Genel

Galler İş İmkanları

Galler iş imkanları bakımından zengin olan bir yerdir. Özellikle Türklerin Galler’de iş imkanı bulabilme şansı oldukça fazladır. Genellikle Galler’de Türkler gıda sektöründe çalıştırılmak üzere aranmaktadır. Ayrıca Galler’de çalışmak isteyen bir Türk’ün bir yere iş başvurusu yapabilme olanağı olduğu gibi, kendi işini kurmasına da izin verilmektedir. İleri derecede İngilizce biliyor olmak; Galler’de çalışabilmek için gerekli durumlardan biridir. Kişilerin çalışma vizeleri ile birlikte; ailelerini de Galler’e götürebilmeleri mümkündür. Kişilerin ilerleyen zamanlarda vatandaşlık alabilmesi de mümkün olmaktadır. Vize başvurusu için; pasaport, kimlik belgesi, pasaport fotoğrafı, banka hesap dökümleri ve sabıka kaydı gibi belgeler istenmektedir. Başka ülkelerde iş imkanları:

Galler’de İş İmkanları Çalıştırılmak Üzere Aranan Türklere Sunulan Nelerdir?

Galler’de çalıştırılmak üzere aranan Türklere sunulan iş imkanlarından bazıları şunlardır:

  • Galler’de çalıştırılmak üzere Türk döner ve kebap ustaları aranmaktadır.
  • Galler’de çalıştırılmak üzere inşaat ve yapılarda çalışabilecek olan Türk ustalar aranmaktadır.
  • Galler’de çalıştırılmak üzere pazarlama uzmanları aranmaktadır.
  • Galler’de çalıştırılmak üzere şefler aranmaktadır.
  • Galler’de çalıştırılmak üzere kadın ve erkek kuaförleri aranmaktadır.
  • Galler’de çalıştırılmak üzere garson ve servis elemanları aranmaktadır.

Galler’de Çalışmak İçin İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Galler’de çalışmak için iş başvurusu yapmak amacı ile izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle kişinin Galler’de bir iş bağlantısı kurması gereklidir. Bunun için Galler’deki iş ilanlarının listelendiği sitelerden kendisine uygun bir iş ilanına bakması gereklidir.
  • Kişi https://www.londrali.com gibi sitelerden özellikle Türklerin Galler’de çalıştırılmak üzere verdiği iş ilanlarını incelemesi ve ilgili ilana başvurmak için başvuru formunu doldurması gereklidir.
  • Ardından kişinin başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda kendisine olumlu geri dönüş yapılmaktadır.
  • Kişinin iş ilanının olumlu sonuçlanması halinde; kişinin Galler’de çalışabilmesi ve oturabilmesi için vize alması gereklidir. Vize başvurusunu yaptıktan ve olumlu sonuçlandıktan sonra ise Galler’e gitmesinin önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Galler Türkler Tarafından Tercih Edilen Bir Yer Mi?

Galler Türkler tarafından tercih edilen bir yer. Türkler hem okumak için hem de çalışmak için Galler’i tercih etmektedir. İstatistiklere göre; Türk öğrencilerin yurt dışında okumaya karar vermeleri halinde, üniversite tercihlerinde ilk üçe girebilecek kadar çok tercih ettikleri bir yerdir.

Galler’de Çalışmak İçin Vize Nasıl Alınır?

Galler’de çalışabilmek için alınabilecek vizeler; Ankara Antlaşması vizesi veya genel çalışma vizesidir. Ankara Antlaşması vizesini; kendi işini yapmak isteyen ve ailesi ile birlikte Galler’e yerleşmek isteyen kişiler sıklıkla tercih etmektedir. Genel çalışma vizesini ise; kurumsal bir firmada çalışmak isteyen kişiler tercih etmektedir. Genel çalışma vizesi ile de kişilerin aileleri ile birlikte Galler’e yerleşebilmeleri mümkündür. Ancak işlerinden ayrılmaları durumunda, Galler’de yaşamaları mümkün değildir.

Ankara Antlaşması Vizesinin Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Ankara Antlaşmasının vizesinin başvuru ücreti normal şartlarda bulunmamaktadır. Ancak kişilerinin vize başvurusunu kendilerinin yapması halinde böyledir ve kişilerin bu vize başvurusunu kendilerinin hazırlaması çok da kolay değildir. Gerekli evrakları toparlamaları, iş planlarını hazırlamaları, İngiliz iş mantığına uygun bir başvuru yapmaları için; bir avukattan veya danışmandan destek almaları tavsiye edilmektedir. Kişilerin Ankara Antlaşması vizesine başvuru yaptığı yer de vize ücretini etkileyen bir unsurdur. Bir danışman veya avukat yardımı ile İngiltere’den bu başvurunun yapılması durumunda; 750 euro ile 1500 euro arasında bir ücreti olmaktadır. Ancak kişinin ilgili vize başvurusunu Türkiye’den yapmak istemesi durumunda; avukata veya danışmana vermesi gereken ücret 1500 euro ile 3000 euro arasında değişmektedir.

Bir önceki yazımız olan Fransa İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı