Evde Ek İş

Gümüşhane Evde İş İmkanları, İlanları

Gümüşhane’de ek çalışma ilanları açan firmalar genellikle gıda ya da tekstil sektöründe yer almaktadır. Bu yüzden açılan ilanlar genellikle iplik toplama, paketleme ve katlama gibi işlerden oluşmaktadır. Bu işler sayesinde birçok kişi ev ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Evde iş imkanları ile evden çıkmadan para kazanmak mümkündür. Yükselen bir iş dalı olan evde iş yapma firmalar, fabrikalar ve kurumlar tarafından tercih edilmektedir. Gümüşhane evde iş imkanları, ilanları 2019-2020 yılında da büyük ilgiyle karşılanmıştır.

Gümüşhane Evde İş İlanları 2019

Gümüşhane’de oturan kişilerin evden iş yaparak para kazanması mümkündür. Bu sayede birçok kişi ek gelir elde etmektedir. Evden ek iş yaparak çalışan kişiler genellikle şu gruplardır:

 • Emekliler
 • Ev hanımları
 • Çalışanlar ve ek iş isteyenler
 • Öğrenciler

Gümüşhane evde iş ilanlarına başvurmak isteyen kişilerin evde iş yapmaya uygun ortama ihtiyacı vardır. Ayrıca bu kişiler başvuruda bulunurken günde 3-4 saatini çalışmaya ayıracaklarını bilmelidir.

Ayrıca iş kurma fikirleri nelerdir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gümüşhane Kadınlar İçin Evde Ek İş İmkanı

Evde ek iş imkanları belirli bir gruptaki kişilere özgü açılmamaktadır. Ancak bu iş dalına en büyük ilgi kadınlardan gelmiştir. Kadınların evde süsleme, paketleme gibi işler yaparak ek gelir elde etmesi mümkündür. Özellikle bazı işler beceri istemektedir. Bu işleri kadınlar çok daha rahat yapmaktadır. Evde kadınlara ek iş ilanları açan sayfalar iş tanımlarında bazen sadece ev hanımlarına özgü ilanlar açmaktadır. Bu ilanlara başvuran ev hanımlarının ev ekonomisine katkı sağlaması mümkündür. Eğer ki başvuru yapan kişinin iş tecrübesi bulunuyorsa çok daha rahat şekilde işe kabul edilebilir.

Gümüşhane İŞKUR Evde İş İlanı

İŞKUR Türkiye’de birçok ilde evden iş imkanı için kurslar açmıştır. Bu kurslara başvuran kişiler evde yapılabilecek işlere yönelik eğitim almaktadır. Eğitimler sonucunda sertifika almaya hak kazanan kişilere iş bulma imkanı İŞKUR tarafından verilmektedir. Bu kişilere mesaj yolu ile ulaşan İŞKUR, anlaştığı firmaların iş ilanlarını direkt kişilere göndermektedir. İŞKUR evden iş imkanları sunarken birçok iş dalına yer vermektedir. Bu iş dalları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Davetiye katlama,
 • Sabun yapma,
 • Toplu iğne kutulama,
 • Kulak çöpü paketleme,
 • Nikah şekeri yapma,
 • Çerez paketleme,
 • Tespih yapma,
 • Ütü yapma,
 • Takı yapma

Tüm bu işler için İŞKUR’un şehre özel açtığı kurslar bulunmaktadır. Giresun’daki kişiler de bu kurslara başvurarak evde çalışma imkanı elde edebilirler.

Gümüşhane Evde Nikah Şekeri Yapma

Evde nikah şekeri yapmak isteyen kişilerin bu iş için ilan açan firmalara başvurması gerekmektedir. Evde nikah şekeri yapımı oldukça basit bir iştir. Nikah şekeri yapmak için gereken tüm malzemeler kişilere yollanmaktadır. Bu şekilde işçilere sadece hazırlama işi yapma kalmaktadır. Gümüşhane evde iş ilanları arasında en sık rastlanılan iş alanı da nikah şekeri yapmaktır. Nikah şekeri yapma işi için gereken malzemeler şu şekildedir:

 • Renkli kalem
 • Renkli kumaş
 • Gelin figürü
 • Damat figürü
 • Kuş tüyü
 • Renkli tüller
 • Şekerler
 • Makas
 • Kağıtlar

Gümüşhane Eve İş İmkanı Veren Firmalar

Eve iş imkanı veren firmalar genellikle herkes tarafından bilinen büyük firmalardır. Bu firmalar lokal olarak hizmet verebildiği gibi ülke genelinde de tanınıyor olabilir. Kendi bünyesinde çalışan işçilerin yapmasını istemediği yan işleri evde çalışan kişilere vererek strateji izleyen firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar Gümüşhane ilinde de evde çalışacak işçiler aramaktadır. Genellikle gıda ve tekstil alanında çalışan firmalar, işçilere gerene tüm malzemeleri yollamaktadır. Gümüşhane’de ek iş veren firmalar tekstil alanında da iş imkanı sunmaktadır. Bu ek iş ilanlarından en bilineni evde iplik toplamadır. Ayrıca iğne dizme, işleme yapma gibi alanlarda da ilan açmaktadır. Bu ilanlara başvuran kişilerin herhangi bir özelliğe ve yeteneğe sahip olmasına gerek yoktur. Ancak bu alanda tecrübeli kişiler tercih sebebi olmaktadır. Bu yüzden tecrübe sahibi kişilerin ilan başvurularında bu durumu belirtmesi şansını artıracaktır.

İş kurmak istiyorum ne yapabilirim? Diyenler yazımızı inceleyebilir.

Gümüşhane Evde Davetiye Katlama İşi

Bazı işler birçok kişi tarafından kolayca yapılabilmektedir. Bu işlerden bir tanesi de davetiye katlamadır. Davetiye katlama işine her kesimden insanların başvurması mümkündür. Davetiyelerin göndermeye hazır olması için katlanır halde verilmesi gerekmektedir. Bu işlemler basit olsa da birçok davetiye üzerinde yapılması gerektiği için ek çalışanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Evde davetiye katlama ek işi yapmak isteyen kişiler günde 3-4 saatini ayırarak bu işe başvurabilir. Evde davetiye katlamak üzerine kazanılan paralar yapılan işe göre verilmektedir. Bu tip işlerde ödemeler adet üzerine yapılmaktadır.

Gümüşhane’de Evlere Ek İş Veren Fabrikalar

Gümüşhane’de evde ek iş yapmak isteyen kişilerin fabrikalarla da anlaşması mümkündür. Gümüşhane evde iş ilanlarına başvurmak dışında fabrikalara bizzat başvuru yapan kişiler de değerlendirilmektedir. Bu usulle çalışan kişilere iş için gerekli malzemeler teslim edilir. Fabrikaların ulaşım açısından sıkıntı olduğu yerlerde malzeme gönderimleri kargo üzerine de yapılmaktadır. Ardından hazırlanan ürünler de kargoyla geri teslim edilecektir. Bu iş için yöresel ürünler de gündeme gelmektedir. Özellikle fındık yağı, fındık, çay gibi ürünler Gümüşhane’de çok satmaktadır. Bu ürünlerin paketlenmesi ya da kutulanması gibi işlemler için işçilerle anlaşılmaktadır. Evde ek iş imkanı ilanları fabrikalar tarafından açıldığında, bu ilanlara başvuru yaparken tecrübe, yatkınlık gibi birçok etken göz önünde bulundurulmaktadır. Bu faktörlerin ayrıca belirtilmesi gerekir.

Bir önceki yazımız olan Giresun Evde İş İmkanları, İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Fatma Babur, Esenyurtta oturuyorum yeni evliyim ve ek gelir elde etmek için bir işe ihtiyacım var. Daha önce çok buna benzer işler yaptım, genellikle gazeteler yanında verilen boyama kitapları kalemler oyuncaklar paketleme lego işi CD paketleme gibi buna benzer bir-çok işte tecrübem vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı