Krediler

Halkbank Kredileri Anında Onaylı Başvuru

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Halkbank, kamu bankaları arasında en eskilerden biridir. Bankanın tarihine bakıldığında 1933 yılına kadar gittiği görülmektedir. Türkiye Halk Bankası A.Ş. olarak da bilinen bankanın ilk kurulum yıllarında temel amacı küçük ve orta büyüklükteki esnaflara kredi temin etmek olarak gösterilmiştir. Ayrıca banka kredi teminlerinde esnafın maddi gücüne uygun faiz oranları üzerinden hareket etmeye çalışmıştır. Halkbank kurulum yılı 1933 olarak açıklanmasına karşın faaliyete 1938 yılında geçebilmiştir. Arada bulunan süreç içerisinde bankanın teknik açıdan hazırlandığı ve hizmet hayatına eksiksiz şekilde başlatılmaya çalışıldığı bilinmektedir. Günümüzde banka halen esnaf ve küçük esnaflara özel imkânlar tanımlayabilmektedir. Ancak artık hizmet dağarcığının geniş olması sayesinde normal vatandaşlara ya da diğer iş kollarına uygun imkânlar sunulabildiği de bir gerçektir. Üstelik Halkbank altın fiyatlarındaki değişimlerden ötürü müşterilerini zarar ettirmemek için bu tür hesaplar da açabilmektedir. Aynı şekilde bireyler isteklerine göre TL üzerinden kullanabildikleri hesaplarını yine isteklerine göre Halkbank döviz hesabına dönüştürerek ileriye dönük yatırımlar gerçekleştirebilmektedir.

Halk Bankası Hesap Açma

Halk Bankası hesap açma işlemlerini tamamlamadan bankanın sunduğu fırsatlardan yararlanılması mümkün değildir. Hesap açma işlemleri son zamanlarda geçmişe göre daha pratik hale getirilmiştir. Ancak bu alanda dikkat edilmesi gereken şeyler de bulunmaktadır. Halkbank hesabı açtırmak isteyen kişiler bireysel olarak banka şubelerinden herhangi birine gitmelidir. Bu alanda yaş çok önemlidir. Henüz reşit olmayanların hesap açtırabilmeleri için yanlarında ebeveynleri ya da yasal vasilerinin bulunması gerekmektedir. Halkbank hesap açmada doldurulması gereken bir takım belgeler bulunmaktadır. Bu aşamada yetkililer maksimum derecede yardımcı olarak neredeyse sadece imza atım işlemlerinde müşterilere kalem uzatmaktadır. Kimlik belgesi de yanında olan bireyler hesaplarını anında açtırabilmektedir. Açıklan vadesiz hesaplar üzerinden pek çok farklı işlemin görülmesi mümkündür. Aynı şekilde hesap açımlar neticesinde isteğe göre faturalara otomatik ödeme talimatları da verilebilmektedir. Müşterilerin TL hesabı açabilecekleri gibi Halkbank altın hesabı açmaları da mümkündür. Yine isteklere göre hesaplar Halkbank döviz olarak da belirlenebilmektedir.

Halkbank İnternet Bankacılığı

Halkbank, internet şubesi sayesinde müşterilerinin pek çok işlemini şubelere gelmeden gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır. Bu avantaj, müşterilerin zamandan kar elde etmelerini garantilemektedir. Üstelik Halkbank internet bankacılığının kullanımı oldukça basittir. Sistemin basit şekilde kullanım garantisi sunabilmesinde tasarımdan faydalanılmaktadır. Çünkü hizmet politikaları gereği müşterilerinin rahat işlem görmesini isteyen banka, sitesini ferah olarak tasarlamıştır. Halkbank internet bankacılığı kullanımı için resmi internet sitesindeki “İnternet Şubesi” butonuna tıklanmalıdır. Ana sayfanın hemen sağ üst köşesinde turuncu renk ile vurgulanan başlık kimlik numarasını veya müşteri numarasını kullanıcı ismi olarak kabul etmektedir. Giriş için girilmesi gereken şifre için bankaların şubeleri ziyaret edilmelidir. Müşteri hizmetlerini arayarak ya da kısa mesaj sisteminden yararlanarak da tek kullanımlık bir şifre edinimi mümkündür. Şifre ile sağlanan girişler neticesinde güvenlik gerekçeleri yüzünden şifre muhakkak değiştirilmelidir. Halkbank şifre değişimleri sonrasında internet üzerinden hesap yönetimleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu bağlamda fatura ödemek, havale ya da EFT işlemleri yapmak birkaç dakikada halledilebilmektedir. Halkbank internet şubesinden kredi kartlarının borçları da ödenebilmektedir.

Halkbank Hisse

Halkbank, müşterilerine farklı şekillerde kar ettirebilen bankalardan biridir. Elde edilen resmi verilere göre bankanın 2019 yılının sadece ilk yılında bile 615 milyon TL net kar elde ettiği sonucuna ulaşılmaktadır. Halkbank hisse senedi alımları neticesinde müşterilerine kanunlar gereği pek çok farklı hak da tanımlayabilmektedir. Hisse senetlerine sahip olan bireyler şirketlerin karlarından pay alabilmektedir. Bunun aynı sıra şirketlerin yönetimlerine katılmak hakkı da yine hisse sahiplerine verilen haklar arasında bulunmaktadır. Piyasa ortalamalarına bakıldığında Halkbank hisselerinin giderek arttığı görülmektedir. Yine altı çizilmesi gerekirse ortalamalara göre oldukça iyi bir noktada olan banka, hisse satışları üzerinden de kar elde etmektedir. Halkbank hisse fiyat tanımlamaları gibi detaylı bilgileri müşterilerine sunmaktadır. Sunumlar kapsamında hisseler üzerinden ilk kez yatırım yapacak olan Halk Bankası müşterileri daha bilinçli şekilde hareket edebilmektedir.

Halkbank Kredi

Halkbank müşteri memnuniyetini kredilerle de sağlayabilmektedir. Bu bağlamda bankada pek çok farklı başlık altında sunum yapılmaktadır. Halkbank kredi ana başlıkları arasında; ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri en çok talep görenler olarak bilinmektedir. Müşterilerin Halk Bankası üzerinden kredi alımlarında uygun faiz oranlarından faydalanmaları da sağlanmaktadır. Üstelik Halkbank kredi sistemlerinde çalışanlara özel, emeklilere özel kampanyalar sunabilmektedir. Böylelikle her vatandaş kendi bütçesi ve ödeme gücüne göre Halkbank kredi avantajlarından istifade edebilmektedir. Ülkemizde özellikle orta ve düşük gelir grubunda bulunan bireyler gayrimenkul alımlarında nakit eksiği hissetmektedir. Halkbank konut kredisi geçtiğimiz günlerde yenilenen faiz oranları sayesinde nakit ihtiyacı duyan müşterilerine deva olmaktadır. Üstelik Halkbank konut kredisi kendi içerisinde pek çok farklı alt başlık da bulundurmaktadır. Bu sayede bankayı kullanan müşteriler kredi tercihlerini satın almayı düşündükleri eve göre şekillendirebilmektedir. Halkbank konut kredisi seçimlerinde banka yetkilileri bilgilendirmelerle müşterilerin kararlarını en avantajlı şekilde almalarını sağlamaktadır.

Halkbank ATM İşlemleri

Halkbank ATM’leri sayesinde banka şubelerine gidilmesine gerek kalmadan pek çok farklı işlem görülebilmektedir. Pek çok bankada olduğu gibi Halkbank şubelerinde de havale ya da EFT gibi işlemler üzerinden ücret talepleri görülmektedir. Bu tür işlemlerin bankalar yerine ATM’ler üzerinden yapılması ücret ödemelerini minimize etmektedir. Halkbank ATM’lerinden sadece para transferleri de yapılmamaktadır. Sayıları giderek artırılan ATM’ler aynı zamanda birer fatura ödeme aracılarıdır. Müşteriler Halk Bankası’nın sağladığı bu avantaj sayesinde fatura ödemelerini “Ödemeler” başlığı altından anında yapabilmektedir. Bunun için faturaların hangi kuruma ödeneceği ya da faturanın numara ve dönem bilgilerini girmek yeterli olmaktadır. Halkbank ATM işlemleri üzerinden kredi kartı taksitlerinin yatırılması da mümkündür. Taksit ödemelerinin yanı sıra müşteriler birkaç saniyede mali durumlarını ya da hesap özetlerini de görüntüleyebilmektedir. Üstelik sayılan işlemler Halkbank altın hesabı bulunan müşteriler için de geçerlidir. Altın piyasalarında olduğu gibi Halkbank döviz kurlarının takibi de ATM’ler aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Aynı şekilde ATM’ler üzerinden bu tür hesapların yönetimleri de rahatlıkla yapılabilmektedir.

Halkbank Mobil

Teknolojik gelişmelerden sonra Halkbank da önce internet bankacılığına sonrasında ise mobil bankacılığa geçiş yapmıştır. Bunun için Halk Bankası’na özel bir uygulama tasarlanmıştır. Uygulama akıllı cep telefonlarının ya da tabletlerinin işletim sistemleri ne olursa olsun ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Uygulamaya banka üzerinden alınan geçici şifre ile giriş yapılmaktadır. Halkbank mobil girişlerini ilk kez yapan kullanıcıların güvenlik gerekçeleri yüzünden kendilerine özel bir şifre belirlemeleri istenmektedir. Sonrasında yine güvenlik gerekçeleri için belirlenen şifre müşteri isteklerine göre iki haftada, bir ayda ya da altı ayda bir olarak değiştirilmektedir. Halkbank mobil bankacılık işlemleri gün geçtikçe geliştirilmektedir. Bu sayede müşteriler hesap yönetimlerini internetin ve akıllı cihazlarının olduğu her yerden saniyeler içerisinde gerçekleştirebilmektedir. Halk Bankası tasarlamış olduğu mobil uygulama üzerinden ATM’lerden yapılabilecek işlemlerin tümünü yaptırmaktadır. Fatura ödemeleri, borsa takibi ya da para transferlerinin yanı sıra Halkbank mobil kullanıcıları pek çok krediye saniyeler içinde başvurabilmektedir. Mobil sistemlerden kredi kartı limit artışı işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Fibabanka Konut Kredisi - Hızlı Onay başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı