Krediler

Garanti Bankası Hazır Hesap

Aniden oluşan acil ihtiyaçlar için bankada bir dizi işlem sırası bekleyip kredi çekmek yada kredi kartı limitinizin yetersiz kalması gibi sıkıntıların yaşanmaması için Garanti Bankası Hazır Hesap kampanyası başlattı. Kampanyaya göre acil nakit ihtiyaçları için banka müşterilerine kredili mevduat hesabı veriyor.

Hazır Kredili Mevduat Hesabı

Hesapta para bulunmasa dahi fatura, vergi ve kredi kartı ödemeleri gibi tüm ihtiyaçlarının giderilebileceği bir hesap sayesinde her an kullanmaya hazır kredi Garanti Bankası hesabınızda. Hazır Hesap açtırmak için bankaya gitmenize gerek kalmadan internet bankacılığı yada mobil bankacılık üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Üstelik Hazır Hesap üzerinden nakit ihtiyaçlarınızı da 7 gün 24 saat karşılayabilirsiniz. Hesap açılışı için internet bankacılığından Başvurular, Kredi ve Hazır Hesap yolunu izleyebilirsiniz. Mobil bankacılık için ise Bankacılık İşlemleri, Başvurular, Kredi/Hazır Hesap Başvurusu adımları ile hesap açılışı yapabilirsiniz.

Hazır Hesap Faiz Oranları

Garanti Bankası tarafından müşterilerinin acil ihtiyaçlarını karşılamaları için sunulan kredili mevduat hesabının faiz oranları ise şu şekildedir;

  • 500 TL kredi kullanılması durumunda günlük olarak 0,31 TL faiz işlemesi yapılıyor. Bu faiz miktarı için 0,06 vergi ve fon tutarı olarak kesilip toplamda 500,37 TL ödemesi yapılabiliyor. Aynı kredi için 30 günlük kullanım süresinde 9,2 TL faiz tutarı belirlenirken 0,43 TL’de vergi ile fon toplamı hesaplanıyor.
  • 1.000 TL kredinin günlük faiz miktarı 0,61 TL iken vergi ve fon toplamı 0,12 TL olarak hesaplanıyor. 30 günlük olarak alınan kredi için toplamda 18,4 TL ve fon ile vergi tutarı 3,68 TL olarak hesaplanıyor.
  • Ticari amaçlı olarak kullanılan krediler için 500 TL’ye günlük 0,31 TL faiz tutarı ve 0,02 TL vergi ile fonlar toplamı işliyor.

Tüm kredi kullanımlarında faiz oranı %1,84 olarak belirleniyor. KOBİ müşterileri internet yada mobil bankacılık üzerinden 12.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirler. Daha fazla Hazır Hesap limiti için ise banka şubelerinde gitmek gerekiyor.

Hazır Hesap özellikleri arasında kullanılan kredinin faizi bir sonraki ay hesaptan otomatik şekilde düşecek sistem ile çalışır. Kredi kullandıktan sonra hesaba para yatırıldığı ancak borç otomatik olarak kapanıyor. Eğer 1 aylık süreyle Hazır Hesap kullanılırsa banka tarafından Hazır Hesap Extresi gönderilir.

Bir önceki yazımız olan ABank Yılbaşı Kredisi Kampanyası başlıklı makalemizde KKB hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı