Parafikir

Evde Tel Toka Paketleme İşi

Tel toka, kadınların saçlarına şekil vermek için kullanmış oldukları en büyük aksesuarlar arasında yer alıyor. Oldukça basit gibi görünen bu aksesuarlar işlevleri bakımından büyük bir eksikliğe çözüm olmaktadır. Birçok firma tarafından üretilen tel tokalar, piyasaya birçok farklı paketleme seçeneği üzerinden sürülmektedir. 

Evde Tel Toka Paketleme İşi
Evde Tel Toka Paketleme İşi

Özellikle yurtdışına ihracat ile ürün gönderen birçok firma ürünleri yetiştirebilmek için evde tel toka paketleme işi arayan kişilerle çalışmayı tercih ediyor. Paketleme işinde kullanılacak tüm malzemeler kargo yolu ile evde ek iş arayan kişilere düzenli olarak gönderilmektedir. İstenilen şartlar uygun yapılacak paketlemeler ile kısa süre içerisinde kendinize düzenli ve yüksek gelirli bir iş oluşturabilirsiniz.

Tel Toka Paketleme İşi Nasıl Yapılır? 

Evde tel toka paketleme işiyapabilmeniz için herhangi bir deneyim ya da tecrübe sahibi olmanıza gerek yok. Yukarıda da belirttiğimiz üzere paketleme işi içerisinde kullanılacak tüm malzemeler çalışan kişilere kargoya da araç yardımı ile gönderilmektedir. Tel toka paketleme işinde kullanılan malzemeler; 

 • Tel toka 
 • Tel toka ambalajı 
 • Kumaş bez
 • Ambalajların ağzını kapatacak yapıştırıcı 
 • Paket lastik 
 • Koli
Evde Tel Toka Paketleme İşi
Evde Tel Toka Paketleme İşi

Çalışan kişilere düzenli aralıklarla gönderilmektedir. Genellikle işletmeler evde tel toka paketleme işi yapacak kişilere minimum 10,000 tel toka göndermektedir. Ambalajlar 20, 50, 100, 200’lü olacak şekilde ayarlanmaktadır. Paketlerin nasıl hazırlanacağı, ağızların nasıl kapatılacağı, kolilere nasıl yerleşim yapılacağı firma yetkilileri tarafından sizlere anlatılacaktır. Teslimat, haftanın belirli günlerinde firma yetkililerine elden ya da kargo ile teslim edilmelidir. Belirtilen tarihlerde teslimat yapmayan kişilerin ödemeleri yapılmadığı gibi iş anlaşmasını da son verilmektedir. 

Tel Toka Paketleme İşinin Aylık Kazancı 

Paketleme işlerinde aylık net olarak kazanılacak tutar belirli değildir. Bazı firmalar paket başına ücret verirken bazı firmalar ise paketlerin toplam tel toka sayısına göre ücret vermektedir. Ücretlendirme ile ilgili kabaca bir hesaplama yapacak olursak; 10,000 tel toka paketleme işi için çalışan kişilere haftalık 500 TLgibi bir ücret ödenmektedir. Düzenli olarak bu işi yapan kişiler aylık 2000 TLgibi bir ücret kazanmaktadır. 

Bu rakam bir evden bir kişinin kazancıdır. Anı ev içerisinde birden fazla kişi tel toka paketleme işi yaparsa bu kazanç daha da üst seviyeye çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Antalya Evlere Ek İş Veren Firmalar 2019 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Pelin Şen dedi ki:

  Merhaba ben Antalya’da ikamet ediyorum . Evde paketleme işi yapmak istiyorum. Olumlu yada olumsuz dönüş yapabilirseniz sevinirim. Hayırlı gunler

 2. BEGÜM CEMRE BOZALI dedi ki:

  Tel 05377610890

 3. Akil dedi ki:

  Selam trabzonda yasiyorum esim bu isde calismak isdiyor ..geri donerseniz seviniriz

  1. Hatice Şahin dedi ki:

   Merhaba ben kırklareli lüleburgazda ikamet ediyorum ek gelir sağlamak için bu işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız sevinirim iyi günler

 4. Rabia dedi ki:

  İyi günler ben Trabzon’da yaşıyorum ve ek gelir sağlamak için bu işi de yapmak istiyorum geri dönüş yapabilirseniz sevinirim.

 5. Dilara dedi ki:

  Amasyada yasiyorum ek gelire dok ihtiyacim vat yardımcı olursanız sevinirim

BİR YORUM YAZ