun faiz oranlarından faydalandığımız gibi isterseniz erken ödeme yada ara ödeme ile otomatik ödeme kolaylıklarını anda faydalanabilirsiniz. HSBC Mortgage kredisi örnek hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir;

  • 100 bin TL krediyi maksimum vade oranı olan 120 ay ile kullanmak isteyen kişilere banka tarafından %1,50 faiz oranı sunuluyor. Bu faiz oranı üzerinden hesaplanan aylık taksit tutarı 1801,85 TL 2 el 500 TL kredi tahsis ücreti, 173 TL ipotek tesis ücreti, 750 TL ekspertiz ücreti dolmak üzere toplamda 1423 TL masraf çıkıyor. toplamda ise krediyi 216.222,24 TL olarak ödeye biliyorsunuz.

Ekspertiz ücreti olarak yukarıda verilen da tam ortalama 120 metrekare olan bir konutun ekspertiz ücreti olarak hesaplanmıştır.  Bu alanda konutun büyüklüğüne ve konumuna göre ekspertiz ücreti değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda faiz oranını etkileyen kredisi kurunuz aynı miktarda kullanan bir başka kişiden daha fazla yada daha az taksit ödemesi yapmanızı sağlayabilir.

Göz atabilirsiniz: Ev Kredisi Başvurusu

Konut Kredisi Başvuru Belgeleri

HSBC bankası üzerinden konut kredisi kullanmak isteyen kişiler aşağıdaki belgeleri başvuru sırasında getirmeleri gerekiyor;

  • Tapunun fotokopisi ve Aslı
  • T.C kimlik cüzdanı
  • Geliri kanıtlayan belge (emekliler için emekli aylık cüzdanı, serbest çalışanlar için son vergi levhasının fotokopisi ve maaşlı çalışanlar için ise son aya ait maaş bordrosu getirilmesi yeterli oluyor.)
  • Yüksek miktarda konut kredisi kullanırken evini ipotek edilmesi yetmeyen durumlarda varsa araç ruhsatı yada diğer gayrimenkullerin tapuları getirilmesi istenebilir.
  • Son üç aya ait elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarından kredi çekecek kişi adına düzenlenmiş 1 adet fatura getirmeniz gerekiyor.

Başvurunuz onaylanması halinde krediyi kullanmanız için size75 gün süre veriliyor. bu süre zarfında kredinin  kullanılmaması halinde kredi başvurusu iptal edilip tekrar kredi başvurusu yapmanız istenecektir.

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi’den Esnaf ve KOBİ’lere Mart 2018 Ödemeli Kredi başlıklı makalemizde KOBİ, Ticari Kredi ve Yapı Kredi Bankası hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı