Piyasalar-Yatırım

Garanti Bankası E-Vadeli Hesap

Garanti Bankası’ndan birikimlerini değerlendirmek isteyen müşterilerine özel olarak sunulan E-Vadeli Hesap ile aynı gün değerlenmeye başlayan ve para çekseniz dahi bozulmayan vade imkanı veriliyor. Kampanyadan faydalanmak için internet bankacılığı, mobil bankacılık yada banka şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

E-Vadeli Hesap Kampanyası

Birikimlerini yüksek faiz oranı ile değerlendirirken acil nakit ihtiyacı olmaları halinde paralarını çekmek isteyen kişiler için Garanti Bankası E-Vadeli Hesap TL ve döviz cinsinden şu hesaplamaya tabi tutuluyor;

  • 25.000 TL ile 1 milyon TL arasındaki yatırımlar için 32 ile 370 gün vade seçeneklerine hoşgeldin faizi olarak %12 ile %13,85 arası imkan veriliyor.
  • 100 bin TL ile 1 milyon TL arasındaki yatırımlarını ek mevduat hesabında değerlendirmek isteyen kişiler 32 ile 45 günlük vade seçeneklerinde %11 mevduat faizinden faydalanabiliyorlar. Uzun vadede birikimlerini değerlendirmek isteyenler ise 100 bin TL ile 1 milyon TL arası birikimlerini 46 ile 400 gün vade seçeneği kullanarak %10,25 ile %11,75 faiz oranlarını kullanabilirler.
  • USD cinsinden yapılacak yatırımlarda 25 bin USD ile 2 milyon USD için 32 ile 45 gün vade seçeneği kullananlara Garanti Bankası E-Vadeli Hesap %2,6 ile %3 faiz oranı imkanı sunuyor.
  • EURO cinsinden birikimlerini değerlendirmek isteyenlere E-Vadeli Hesap 25 bin Euro ile 2 milyon Euro arasına 32 ile 400 gün vade seçenekleri tercih etmeleri halinde aylık %1,2 ile %1,4 arası mevduat faizi imkanı veriyor.

İlginizi çekebilir: Garanti Bankası Hazır Hesap

Hoşgeldin faizlerinden faydalanmak için son 1 ay içerisinde Garanti Bankası’ndan vadeli hesap sahibi olmamış olmanız gerekiyor. Ek mevduat hesabı kampanyasından faydalanmak isteyenler Garanti Bankası üzerinden vadeli hesaba sahipken ikinci bir vadeli hesap açtırarak yeni mevduat getirmeleri halinde faydalanabiliyorlar. Uzun vadeli mevduat hesabı faiz oranlarından faydalanmak isten kişiler ise kampanya tutarında ve vade seçeneklerinde vadeli hesap açtırmaları yeterli oluyor.

Göz atabilirsiniz: Garanti Bankasından Dijital Kredi İmkanı

Belirtilen şartlar dahilinde açılmayan vadeli hesaplarda standart faiz oranı müşteriye sunuluyor. Tüm faiz oranları kişilerin mevduat hesabı bakiyesine bakılarak hesaplandığı için hoşgeldin faizi bankaya yeni müşteriler kazandırmak amacı ile sunuluyor. Verilen rakamlar döviz kurlarına göre değişebileceği için başvuru esnasında faiz oranlarını incelemeniz yatırımlarınızın doğru zamanda değerlendirilmesi için daha sağlıklı olur.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Web’de Mevduat başlıklı makalemizde Denizbank ve Mevduat Hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı