Banka Dışı Finans

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Faturalı hatta kredi, günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sayfamızdaki bilgilerle birlikte hangi firmalardan kredi çekebileceğinizi ve kredi çekme şartlarını öğrenebilirsiniz. Kredi puanınız düşükse ya da herhangi bir gelire sahip değilseniz sizler de, faturalı hatta kredi alabilir ve isteklerinizi karşılamaya başlayabilirsiniz.  Özellikle de düşük rakamları tercih ediyorsanız bu durumda banka faizleri sizi anlık olarak kurtarıyor gibi görünse de ödeyeceğiniz faiz rakamları da sizi uzun süreler boyunca rahatsız edecektir. Eğer siz böyle sorunlarla uğraşmak istemiyor ve bankanın gereksiz bir sürü prosedürüyle uğraşmama hedefindeyseniz faturaya kredi imkanını değerlendirmenizi önerebiliriz.

Diğer bir değişle faturalı hatta kredifaturanıza yansıtılacak olan ödeme planlamasıyla sizin anlık nakit ihtiyacınızı karşılıyor. Ancak bunun için kullandığınız hattın süresinin 6 aylık olması gerekiyor. 6 aydan az olursa bu durumda operatörünüz size bu imkanı sağlamıyor. O zamanda karlı olmayan diğer yöntemleri denemeniz gerekiyor.

Göz atabilirsiniz: Acil para lazım nasıl bulurum?

Bayiden Faturalı Hat Üzerine Kredi Nasıl Alınıyor?

Faturanız hangi operatörünüze bağlıysa bu operatörün bayisine gidiyoruz. Vodafone hattınız varsa bir Vodafone bayisine giderek hat üzerine telefon almak istediğinizi ve bu telefonu satarak paraya çevirmek istediğinizi belirtin. Telefon bayisindeki personeller size gereken yardımı ve desteği sağlayacaklardır. Faturalı hat üzerine telefon alabilmeniz için telefon bayide bulunan kredi notunuzun iyi çıkması gerekmektedir. Telefon bayileri de aynı bankalar gibi çalışır ve fatura ödemelerinizi düzenli yaptıysanız hat üzerine telefonu size verirler.

Yine herkesin faturasına bağlı olarak belli bir kredi limiti bulunmaktadır. Bu puanlara bakılarak hangi puana kadar hangi telefonları alabileceğiniz de belirtilmektedir. Örneğin iyi bir puanı bulunan kişi faturalı hat üzerine İphone X marka cep telefonunu alarak, 5 bin tl gibi bir fiyata (yaklaşık bir fiyatta olabilir) kutusunu açmadan satabilir. Tabi burada dikkat etmeniz gereken nokta aylık taksit tutarınız ve telefonun size ne kadara mal olacağıdır.

Bu hesaplamayı yaptıktan sonra telefon bayisinden puanınıza göre bir telefon alarak isterseniz sahibinden.comletgo.com gibi ilan sitelerinden de bu telefonu “sıfır” olarak gösterebilir ve satabilirsiniz. Çok acelem var, acil para lazım diyen kişiler telefonu en yakın ikinci el telefon alan telefon bayilerine giderek satabilirler. Ancak bu bayiler cihazları oldukça düşük fiyata alacaklarından dolayı size önerimiz facebook.com gruplarından veya yukarıda bulunan ilan siteleri aracılığıyla satış yapmanızdır.

Başka Bir Diğer Yöntem

Faturalı hatlara kredi veren yerler, Faturalı hat üzerine kredi veriyorum, faturalı hatlara nakit gibi reklamları son zamanlarda siz de sıkça görmüşsünüzdür. Biz de bu reklamların sıkça çıkmasından sonra bu araştırma konusunu sizlere sunmaya karar verdik. Bu işin nasıl yapıldığını yukarıda detaylı şekilde açıklamaya çalıştık. İkinci yöntemde ise sadece faturalı hat üzerine para vermek isteyen ve bu sektörde faaliyet gösteren firmalarla alakalıdır. Genellikle telefon bayileri olarak çalışan bu firmalar kişilerin puanlarına göre ana bayiden telefon satışı göstererek müşteriye telefonu vermeden parayı nakit olarak verirler.

İlginizi çekebilir: Borç Para Nereden Bulabilirim?

Alınan telefonu ise farklı bir fiyattan satarak kar ederek faaliyetlerine devam ederler. Yani bu firmalar örnek olarak Turkcell üzerinden alınan cep telefonunu, faturalı hat üzerine telefon alan kişiden uygun fiyata alıp sonrada bunun üzerine kar marjını koyarak satışını yapmaktadır. Krediyi alan kişi ise ödemeyi yine operatöre yani Turkcell’e yapacak, faturasını aylık olarak ödeyecektir.

Puan ve cihaz sorgulaması yapmak için siz de hangi operatörü kullanıyorsanız aşağıda yer alan müşteri hizmetleri numaralarını arayabilir ve faturanız üzerine alabileceğiniz cihaz başvurusu yapabilirsiniz.

Anında kredi veren bankalar yazımızı okudunuz mu?

Birçok kişi internet üzerinden faturalı hattınız üzerine 1.000 TL ile 7.000 TL kredi veriliyor diye reklam yapmaktadır. Bu işi yapan gerçek kişiler olsa da, birçok kişi bu işi su istimal ederek dolandırıcılık yöntemlerine başvurmaktadır. Kredi Bankalar olarak sizlere uyarımız, faturalı hat üzerine kredi veriyorum diyerek sizlerden ön ödeme, kapora gibi para isteyen kişilere, dolandırıcılara kesinlikle itibar etmeyiniz.

Sizden ön ödeme isteyen kişiler kesinlikle dolandırıcıdır. Bu kişileri siber suçlara bildirmekten çekinmeyiniz. Öncelikle faturalı hat üzerine kredi almak istiyorum diyorsanız, nerede yaşıyorsanız o bölgede hizmet veren telefoncularla iletişime geçiniz. Sizler için en etkili olabilecek yöntem ise, hangi faturalı hattı kullanıyorsanız o bayiye giderek fatura üzerine telefon/cihaz almanız ve bu cihazı kutusunu açmadan satmanız. Küçük de olsa zarar edebilirsiniz.

Turkcell operatörün faturalı hattını kullanan kişiler, en az 3 ay faturasını düzenli ödedikten sonra kolaylıkla fatura üzerine kredi çekebilir. Bu yöntem yukarıda anlatılsa da yine de kısaca bahsedeceğiz. En yakın Turkcell yetkili bayisine giderek fatura üzerine cihaz (telefon) almak istediğinizi belirtin. Müşteri temsilcisi sizin puanınızı sorguladıktan sonra fatura üzerine hangi telefonları alabileceğinizi ve ödeme şartlarını belirtecektir. Size uyan telefonu alarak kutusunu açmadan farklı bir telefon bayisine ya da şahısa satabilir ve hemen nakit elde edebilirsiniz.

Vodafone faturalı hat sahibiyseniz ve faturalarınızı düzenli ve zamanında ödüyorsanız en yakın Vodafone bayisine giderek faturanız üzerine telefon satın alabilirsiniz. Ayrıca Vodafone müşteri temsilcisini arayarak da cihaz sorgulaması yaptırarak hangi telefonları faturanız üzerine satın alabileceğinizi hemen öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Senetle Para Veren Yerler

Turk Telekom Faturalı Hatta Kredi

Avea yani Türk Telekom faturalı hat sahipleri de bu yöntemden kolaylıkla faydalanabilir. Siz de hemen Turk Telekom müşteri hizmetleri numarasını arayarak cihaz sorgulaması yaptırabilir ve faturanız üzerine telefon alarak bu telefonu satıp nakit elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile aynı bankadan kredi kullanmış gibi olacaksınız. Ayrıca en yakın Türk Telekom bayilerini ziyaret ederek de cihaz sorgulaması yaptırabilir ve faturanız üzerine hangi cihazları alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Faturalı Hatta Kredi Veren Yerler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı