Piyasalar-Yatırım

Garanti Bankası Akıllı Kumbara

Çocuklarınıza henüz erken yaşta finansal eğitim vermek istiyorsanız harçlıklarını nasıl biriktireceği konusunda yardımcı olabilmek için Garanti Bankası Akıllı Kumbara kampanyasından faydalanabilirsiniz. Paramatik görünüşlü kumbara sayesinde çocuklarınız hem eğlenecek hem de harçlıklarını kolayca biriktirmeyi öğrenecek.

Garanti Bankası’ndan Akıllı kumbara Nasıl Alınır?

Akıllı kumbara sahibi olabilmek için Garanti Bankası Gelecek Hesabı açtırmak yeterli oluyor. banka bu hesabı açtıran herkese akıllı kumbara hediye ediyor. ancak isterseniz Garanti Bankası şubelerinden 54 TL karşılığında akıllı kumbarayı satın alabilirsiniz. Bankaya hesap açtıran müşterilerine hediye ettiği akıllı kumbarayı hesabın bir seneden daha kısa sürede kapatılması halinde karşılığı olan 54 TL’yi müşteriden. Her çocuk için sadece 1 adet akıllı kumbara hediyesi yapılıyor. kampanyanın son tarihi ise 30 Ocak 2018’dir. Kampanya detayları ise şu şekilde anlatılabilir;

  • Akıllı kumbara gerçek bir Paramatik ATM’si gibi kart ve şifre sistemi ile çalışıyor.
  • Verilen akıllı kumbara paketinden çıkan kart ile kumbarayı kullanabiliyorsunuz ve bu kumbara sadece Türk lirası ve kuşlar için tasarlandığı ondan dolayı içerisine 1 lira-0,50 TL- 0,25 TL- 0,10 TL ve 0,05 TL atabilirsiniz.
  • Yatırılan ve çekilen paralar cihaz tarafından tanınarak kayıt altına alınır. aynı zamanda biriktirilecek olan Hedef rakamını kaydederek hedefe ulaşmak için teşvik edici sözler ile harcama konusunda ikaz edici sözler söyler.

Göz atabilirsiniz: Garanti Bankası E-Vadeli Hesap

  • Kullanıcı adını ile birlikte aynı zamanda doğum gününü kaydederek doğum günü geldiğinde kutlama mesajı verir Bunun yanı sıra 1 Ocak’ta yeni yıl kutlaması ile 23 Nisanda Çocuk Bayramı’nı kutlama mesajı verir. Son olarak ise her ayın ilk günü ne mesaj veriyor.

İlginizi çekebilir: Garanti Bankası Hazır Hesap

Akıllı kumbara kullanıcıların akıllarına gelen en sık sorulardan bir tanesi akıllı kumbara arızalandığında ne yapabilirim oluyor. bankadan aldığınız akıllı kumbara 1 yıllık Garanti süresi içerisinde arızalanırsa arıza bildirim formu ile birlikte kumbaraya aldığınız Garanti Bankası şubesine teslim edebilirsiniz.

Garantili Gelecek Hesabı

Çocuklarının gelecekleri için erkenden yatırım yapmak isteyen kişiler Garantili Gelecek Hesabı açarak çocuklarının geleceği için erkenden birikim yapmaya başlayabilirler. Bu hesabı vadesiz TL hesabınızdan yada kredi kartınızdan düzenli olarak ödeme yapabileceğiniz gibi aylık en az 100 TL ve üzeri birikim yapma zorunluluğunuz bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Yatırımcılar Tapu Harcı İndirimine Koştu başlıklı makalemizde Emlak, Tapu Harcı ve TÜİK hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Mini matikin şifresini unuttum oğlum kullanamıyor yanlış şifre diyor hep deyistirme olmuyormu ne denediysem olmadı yardımcı olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı