Krediler

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2018

2018 yılında nakit ihtiyacı olan ancak faiz ile kredi çekmek istemeyen kişiler için bazı bankalar faizsiz kredi veriyorlar. Verilen bu kredilerin hemen hepsi Kuveyt Türk, Albaraka Türk, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım gibi katılım bankaları tarafından sağlanıyor. Özellikle konut satın alımlarına gerekli olan büyük miktarlarda nakit gayrimenkulün %80’ine kadar finanse edilerek 120 ay vade seçeneği ile bankaların müşterilerine veriliyor.

Faizsiz Kredi İmkanları

Katılım bankalarının verdiği faizsiz kredi imkanının dışında konut satın alımlarında kentsel dönüşüm kapsamında devlet destekli faizsiz kredi imkanı verilebiliyor. Bölüm başına 125 bin TL ve 5’ten fazla bağımsız bölüm için ise 625 bin TL’ye kadar faizsiz kredi imkanı kentsel dönüşüm kapsamına giren evler için verilebiliyor. Diğer yandan katılım bankaları verecekleri finansman karşılığında kar payı talep ediyorlar. Tamamen ticaret üzerine bağlı olan katılım bankaları için örnek ödeme planı şu şekildedir;

  • 100 bin TL krediyi kullanmak isteyenler için 120 vade seçeneği tercih edilmesi durumunda %1,13 kar payı oranı üzerinden yapılan hesaplama ile toplamda 187.475,88 TL olarak geri ödeme yapılabiliyor.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankasından En Hızlı Kredi Alma

Bankaların faizsiz kredi verebilmelerinin bir diğer yolu ise KOSGEB desteklerinden faydalanabilmek olarak karşımıza çıkıyor. Hibe desteklerinin yanı sıra 0 faiz ile verilen krediler sadece katılım bankalarından değil diğer tüm bankalardan da kullanılabiliyor. Özellikle büyük bankalardan kullanılacak KOSGEB destekli faizsiz kredilerde ödeme planı kişiye göre değişiklik gösterebilir. Toplamda kentsel dönüşüm, KOSGEB destekleri ve katılım bankaları olmak şartı ile 3 farklı şekilde faizsiz kredi alma imkanı 2018 yılında da devam ediyor.

Göz atabilirsiniz: En hesaplı ihtiyaç kredisi nerede

2018 Yılında Faizsiz Kredi Şartları

Verilen 3 farklı seçenek için faizsiz kredi kullanmanın şartları değişiklik gösterebiliyor. Bu bağlamda kentsel dönüşüm faizsiz kredisinden faydalanmak için devletten kira yardımı almamış olmak gerekiyor. Faizsiz kredi yada kira yardımı seçeneğinden birinin tercih edilmesi gerekiyor. Katılım bankalarından kar payı ile kredi kullanabilmek için sadece gelir durumunuzu kanıtlayan belgeler ve kredi skorunuzun yüksek olması yeterli oluyor. Son olarak ise KOSGEB desteklerinden faydalanabilmek için öncelikle eğitimlere katılarak belge almak ve bu belge ile projenizi KOSGEB kuruluna sunmanız gerekiyor. Kurul tarafından onaylanan projeler önce hibe daha sonrasında ise faizsiz kredi şeklinde imkanlar veriyor.

Bir önceki yazımız olan Esnafa 2018 Yılında Verilecek Krediler başlıklı makalemizde Esnaf Kredisi, ING Bank ve QNB Finansbank hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı