İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Frankie Garage Bayilik Başvurusu ve Şartları

Frankie Garage bayilik başvurusunda bulunacak olan kişilerin daha öncesinde çocuk giyim veya giyim sektöründe hizmet vermiş, tecrübeli kişiler olması gerekmektedir. İtalyan çocuk ve genç giyim markası olan Frankie Garage, Türkiye üzerinden bayilik vermeye başlamıştır. Frankie Garage çocuk mağazası bayilik talebi ve şartları ise şu şekildedir;

 • Frankie Garage üzerinden bayilik alacak olan kişiler mağaza konseptini, garaj olarak yapmaları gerekmektedir.
 • Frankie Garage üzerinden bayilik almak isteyen kişiler 60.000 Euro’luk bir yatırım yapmaları gerekmektedir.
 • Frankie Garage firması Roma üzerinde kurulan bir firmadır ve dünya üzerinde çeşitli ülkelerde bayilik hizmeti yapmaktadır.
 • Frankie Garage mağazasının İtalya’da 400 ve dünya üzerinde ise 200 satış noktası bulunmaktadır.
 • Frankie Garage mağazsası 2015 yılından beri Türkiye üzerinden bayilik satışı yapmaya başlamıştır, firmanın asıl Türkiye’de faaliyete geçme tarihi ise 2013’tür.
 • Frankie Garage üzerinden bayilik alacak olan kişiler online ve corner olarak da satış yapabilirler.
 • Frankie Garage üzerinden bayilik almak isteyen kişiler Adil Yıldırımla birebir görüşme yaparak bayilik başvurusunda bulunabilirler.

Ayrıca FEDO Maraş Dondurmacısı bayilik bilgilerine bakabilirsiniz.

Frankie Garage Bayilik Özellikleri Nelerdir?

Frankie Garage 2015 yılından beri Türkiye üzerinden bayilik vermektedir. Firmanın Türkiye üzerinde ki asıl geçmişi ise 2005 yılında başlamıştır. Frankie Garage çocuk mağazası bayilik özellikleri ise şu şekildedir;

 • Firma çocuk ve gençlere yönelik kıyafet üretimi yapmaktadır ve kıyafetler yüzde yüz koton malzemelerden üretilmektedir.
 • Frankie Garage mağazaları, garaj konsepti şeklinde tasarlanmaktadır ve bayilik alacak kişilerde aynı konsepti uygulamak zorundadır.
 • Garaj konsepti içerisinde mağazada, alet çantası, tulum gibi tamamlayıcı malzemeler bulunmaktadır.
 • Frankie Garage mağazaları içerisinde çocuklar için bir adet playstation köşesi kurulması da zorunludur.
 • Frankie Garage üzerinedn bayilik alacak olan kişiler cadde veya AVM’ler üzerinden mağaza alımında bulunabilirler.
 • Frankie Garage mağazaları İstanbul Nişantaşın’da ve İzmir Karşıyaka’da bulunmaktadır, bu yerler ana büyük mağazalardır diğer mağazalar ise Ankara, Bursa ve Antalya, Gaziantep, Trabzon, Denizli, Bodrum, Zonguldak, Adana, Mersin, Manisa içerisinde yer almaktadır.
 • Frankie Garage bayilik başvurusu yapacak olan kişiler büyük illerden ve işlek yerlerden bayilik talebinde bulunabilirler.
 • Bayilik alacak olan kişiler en az 70 metrekarelik bir dükkan almaları gerekmektedir, dükkanların maksimum boyutu ise 200 metrekare olması gerekmektedir.
 • Bayilik alacak olan kişilerin özellikle bölge tercihini iyi yapması gerekmektedir, bölge tercihi kötü olan kişilerin bayilik talebi kabul edilmez.
 • Bayilik alacak olan kişiler, nakit ödeme yaptıkları takdirde %30 bayilik indirimi ile bayilik alımında bulunabilirler.
 • Bayilik alacak olan kişilerin dekor masrafları kişi tarafından yapılmaktadır fakat proje ve dizayn çalışmaları marka tarafından hazırlanmaktadır.

Frankie Garage Bayilik Giriş Bedeli Ne Kadardır?

Frankie Garage çocuk mağazası bayilik giriş bedeli, firma tarafından alınmamaktadır. Bayilik almak isteyen kişiler dekorasyon maliyeti ile mağaza ürün maliyetini ödemeleri bayilik almak için yeterlidir. Kişilerden en az istenen yatırım ücreti 60.000 Euro’dur. Kişilerden yıllık marka bedeli olarak ise 12.000  Euro alınmaktadır. Bayilik alacak olan kişilerin aylık en az kazanacakları ciro ise 100 metrekarelik bir mağazada 80.000 Türk Lirasıdır. Bayilik alacak olan kişilerin özellikle Alışveriş Merkezlerinden veya yoğun işlek caddelerden mağaza alması gerekmektedir. Kişiler ilk bayilik başvurusunda 60.000 Euro ödemektedir. Daha sonrasında ücretler ciro ve kar marjı üzerinden değişebilmektedir. Net fiyat ve koşullar firma ile yapılacak olan birebir görüşmelerde belirlenmektedir. Bayilik alacak olan kişilerin kar marjı ise ilk yılda %60’dır.

Ender Baklava bayilik bilgilerini yazımız içerisinden inceleyebilirsiniz.

Frankie Garage Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Frankie Garage bayilik başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle mağazacılık deneyiminin olması lazımdır, sektör hakkında bilgisi olmayan kişilere bayilik verilmemektedir. Bayilik alacak olan kişilerin sürekli işinin başında durması, birebir satış yapması da istenen özellikler arasındadır. Bayilik alacak olan kişinin gayrimenkul veya finansal bir yatırımının olması ve banka tarafından teminat mektubu alabilmesi gerekmektedir. Frankie Garage çocuk mağazası bayilik talebini 0212 705 05 0 numaralı telefon hattından veya Frankie Garage Nişantaşı ana mağazasından yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan FEDO Maraş Dondurmacısı Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı