Genel

Gediz Elektrik Personel Alımı Başvuruları

Gediz Elektrik eleman alımı başvuruları her yılın ilk aylarında, firma insan kaynakları birimlerince planlanmaktadır. Personel alımı yapılan planlar paralelin de, belirlenen tarihlerde bekletilmeden başvurulara açılmaktadır. Fakat bazı zamanlarda, firma acil personel ihtiyacı duyabilmektedir. Bu gibi durumlarda plan beklenilmeden, firma resmi sitesi ve popüler iş arama ağlarından ilanlar verilebilmektedir. Bu sebeple başvuru yapmayı düşünen adayların, özellikle firma resmi sitesini sık sık takip etmesi gerekmektedir.

Firma bünyesinde gerçekleştirilen alımlar, genellikle firmaya nitelikli insan gücü çekmeyi amaçlamaktadır. Bu sebeple özellikle mühendis, avukat, tekniker vb. meslek gruplarından birisine sahip iseniz, şansınız çok daha fazla artmaktadır. Bununla beraber, en fazla açık olan pozisyonlar vasıfsız iş pozisyonları olmaktadır. Firma bünyesine sık sık, bu pozisyonlarda da alımlar gerçekleştirilmektedir.

Ford personel alımı bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Gediz Elektrik Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Gediz Elektrik eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların çok zorlandığı konuların, başında gelmektedir. Firma insan kaynakları yetkilileri, adayları değerlendirmeye almadan önce ön bilgiler elde etmek istemektedir. Bu sebeple yine aynı birim tarafından hazırlanan, başvuru formlarının doldurulmasını adaylardan istemektedir. Başvuru yapacak her adayın, başvuru formlarını doldurması ve temin etmesi zorunludur. Belirtilen formları temin edemeyen adayların, adaylıkları durdurulmaktadır.

Başvuru formlarının içeriği, adaylar hakkında kısa bilgiler ve mesleki yeterliliklerden oluşmaktadır. Adaylar bu formu doldurup yolladıktan sonra, firma yetkilileri formları inceler ve en uygun adayları değerlendirme süreci için çağırır. Bu süreçte formda belirtilen bilgiler, kesinlikle doğru olmalıdır. Değerlendirme süreçlerinde, form üzerinden adaylara çeşitli sorular sorulmaktadır. Adaylar formda belirttikleri bilgilere, değerlendirme süreçlerinde cevap veremezlerse, adaylık süreçleri dondurulmaktadır.

Başvuru formları, yine insan kaynakları birimleri tarafından iş ilanlarının eklerine koyulmaktadır. Başvuru yapacak adayların, ilanları dikkatli bir şekilde incelemesi ve gereken formları temin etmesi gerekmektedir. Firma resmi sitesinde ki iş ilanlarından, formları temin edemeyen adaylar direkt, insan kaynakları birimleri ile temasa geçmelidirler.

Gediz Elektrik Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Gediz Elektrik eleman alımı başvuru şartları firma insan kaynakları yetkilileri tarafından, şirket bünyesine nitelikli insan gücünü en iyi şekilde çekmek amacıyla oluşturulmuştur. Başvuru yapan her adayın, belirtilen koşulları istisnasız sağlaması gerekmektedir. Başvuru yapmış fakat belirtilen şartları sağlayamayan adayların, başvuru süreçleri iptal edilmektedir.

Her yıl değişkenlik gösterse de genel olarak, başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az 4 yıllık tecrübe sahibi olmak
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Mesleki programları iyi derece kullanabilmek
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak

Gediz Elektrik Personel Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Gediz Elektrik eleman başvuru belgeleri her adayın, başvuru aşamalarında temin etmesi gereken belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Başvuru belgeleri her zaman başvuru aşamasında değil, kimi zaman değerlendirme süreçlerinin sonunda da istenebilmektedir. Başvuru belgeleri adayların her türlü işlemlerini gerçekleştirebilmek adına, temin edilmesi gereken belgelerdir. Başvuru belgelerinde eksik olan kişilerin, adaylık ve başvuru süreçleri de iptal edilmektedir. Firma adaylara kolaylık sağlamak adına, e-devlet çıktılarının tümünü de kabul etmektedir.

Başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • 8 adet vesikalık fotoğraf
 • Islak imzalı sağlık raporu
 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • Sigorta dökümü
 • Sicil kaydı
 • Temiz kâğıdı
 • Nüfus cüzdan fotokopisi

Gediz Elektrik Staj Başvurusu Nereden Yapılmaktadır?

Gediz Elektrik staj başvurusu yapmak özellikle, firma alanında okul okuyan öğrenciler tarafından oldukça talep görmektedir. Firma insan kaynakları birimleri, her yıl belirledikleri staj programları ve kontenjanları doğrultusunda, başvuruları resmi internet sitesinden açmaktadır. Firma Türkiye’de oldukça geniş istihdam kaynakları oluşturduğundan, çok popüler ve alanında saygın bir şirkettir. Bu sebepten dolayı çoğu öğrenci, geleceğe emin adımlarla yürümek için firmayı tercih etmektedir.

Resmi internet sitelerinden yayınlanan staj programlarına, her yıl kontenjandan oldukça fazla başvuru gelmektedir. Bundan dolayı firma, zeki ve gelecek vaat eden kişileri firma bünyesine çekmek için, belirli başlı şartlar koymaktadır. Firma bünyesinde staj programına katılmak isteyen her öğrenci, belirlenen şartları sağlaması gerekmektedir.

Bu şartlardan en önemlisi, not ortalaması şartıdır. Staj programına başvuracak öğrenci, yılsonu genel ağırlık not ortalamasının en az 3.00 olması gerekmektedir. Bunun dışında zorunlu staj sigortalarını ise, okul tarafından karşılanması gerekmektedir. Belirtilen şartları sağlayan öğrenciler, resmi sitede bulunan personel alımı bölümünden başvurularını tamamlayabilirler.

Flo personel alımı başvurularına yazımızdan bakabilirsiniz.

Gediz Elektrik Çalışma Şartları Nasıldır?

Gediz Elektrik çalışma şartları açısından, personellerine oldukça geniş imkânlar sunmaktadır. Yapılan iş ve çalışmaların gereklilikleri çerçevesinde, firma bünyesinde çalışan tüm teknik personel, fabrika ve elektrik tesislerinde hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra günün çoğu saatini, ayakta çalışarak gürültülü bir ortamda geçirmektedirler. Vasıfsız iş pozisyonlarında ki personeller, yine fabrika ortamlarında genellikle fiziksel işleri yapmakla sorumludurlar. Fakat teknik kadrodan olmayan personeller, daha çok ofis ortamların da çalışmaktadır.

Gediz Elektrik Firması Sosyal Hakları Nelerdir?

Gediz Elektrik şirketi sosyal hakları bakımından, personellere çok geniş yelpazelerde hizmet vermektedir. İş planlamaları ve iş gücü bakımında firma, her yıl yoğun dönemler geçirmektedir. Bu sebeple firma bünyesine çalışan personelin, moral ve motivasyonu firma yetkilileri açısından oldukça önemlidir. Firma bünyesinde çalışacak olan personeli, çeşitli sosyal hak sahibi yaparak, daha rahat bir yaşam ve yüksek motivasyon sağlamaktadır. Firma bünyesinde hizmet veren her personel barınma, gıda, sosyal kartlar vb. birçok yan hakka sahip olmaktadır. Firma personelleri haricinde, birinci dereceden yakınları da bu haklardan faydalanabilmektedir. Personel alımı aşamalarında, yetkililerce çok daha detaylı bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ford Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı