Krediler

Garanti Esnaf Kredisi Kış Kampanyası

Esnaf ve KOBİ’lerin kış aylarıyla birlikte artan masraflarını ödemeleri için Garanti Bankası esnaf kredisi kış kampanyasını başlattı. Bu bağlamda esnafı ve KOBİ’lere tanınan 48 aya varan vade seçenekleri ile %1,48 den başlayan faiz oranını ticari taksitli kredi imkanı veriliyor.

Esnaf Kredisi Kış Kampanyası Ayrıntıları

KOBİ ve esnafların yatırım için yada işletme içi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gerekli olan finansmanı sağlayan Garanti Bankası 3 aya kadar ödemesiz bir şekilde esnaf kredisi verebiliyor. Krediden faydalanmak için son başvuru tarihi 31 Aralık 2017 tarihi olarak belirlendi. Kredi kullanmak isteyen kişiler kampanya kapsamında olan esnaf kredisi için ilk 3 ay ödemesiz dönemli 12 ya da en fazla 48 ay vadeli şekilde ticari taksitli kredi kullanabilirler. Bunun yanı sıra ödemesiz dönem için banka tarafından belirlenen Kredi alt limiti 10 bin TL iken üst limit bulunmuyor. ödemesiz dönemli kredi kullanan kişiler Kredi ödemelerini başlandığı aydan itibaren taksitlerini eşit bir şekilde ödemeleri gerekiyor.

Göz atabilirsiniz: Esnaf Kredisi Ödenmezse Ne Olur?

Esnaf Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu

Garanti Bankası’ndan KOBİ ve esnaflara özel olarak sunulan kış kampanyası kapsamında verilen ticari kredinin örnek hesaplama tablosu ve aylık giderleri yapılacak başvuruda kredi skoru yada ticari geçmişe göre değişmek şartı ile şu şekilde belirleniyor;

  • 10.000 TL kredi 36 ay vade seçeneği ile kullanmak isteyen kişiler aylık %1,70 faiz oranından faydalanarak 408,65 TL taksitler halinde geri ödeme yapabilirler. Garanti Bankası tarafından bu kredi için belirlenen kredi tahsis ücreti 420 TL iken Sigorta ve diğer vergiler toplamı 520 TL olarak belirleniyor.
  • 50.000 TL krediyi yine 36 ay vade seçeneği ile kullanmak isteyen kişiler aylık %1,66 faiz oranından faydalanarak 2.028,07 TL taksitler halinde kredi geri ödemesi gerçekleştirebilirler. Bu kredi için kredi tahsis ücreti ise 682,50 TL olarak belirlenirken Sigorta ve diğer vergiler toplamı 1182,50 TL olarak hesaplanıyor.
  • Son olarak 100.000 TL krediyi 36 ay vade seçeneği ile kullanmak isteyen kişilere Garanti Bankası %1,61 faiz oranı sunarak aylık 4109,81 TL’ye taksitler ile kredi geri ödeme imkanı sunuyor. bu kredi için ise Kredi tahsis ücreti yine 682,50 TL iken  Sigorta ve vergiler toplamı 1682,50 TL olarak belirleniyor.

İlginizi çekebilir: Fibabanka Esnaf ve Kobi Kredisi

Verilen tüm bu bilgiler Kredi başvurusunda bulunacak kişinin kredi skorunu ve aylık gelirine göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin kredi notu düşük olan kişiler daha yüksek faiz oranından kredi kullanabilecekken kredi notu yüksek olan kişiler banka tarafından belirlenen ve örnek hesaplama tablosunda gösterilen faiz oranından faydalanabilirler.

Bir önceki yazımız olan Fibabanka Eğitim Kredisi başlıklı makalemizde Eğitim Kredisi ve Fibabanka hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı