Krediler

Fibabanka Konut Kredisi – Hızlı Onay

Ülkemizde ev sahibi olmak özellikle orta ve düşük gelir gruplarını bir hayli zorlamaktadır. Fibabanka konut kredisi ile birlikte genel kredi zorluklarını yaşamadan hayal edilen evler rahat bir şekilde satın alınabilmektedir. Üstelik Fibabanka konut kredi talebi verilebilmesi için katılımcıların daha önce bir evlerinin olup olmaması önemli değildir. Yani Fibabanka konut kredi talebi veren bireyler satın almak istedikleri konutları yatırım amaçlı da kullanabilmektedir. Banka, evlerin kullanım alanları ile alakalı olarak bir şart belirtmemiştir. Bunun yanı sıra Fibabanka konut kredi talebinin onaylanması için elbette ki belli şartlar bulundurulmaktadır. Örneğin kredi notu düşük olan bireylere ya da kurumlara kredi onayı verilmemektedir. Ancak Fibabanka konut kredisi için uygun görülen kişi ve kurumlar herhangi bir kefile bile ihtiyaç duymadan istedikleri konut kredi miktarını bankadan temin edebilmektedir. Fibabanka konut kredisi teminlerinde kefil isteminin olmaması ipotek sisteminden ileri gelmektedir. Yine de banka istisnai durumlar karşısında müşterilerinden kefil göstermelerini isteyebilmektedir.

Fibabanka Konut Kredisi Şartları

Fibabanka konut kredisi alımında katılımcıların açıklanacak olan şartları yerine getirmemeleri halinde talepleri reddedilmektedir. Öncelikle kredinin sadece TL üzerinden kullanımı mümkündür. Farklı para birimleri üzerinden gelen talepler bu kural gereği kabul edilmemektedir. Fibabanka konut kredisi çekmek isteyen kişilerin reşit olmaları yani on sekiz yaşın üzerinde bulunmaları da çok önemlidir. Katılımcıların kredi çekebilmeleri için bankanın istediği belgeleri tamamlayarak elden teslim etmeleri istenmektedir. Başvuru kısmından açıklanacak olan belgelerin tamamının hem gerçek hem de güncel verilerden oluşması gerekmektedir. Aksi halde yine şartların yerine getirilmediği gerekçesi ile krediler onay almayacaktır. Katılımcıların krediler kapsamında hangi evi satın alacakları da belli şartlara bağlanmıştır. Henüz inşasının belli oranı tamamlanmamış ya da yıl bazında çok eski olan evlere Fibabanka konut kredisi çıkmamaktadır. Evlerin değerlendirmeleri ekspertiz tarafından yapıldığı için bu alanda hata payı da yoktur. Gelir durumları uygun olanlar ve sözleşmelerini gerektiği şekilde imzalayanlar kredi onaylarını aradan çok zaman geçmeden almaktadır.

Fibabanka Konut Kredisi Başvurusu

Fibabanka konut kredisi çekmek için tamamlanması gereken başvuru süreci teknolojik sistemler sayesinde değişim göstermiştir. Günümüzde ilk başvurular için şubelere gidilmesi zorunlu değildir. Kredi çekmek isteyen bireyler bankanın resmi internet sitesinde yer alan başvuru formunu doldurabilmektedir. Fibabanka konut kredisi alımları için doldurulan başvuru formlarında kimlik bilgileri, ikamet verileri gibi önemli detaylar yer almaktadır. Bireylere en yakın banka şubesi de formda bulunan bilgilerden biridir. Fibabanka konut kredisi başvurusunu buradan yapan bireyler ön incelemelerden onay almaları halinde şubeye görüşmeler için çağrılmaktadır. Şubelerde başvurular resmi hale getirilmektedir. Fakat Fibabanka konut kredisi başvurusunda bu aşamada belli belgelerin istendiği bilinmektedir. Bordrolu çalışanlar; nüfus cüzdanı fotokopisi, son aya ait maaş bordrosu ve tapu fotokopisi olmadan Fibabanka konut kredisi başvurusuna onay alamamaktadır. Konut kredisi çekmek isteyen firma ortaklarından ise nüfus cüzdanı fotokopisi, son üç yıla ait bilanço ve gelir tablosu, son döneme ait mizan, vergi levhası fotokopisi ve ticari sicil gazetesi fotokopisi istenmektedir.

Fibabanka Konut Kampanyaları

Fibabanka konut almak için kendine başvuran müşterilerine oldukça cazip sayılan kampanya sunumları yapmaktadır. Fibabanka Güzel Evim konut kredisi de var olan kampanyalar kapsamında katılımcıların kullanabilecekleri kredilerden biri olarak sayılmaktadır. Üstelik kredi bir hayli avantajlıdır.  Kredi farklı vadeler ve faiz oranlarından meydana gelmektedir. Bu sayede katılımcılar bireysel şekilde Fibabanka konut planlamaları yaptırabilmektedir. Üstelik özel ödeme planlarının olması kredi alımları sonrasında herhangi bir maddi sıkıntı yaşanmasının da önüne geçmektedir. Fibabanka Güzel Evim konut kredisi 120 aya kadar devam eden vade alternatifleri ile çekilebilmektedir. Ancak kredi çekiminde yine TL şartı yer almaktadır. Banka müşterileri farklı para birimlerinden konut alımı için kredi başvurusunda bulunmamaktadır. Fibabanka konut alımı için sunduğu kampanyasında faiz oranlarını %1,15’ten başlatmaktadır. Fibabanka Güzel Evim konut kredisinde değişen vadeler ve kredinin ne tutarda çekileceğine göre faiz oranları %1,25’e kadar çıkabilmektedir. Hem faiz oranlarının hem de bireysel olarak hangi kredinin en avantajlı olacağının kararı müşteri temsilcilerinden destek alınarak da verilebilmektedir.

Fibabanka Konut Kredisi Faiz Hesaplama

Fibabanka konut kredisi faiz hesaplama sistemi bankanın internet sitesinde yer almaktadır. Pek çok katılımcı bu alanda yaptıkları hatalar yüzünden farlı rakamlar elde etmektedir. Bundan ötürü Fibabanka konut kredisi faiz hesaplama sisteminin kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca faiz oranlarının değişken olduğu da bilinmelidir. Yani sistemdeki oranlarda yanılma payı bulunmaktadır. Fibabanka konut kredisi faiz oranları hakkında en kesin sonuçlar ancak bireysel müşteri temsilcileri ile konuşmaların gerçekleşmesinin ardından elde edilebilmektedir. Müşteri temsilcileri mesai saatlerinde banka şubelerinde görev yapmaktadır. Yine de Fibabanka konut kredisi faiz hesaplama sistemi ortalama olarak değer edinimi sağlaması açısından bir hayli avantaj sağlamaktadır. Örneğin Fibabanka konut kredisi faiz oranları standart bir konut kredisinde %1,49 şeklindedir. Hesaplama sistemi de var olan bu oranlar üzerinden işlem görmektedir. Fibabanka konut kredisi faiz oranlarına göre çıkan rakamlardan memnun kalan bireyler ön başvurularını yine internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Fibabanka Konut Kredi Detayları

Fibabanka konut kredi talebi yapmak zor değildir. Ancak elde edilen istatistikleri pek çok bireyin taleplerinden ret yanıtı aldıklarını ortaya koymaktadır. Bundan ötürü Fibabanka konut kredisi başvurusu yaparken belirtilecek olan alanlarda dikkatli şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Öncelikle Fibabanka konut kredileri tüm evler için verilmemektedir. Satın alınacak olan evin ipotek etmeye değer olması şarttır. Ekspertiz tarafından değerlendirilen evler hem yaşlarına hem de sağlamlıklarına göre onay almalıdır. Aksi hallerde Fibabanka konut kredilerine onay verilmemektedir. Düzenli bir gelirin veya kredinin geri ödenebilmesi için gerekli rakamları temin edecek gayrimenkullerin olmaması da Fibabanka konut kredisi başvurusunun onay almaması anlamına gelmektedir. Katılımcılar bu gibi küçük detaylara özen göstererek kredilerini zaman kaybetmeden anında temin edebilmektedir.

Fibabanka Konut Kredi Başvurusu Süreci

Fibabanka konut kredisi başvurusu belli bir süreçten oluşmaktadır. Ancak bilindiği üzere emlak piyasalarında hızlı hareket etmek çok önemlidir. Aksi hallerde alınmak istenen konutların farklı kişilere satışı yapılabilmektedir. Bu neden yüzünden müşteriler Fibabanka konut kredi başvurusu yapmalarının neredeyse hemen ardından kredilerini almak istemektedir. Fibabanka konut kredisi başvurusundan sonra banka kısa süreli araştırmalar yapmak zorundadır. Katılımcıların Fibabanka konut kredi başvurusu süresini azaltmak gibi bir hakları bulunmamaktadır. Lakin bu alanda yapılacak hiçbir şeyin olmadığa anlamına da gelmemektedir. Üst başlıkta da anlatıldığı üzere Fibabanka konut kredi reddi yapılmasına neden olan pek çok farklı şey bulunmaktadır. Katılımcıların bankaya göndermiş olduğu taleplerin Fibabanka konut kredi reddi olarak sonuçlanması tüm sürecin en baştan yaşanması anlamına gelmektedir. Bundan ötürü Fibabanka konut kredi başvurusu için gerekli belgelerin toplanması, kredi notlarının yükseltilmesi, gelir belgelerinin hazırlanması ya da Fibabanka konut kredisinde yetkili olan müşteri temsilcileriyle konuşulması konusunda titiz şekilde davranılmalıdır. Bu sayede katılımcılar başvurularından sonra Fibabanka konut kredi reddi yanıtı almamaktadır. Fibabanka konut kredisi olumsuz yanıt almadığında müşterileri memnun edecek hızda çıkmaktadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Denizbank Konut Kredisi - Anında Kabul! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı