Genel

Garanti Bankası Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Garanti Bankası üzerinde hesabınız bulunmuyorsa yada para göndereceğiniz kişinin Garanti Bankası üzerinde hesabı bulunmuyorsa cep telefonu üzerinden kolaylıkla para gönderebilirsiniz. Kişinin cep telefonu numarasını göndereceğiniz parayı çekecek kişiye herhangi bir Garanti Bankası ATM’si üzerinden çekebilir.

Garanti CepBank Para Gönderme İşlemleri

Para göndermek için yapılacak işlemlerini başında cep telefonu üzerinden Kendi telefon numaranızı, göndereceğiniz para miktarını ve CepBank şifrenizi yazıp 3333’e göndermeniz gerekiyor. başına sıfır eklemeden cep telefon numaranızı yazacağınız bu SMS’te minimum para gönderme limiti 1 TL ve katları şeklinde olması gerekiyor. Bundan dolayı kuruş veya küsurat yazmamanız şart koşuluyor. Daha sonraki işlemleri şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Gönderdiğiniz SMS’e karşılıklı olarak gelen SMS’te bir şifre bulunacaktır. bu şifreyi para göndereceğiniz kişiye göndermeniz gerekiyor.
  • Parayı çekecek kişi bankamatik üzerinden giriş butonuna basarak açılan menülerden CepBank para çekme seçeneğini dokunması gerekir.
  • Daha sonra gelen ekran üzerinde parayı gönderen kişinin cep telefonu numarasın, parayı çekecek kişinin cep telefon numarasın, gönderilen para miktarı ve parayı gönderen kişiye gelen SMS şifresi yazılır.

Yapılan bu işlemler sonrasında Garanti Bankası cebe havale işlemi tamamlanmış olur. Bu işlem özellikle Garanti Bankası üzerinden hesabı olmayan kişilere para aktarma da oldukça sık kullanılıyor. Ancak kredi kartını ya da bankamatik kartını evde unutan ve Garanti Bankası üzerinden hesabı olan kişilerde bu özelliği kullanabiliyorlar. Gönderilen SMS bir SMS ücreti üzerinden değerlendirildiği gibi eğer paketiniz varsa bu paket üzerinden düşerek hesaplandığı için gönderen kişiye herhangi bir masraf çıkmıyor.

Göz atabilirsiniz: Garanti bankası EFT Saati ve ücreti

Kartını Evde Unutan Kişiler Ne Yapabilir?

Kartlarını evde unutan kişilerin Garanti Bankası üzerinden hesabı varsa bu özelliğini dışında kullanabilecekleri birçok fonksiyonu Garanti Bankası tarafından müşterilerine sunulmuştur. Sunulan bu özelliklerden en sık kullanılanı ise mobil uygulama üzerinden Garanti Bankası ATM’si kullanılarak para çekilmesidir. Garanti Bankası cebe havale özelliğinin bu kadar sık kullanılmasının sebebi ise herhangi bir internet bağlantısı gerekmeden mobil uygulamaya yada internet bankacılığına giriş yapmanıza gerek kalmadan bir SMS göndererek para gönderimi sağlıyor olmanızdır. Eğer Cepbank şifrenizi almadıysanız gerçekleştiremeyeceğiniz bu işlem için şifrenizi mobil bankacılık yada internet bankacılığı üzerinden alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı