Krediler

Fibabanka Eğitim Kredisi

Eğitim yılının masrafları bazen beklenmedik şekilde değişebiliyor. Özellikle yeni eğitim yılına başlamadan önce çocuklarını özel okullara göndermek isteyen kişiler için Fibabanka eğitim kredisi düşük faiz oranları ve uygun vade seçenekleri ile gerekli olan finansmanı müşterilerine sağlıyor. Aylık %1,05 faiz oranı ve 60 aya varan vade seçeneklerinden faydalanmak için herhangi bir Fibabanka şubesine uğramanız yeterlidir.

Eğitim Kredisi Başvuru ve Masrafları

Krediden faydalanmak için kullanabileceğinizi öğrenmek için cep telefonunuzdan OKUL yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı yazarak 3422 numarasına SMS atmanız yeterli oluyor. Gelecek cevap SMS’i kredinizi onaylaması halinde en yakın Fibabanka şubesi üzerinden eğitim kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi için örnek hesaplama tablosu ise şu şekildedir;

  • 20.000 TL krediyi 36 ay vade seçeneği ile kullanmak isteyenler aylık %1,05 faiz oranı üzerinden 694,48 TL taksitler halinde geri ödeme yapabiliyorlar. Bu kredi için bankanın belirlediği kredi tahsis ücreti 105 TL olurken sigorta masrafları da 498,87 TL’dir.
  • 30.000 TL krediyi maximum vade sayısı olan 60 ay seçeneği ile kullanmak isteyen kişiler aylık %1,05 faiz oranı üzerinden yapılan hesaplama ile 715,59 TL taksit ödemesi yapabiliyorlar. Bu kredi için Fibabanka tarafından belirlenen kredi tahsis ücreti 157.50 TL iken sigorta masrafları da 1.160,71 TL olarak hesaplanıyor.

Göz atabilirsiniz: Bankaların Eğitim Kredileri Ve Şartları

Kredi başvurusu için bankaya getirmeniz gereken belgeler ise T.C kimlik cüzdanı aslı, gelir belgesi, son aya ait faturalardan bir tanesinin aslı yeterli oluyor. Özellikle okul ücreti ödemeleri için çekilecek olan kredide banka okul ödemesinin miktarı ve taksit imkanlarını içeren bir belge isteyebilir. Bazı durumlarda ise çekilen kredi otomatik olarak okulun hesabına aktarıldığı için tekrar okula gidip ödeme yapmanıza gerek kalmadan ödeme yapmış oluyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Fibabanka Esnaf ve Kobi Kredisi

Maximum Vade Seçeneği Şartları

Fibabanka tarafından belirlenen 60 ay vade seçeneği daha önce banka müşterisi olan, vadeli hesapta parası bulunan yada kredi skoru çok iyi olanlar için 96 aya kadar çıkabiliyor. Bu durum kişiye özel olduğu için başvuru esnasında öğrenilebiliyor. Aylık ödenecek olan taksit miktarı eve giren toplam belgeli gelirin %80’inden fazla olamayacağı için taksit miktarı ve vade seçeneği de bu bağlamda değişkenlik gösterebiliyor.

Bir önceki yazımız olan AnadoluBank Konut Kredisi başlıklı makalemizde AnadoluBank ve Konut Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı