Genel

FLO Personel Alımı Başvuruları

FLO eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri tarafından, her yıl düzenli bir şekilde hazırlanan raporlar doğrultusunda açılmaktadır. Personel alımı süreçleri, tamamen firma yetkilileri tarafından şubelere bırakılmaktadır. Bu sebeple firmanın şube yetkilileri, ihtiyaç durumlarında kendilerine ayrılan kontenjanlara göre, personel temini yapmaktadırlar. FLO firması ülke genelinde, yüzlerce şubesi bulunan önemli bir şirket konumundadır. Bu saygınlığı ile birlikte, yüksek sayılarda istihdam kaynakları da yaratmaktadır.

Firma yetkilileri personel alımı ilanlarını, genellikle resmi internet sitesinden vermektedir. Fakat bununla birlikte, şube yetkilileri popüler iş arama platformlarını da sık sık kullanmaktadır. Bu sebeple başvuru yapmayı düşünen adayların, bol bol iş ilanlarını internet üzerinden takip etmesi ve başvurması gerekmektedir.

Defacto personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

FLO Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

FLO eleman alımı müracaat formlarına ulaşmak adayların, değerlendirme süreçlerinde yapması gereken ilk aşamasıdır. Başvuru formları firma insan kaynakları birimlerinin, adayların ön mülakatlarının yapılabilmesi ve nitelikli iş gücünün tespit edilebilmesi amacı ile hazırlanmaktadır. Personel alımlarını şube yetkililerine bırakan firma, başvuru formu hazırlama sürecini ise genel merkez ile birlikte yapmaktadır. Bu sebeple firmanın şube farkı göz etmeden, kullandığı başvuru formlarında değişkenlik bulunmamaktadır. Firma bünyesine iş başvurusunda bulunacak kişilerin, başvuru formlarında bulunan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması beklenmektedir. Başvuru formlarını temin edemeyen veya formlarda yanlış bilgiler veren adayların, adaylık süreçleri iptal edilmektedir. Firma yetkilileri başvuru formları ile birlikte, adaylar hakkında ön bilgiler elde edip, bu formlara göre değerlendirme süreçlerini devam ettirmektedir. Bu sebeple adaylar formları doldurduğunda, verecekleri her yanlış bilgi kendi imajları açısından oldukça zararlıdır.

Firma insan kaynakları birimleri, iş ilanlarının yayınlanması ile birlikte başvuru formlarını aynı ilanların eklerinde sunmaktadır. Başvuru formlarının temini ve doldurulması, adayın kendi sorumluluğuna bırakıldığı için, bu konuda adayların oldukça titiz davranması beklenilmektedir. Başvuru formlarını iş ilanlarının eklerinden temin edebilmekle birlikte, bazı internet problemlerinden dolayı adaylar formlara erişemeyebilirler. Bu ve buna benzeri durumlarda ise, firma yetkilileri güncel olarak resmi internet sitelerinden formları yayınlamaktadır. Adayların iş ilanlarından veya resmi internet sitesinden, formları eksiksiz bir şekilde temin etmeleri gerekmektedir.

FLO Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

FLO eleman alımı müracaat koşulları adayların, eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gereken koşulların tümünü oluşturmaktadır. FLO firması, ülke genelinde saygınlığı büyük ve geniş istihdam kaynakları yaratan bir firma konumundadır. Bu sebeple firma bünyesine, nitelikli iş gücünü çekmek amacıyla bazı eleman alım şartları yayınlamaktadır. Firma yetkilileri personel alımlarını gerçekleştirirken, belirtilen şartlara adayların tam uyum sağlamalarını istemektedir. Bu sebeple pozisyonlara başvuracak adayların, iş ilanlarını dikkatlice okuması gerekmektedir. Firma personel istihdamında, genel olarak vasıfsız işçi aldığı için başvuru şartları da genel olarak bu pozisyonlara göre olmaktadır.

FLO firması personel alımı başvuru şartları kabaca şu şekildedir;

 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • En az lise mezunu olmak
 • Tercihen tecrübeli olmak
 • Daha önce disiplinsizlik sebebi ile herhangi bir kurumdan atılmamış olmak
 • Sicili bozuk olmamak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • İletişim becerisi yüksek olmak

FLO Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

FLO eleman alımı başvuru dokümanları adayların firma bünyesinde, tüm işlemlerini gerçekleştirebilmek ve belirtilen şartların sağlanıp sağlanamadığını teyit etmek amacı ile istenmektedir. Herhangi bir pozisyona başvuru yapacak adayın, başvuru belgelerini eksiksiz bir şekilde temin etmesi gerekmektedir. Başvuru belgelerinde eksik olan adayların, başvuruları değerlendirme sürecinde dikkate alınmamaktadır. Bunun yanı sıra firma, belgelerin temin edilmesi aşamasında e-devlet çıktılarını da kabul etmektedir.

Kabaca başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • 2 adet nüfus cüzdan fotokopisi
 • 6 adet biyometrik fotoğraf
 • Mezuniyet belgesi veya diplomanın aslı
 • Sicil kaydı
 • Sigorta döküm belgesi
 • Varsa mesleki belgeler
 • Başvuru formu
 • Sağlık raporu
 • İkametgâh belgesi

FLO Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

FLO şirketi staj müracaatı yapmak sektör paralelinde eğitim gören öğrenciler tarafından, oldukça sık tercih edilmektedir. Firma ülke genelinden yüzlerce şubesi bulunan, geniş çaplı bir firma konumundadır. Bu sebeple firmanın özellikle, fabrika çalışmalarında staj öğrenimi görmek oldukça arzulanan bir durumdur. Firma yetkilileri iş planlamaları ile birlikte aynı anda, staj programlarını da oluşturmaktadır. Staj programlarının oluşturulması sırasında, alınacak olan öğrencilerin kontenjanları da belirlenmektedir. Belirlenen kontenjanlar paralelinde ise her yılın bahar ve yaz aylarında, staj başvuruları kabul edilmektedir.

Firma yetkilileri staj programlarını şubelere değil, genellikle fabrikalarda bulunan üretim aşamalarına planlamaktadır. Bu sebeple üretim aşaması ile ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler, staj programları için çok daha fazla tercih edilmektedir. Firma bünyesinde hazırlanan staj programları, sadece mesleki yeterlilik değil öğrencinin geleceği açısından oldukça faydalı eğitimler içermektedir. Staj programında yüksek başarı gösteren kişiler ile firma, gelecekte iş sözleşmeleri de imzalamaktadır.

Firma bünyesine staj başvurusu yapacak olan adayların, resmi internet sitesinde bulunan kariyer bölümünü takip etmesi gerekmektedir. Bununla birlikte personel alımı ilanlarında da, zaman zaman staj bilgileri verilebilmektedir. Başvuru yapacak adayların, bu iki platformu da sık sık takip etmesi tavsiye edilmektedir.

Çimsa Çimento personel bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

FLO Firması Çalışma Koşulları Nasıldır?

FLO şirketi çalışma şartları açısından, kendisi ile aynı sektörü paylaşan diğer firmalar ile oldukça benzerlik göstermektedir. Firma bünyesinde çalışan ve şubelerde hizmet veren personeller, genellikle günün çoğu bölümünü ayakta ve müşteriler ile bire bir temas halinde geçirmektedir. Bunun yanı sıra üretim aşamasında fabrikalarda hizmet veren personeller, genellikle gürültülü ve daha ağır şartlarda çalışmaktadır.

FLO İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

FLO insan kaynakları birimine ulaşmak adayların ve firma ile ilgili sorusu olan kişilerin, oldukça başvurduğu bir yoldur. Firma insan kaynakları biriminin iletişim bilgileri, resmi internet sitesinde iletişim sayfasında bulunmaktadır. Bununla birlikte adaylar için iletişim numaraları, personel alımı aşamalarında paylaşılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Evkur Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı