KOSGEB

Girişimcilere Gayrimenkul Sektöründe Fırsat

İşletme Tipi Franchise Sistemi Sistemi’ni uygulayan Realty Co. girişimcilere yatırımlarını İngiltere’de yapma fırsatı sunuyor. Hiçbir detay ile uğraşmak zorunda kalmayacak olan girişimciler Realty Co. sisteminden faydalanarak tüm işleri hazır olan bir gayrimenkul danışmanlığı kurabiliyor.

Realty Co. Dünya Başkanı Fatih Elibol’dan Açıklamalar

Yapılan açıklamada franchise ofisleri güçlendirmek için çalıştıklarını söyleyen Fatih Elibol aynı zamanda yeni girişimciler için ofis kurulumu, avukat ve mali müşavir desteği, çağrı merkezi yönetimi, ilan yayınlama, ofis giderleri ve basılı malzemeleri temin edip destek verdiklerini söyledi. Realty Akademi ile de danışmanların kişisel ve mesleki gelişim programlarına katılması ve eğitim alması imkanı sunuluyor. Tüm bunlar İşletme Tipi Franchise Sistemi sayesinde gerçekleştiği için girişimcilerin bu sisteme başvurması yeterli oluyor.

Gayrimenkul sektöründe uluslararası bir standart olan ISO 9001-2008 kalite standartlarına uygun hizmet verdiğini açıklayan Realty Co. Avrupa Birliği Tüm Tüketicileri koruma Derneği tarafından da gayrimenkul sektöründe Altın Marka olarak seçildiklerini açıkladı. Toplamda 5 kıtada ve 47 ülkede Realty Co. ofisleri bulunan şirket 2017 yılı sonunda toplam portföy değerlerinin 800 milyar Euro’ya ulaştıklarını açıkladı. Bunun yanı sıra 2015 ile 2016 yıllarındaki rapora göre dünyadaki işlem hacminin 564 milyar Euro’ya ulaştığı belirtiliyor.

İlginizi çekebilir: KOSGEB Girişimcilik Destek Programı

Girişimcilere İngiltere Fırsatı

Türkiye’de REALTY-TR markası ile faaliyetlerini sürdüren şirket Türkiye’deki 11 ofis sayısını 250’ye çıkarmak istediklerini belirtti. Fatih Elibol gayrimenkul sektöründe franchise vermek için İngiltere’de tüm yasal yetkilere sahip olduklarını Chelsea ile Westminster ofislerini kısa sürede aktif ettiklerini söyledi. 2018 yılının ilk aylarında merkez ofisin yanı sıra 5 tane daha franchise açılışı yapacakları ve toplamda yıl sonunda İngiltere’de 50 franchise sayısına ulaşma hedeflerinin olduğunu açıkladılar.

Kraliyet Onayı olarak da tanımlanan İngiltere içi yasal izinlere sahip olan şirket İngiltere’de yeni hayat kurmak isteyen Türk girişimciler için emsalsiz fırsat sunuyor. Franchise sistemlerinin hazır, çalışan ve para kazanan ofisler halinde yatırımcılara sunulduğu belirtildi. Aynı zamanda düzenlerini bozmak istemeyenler için İngiltere’de olmadan para kazanabileceklerini isterlerse de İngiltere vatandaşlığına kadar uzanabilecek yasal hakların kazanılabildiği bir sistem olduğunun bilinmesi gerekiyor. İngiltere’de yatırım yapan kişilerin belirli bir süre zarfında gerekli tüm şartları yerine getirmeleri halinde vatandaşlık alabilmeleri rahatlıkla tüm Avrupa ülkelerine vize olmadan girişin de kapısını açtığı için diğer ticaret alanlarında da bir fırsat doğmuş olabiliyor.

Bir önceki yazımız olan 43 Ürüne 500 Milyon TL Devlet Desteği başlıklı makalemizde KOBİ, TÜBİTAK ve Türk Eximbank hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı