Genel

Fas İş İmkanları

Fas’ta çalışmak için, Fas’ta görev yapan Türk firmalara başvuru yapmanız gerekmektedir. ülkenin inşaat alanındaki faaliyetlerinin çoğunluğunu yüklenen Türk firmaları, işçilerini ve şantiye şeflerini Türkiye’den seçmektedir. Bunun yanında Fas’ta iş bulmak için uluslar arası faaliyet sürdüren firmalar da incelenmelidir. Firma personellerinin görevleri, uluslar arası ihracatları düzenlemek ve ihracatın getirdiği işlevlerle ilgilenmek, ülkelerin hukukuna göre hareket etmek olacaktır. Ülkede iş bulmak için ağırlıklı olarak şantiyeler ve şirketler kullanılmalıdır. Diğer ülkelerin iş fırsatları:

Fas’ta Çalışmak İhracat Sorumlusu 

Fas’ta ihracat alanında çalışmak için, uluslar arası şirketlere başvuru yapmak gerekmektedir. Özellikle ülkede faaliyet sürdürmekte olan Türk firmalara yapacağınız başvurular hızlı bir şekilde değerlendirmeye alınmaktadır. İhracat sorumlusunun görevi, uluslar arası hukuk çerçevesinde ürün gönderilen ülkelerle ilgili düzenlemeleri yapmak ve ülkelerin gönderilen ürünlerle ilgili kontrollerini üstlenmektedir. Sorumlu, kendi ekibi ile birlikte, ihracat şeklinde gönderilen ürünün kontrolünden alışverişin bitimine kadar tüm süreci yönetir. Süreçte meydana gelecek herhangi bir sorunda üstlerini bilgilendirir. Bu anlamda Türk firmalara yapacağınız başvurularda, özellikle tecrübeleriniz ve mesleğinizde ne kadar iyi olduğunuz sorgulanır. Fas’ta iş bulmak için hakkınızda toplanacak bilgiler ve referanslarınız ışığında hakkınızda karar verilir.

Fas’ta Muhasebe Alanında Çalışmak

Fas’ta şirketlerde muhasebe alanında görev almak için firmalara yapacağınız başvurular değerlendirmeye alınmaktadır. Muhasebe konusunda çalışmak istiyorsanız, daha önce en az 5 yıllık tecrübeye sahip olmalısınız. Tecrübeleriniz ışığında iyi bir muhasebe elemanı olduğunuza karar verilmesi halinde firmaya çağrılırsınız. Muhasebe konusunda da, ihracat sorumlusu olarak da yapacağınız başvuruları iş bulma siteleri aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu işler için gidip şirkette görüşme yapmanız gerekmemektedir. Bunun yanında firmalar, referanslarınıza oldukça dikkat eder. Fas, uluslar arası ticaret konusunda ciddi bir ülke olduğundan, yapılacak hatalara Fas’ta yer yoktur. Bu nedenle alınacak personel konusunda Fas şirketleri ve Fas’ta iş yapan Türk şirketleri, oldukça seçici davranır.

Fas’ta İş Güvenliği Uzmanı Olarak Çalışmak

Fas’ta iş güvenliği konusunda çalışmak, bu işi daha önce yapmış olmanız ve referans verebilmeniz durumunda mümkün olmaktadır. Fas’ta görev yapan Türk şirketlerinin inşaat alanlarında bu meslek elemanları istenmektedir. İnşaatlarda uluslar arası kanunlara göre çalıştırılması zorunlu olan iş güvenliği uzmanları, Türk firmalarının tamamı tarafından işe alınmaktadır. Bunun yanında firmalar, bu alanda çalışacak iş güvenliği uzmanlarında deneyim ve referans aramaktadır. Hazırlayacağınız cv ile yapacağınız başvuru, firmaların sorumlularına iletilmektedir. İletilen başvurunuza en kısa sürede dönüş sağlanır. Bunun yanında bu mesleği yapmak istiyorsanız, firmalarla yüz yüze konuşmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden verilen ilanlar yardımıyla da iş güvenliği uzmanlığı mesleğinizi, Fas’ta faaliyet sürdüren şirketlerde yapabilirsiniz.

Fas’ta Harita Mühendisi Olarak Çalışmak

Fas’ta harita mühendisliği yapmak  için Türk şirketleri aracılığı ile işi görmek ve gerekli firmalara başvurularda bulunmak gerekmektedir. Fas, özellikle Türk firmaların inşaat alanında oldukça fazla önem verdiği ülkeler arasında yer almaktadır. Türk firmalarının inşaat alanında faaliyetlerini sürdürdüğü Fas, Türk çalışanları yanında bulundurmaktadır. Türk işçileri bünyesinde bulunduran ülke, Türklerle özellikle inşaat alanında çalışmaktadır. İnşaatın gerçekleşmesi ve şantiye kurulması için öncelikle arazi özelliklerine bakılmalıdır. Gerekli ölçümlerin de yapılması için harita mühendislerine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu mesleği uygulayacak olanların Fas’ta görev alan Türk firmalardan alacakları ücret yaklaşık olarak 7.000 TL civarındadır.

Fas’ta Şantiyede Çalışmak

Fas’ta şantiye şefi olmak için ülkede bulunan firmalar gözden geçirilmelidir.İnşaatını sürdüren Türk firmaları, şantiye şeflerini de Türk işçiler arasından seçmektedir. Türk işçiler arasından seçilen şantiye şefleri için konaklama alanları, firma tarafından ayarlanmaktadır. Firmaların kendi internet sayfalarından alınan e- posta adreslerine yapılacak başvurular yardımıyla Fas’ta iş bulmak oldukça kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Danimarka İş İmkanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı