Evde Ek İşPara Kazanma Fikirleri

Evde Ev Hanımlarına Ek İş İmkânı

Dünyanın en zor mesleği nedir diye sorsak cevabınız ne olurdu? Aklınızdan geçen tüm meslekleri unutun. Çünkü bize göre dünyanın en zor ve en meşakkatli mesleği ev hanımlığıdır. İş yükü çoktur, sorumluluğu fazladır. Hele ki çocuklu ev hanımı ise, bu meslek adeta kutsal meslekler arasına bile girebilirJ Gerçekten öyledir. Bazılarınıza abartı gelebilir ama biraz detaylı düşündüğünüz zaman, neden böyle söylediğimizi empati yaparak anlayabilirsiniz. Evde ev hanımlarına ek iş imkânı çoktur. O kadar çok seçenek vardır ki, bu listeyi yaptığımızda, çoğu ev hanımınım “ Aaaa. Bu iş tam bana göre “ diyeceğinden eminiz.

Aslında şöyle bir sistem getirilmeli. Maddi durumu iyi olan eşlerin, ev hanımı olan eşlerine aylık sembolik bir maaş ödemesi gerekir. Ben zaten ihtiyacını olan parayı veriyorum demeyin. Bu sembolik bir maaş olabilir. Zaten onun ihtiyaçlarını karşılamak zorundasınız. Bu bir lütuf değildir. Zaruriyettir. Evde ev hanımlarına ek iş imkânı sunan o kadar çok seçenek var ki, bu iş imkânları ev hanımlarının yeteneğine ve zamanına göre, yüksek kazançlar sağlayabilir ve başka bir yerde çalışmalarına gerek kalmadan hayatlarını devam ettirebilirler.

Ev hanımları için evde yapılabilir işler 2018

Ev hanımları için aslında evde ev hanımlarına ek iş imkânı aramak gereksiz olsa da, yine de para kazanabilmeleri için gereklidir. Çünkü ev hanımlarının zaten yapacak o kadar çok işi var ki, ek iş yapmaya fırsat bulabilirler mi onu sormak gerekirJ Tabi bu işin şakası. Herkesin paraya ihtiyacı olduğu gibi, ev hanımlarının daha çok ihtiyaçları vardır. Çünkü her hangi bir gelirleri olmaz ve eşlerinin maddi durumlarına göre idare etmek zorunda kalırlar. Bazı ev hanımları şanslı olur azınlık olsalar bile. Kocalarının verdikleri ile idare ederler, alışveriş kuaför, altın günleri ve benzeri günlük aktiviteler ile hayatlarını sürdürürler. Ama ev hanımlarının çoğu maalesef bu durumda değildir. Kıt kanaat geçinmeye çalışan, çocuklarının bakımını üstlenen ve aynı zamanda ev işlerini yapan kesimdir. Biz de bu zorlukları yaşadığını bildiğimiz ev hanımları için, evde ev hanımlarına ek iş imkânı sunan opsiyonları araştırdık ve bir liste hazırladık. Umarız aşağıdaki listeden kendinize uygun bir seçenek bulabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Evde Örgü işi Yaparak Para Kazanma

Evde ev hanımlarına ek iş imkânı sunan 15 iş fikri

Düşündük taşındık ve ev hanımları için evde yapılabilecek olan iş gruplarını listeledik. 15 adet iş kolu bulduk. Ancak şunu belirtmeden geçemeyeceğiz; aşağıdaki iş kollarını yapmayı planlamadan önce kendi yeteneklerinizi masaya yatırın. Örneğin makale yazarlığı yapmak, her ev hanımınım harcı değildir. Ve ya yabancı dil tercüme yapabilmek için bunu yapabilecek özellikte bilgi ve donanıma sahip olmanız gerekir. Çok güzel yemekler yapabiliyorsanız, size göre de evde iş imkânları var. Veya el becerileriniz gayet iyi ise, bunu değerlendirebileceğiniz iş imkânları da bulabilirsiniz. Evde ev hanımlarına ek iş imkânısunan seçeneklere göz atmaya başlayabiliriz.

Evde çocuk Bakıcılığı, Evde Çocuk bakarak para kazanmak:

Sorumluluk sahibi olan ev hanımları için, en ideal iştir evde çocuk bakarak para kazanmak. Bunu yapabilmeniz için içinizde gerçekten çocuk sevgisinin olması gerekir. Çocuk bakmak, sadece yemeğini suyunu vermek değildir. Çocukla kaliteli zaman geçirebilmeniz ve ona bir şeyler katmanız gereklidir. Önüne oyuncak koyup, keyfinize bakarsanız bu işi yapamazsınız. Evde çocuk bakmak istiyorsanız, işe kendi yakın çevrenizden başlamalısınız. Zaten sizi tanımayan bir kişi, size kolay kolay çocuğunu emanet etmeyecektir. Yakın çevreniz, mahalleniz, arkadaş ve akrabalarınız bu konuda size yardımcı olabilirler. Bu talebinizi onlara iletirseniz, mutlaka bu konuda iş bulabilirsiniz. Bu sayede aylık ortalama 1.000 – 1.500 lira kazanç sağlayabilirsiniz.

Evde makale yazarlığı yaparak para kazanmak:

Yeteri bilgi ve donanıma sahipseniz, eğitim durumunuz buna müsaitse ve her şeyden önemlisi kaleminiz güçlü ise, evde makale veya blog yazarlığı yaparak yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Günde 5 saatinizi ayırarak aylık 1.000 liraya kadar kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için internette popüler forumlara üye olarak, iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Diğer bir seçenek ise, makale sitelerine başvurabilirsiniz. Makale siteleri bünyesinde yazarlık yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. Tavsiyemiz bu işi aracı kullanmadan yapmanızdır. Çünkü makale siteleri, her yazdığınız makaleden kendileri için bir miktar komisyon almaktadırlar.

Evde yemek yaparak para kazanmak:

Tüm ev hanımları için en uygun seçenek gibi görünen evde yemek yaparak para kazanma işi, lezzetine güvenen ev hanımları için çok karlı bir iştir. Bu iş için çevrenizi kullanarak işe başlamanızı tavsiye ediyoruz. Toplantılar, ev gezmeleri, düğünler, nişanlar, doğum günleri, özel günler ve benzeri aktiviteler için ev yemekleri hazırlayabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta bazı restaurantlar ile görüşüp, evde içli köfte, kuru köfte, dolma ve benzeri yemekleri satıp satabilirsiniz. Mahallenizde şöhretiniz genişler ise, bunu daha ileriye taşıyıp kazancınızı katlayabilirsiniz.

Evde takı tasarımı yaparak para kazanmak:

Birçok ev hanımı evde takı tasarımı yaparak para kazanabilir. Bunun için internetten birkaç tane takı tasarım videosu izlemeniz ve takı atölyelerini gezip model fikri edinmeniz yeterlidir. Takı tasarlamak sizin yaratıcılığınıza bağlıdır. Mevcut modellere bağlı kalmanıza gerek yoktur. Çok değişik tasarımlara imza atabilir. Maliyeti ucuz ama kazancı yüksek bir iştir. Tasarladığınız takıları eşe dosta satabilir veya bijuteri dükkânları ile anlaşıp toptan satış yapabilirsiniz. 2-3 adet bijuteri dükkânı bağladığınız zaman sürekli kazanç elde etmiş olursunuz. Ayrıca takılarınızı internetten de satabilirsiniz.

Evde süs eşyası yaparak para kazanmak:

Ev hanımları için bir başka el sanatı işi daha. Evde süs eşyası yaparak para kazanabilirsiniz. Bu tür eşyaları yapmak için evdeki lüzumsuz eşyaları bile kullanabilirsiniz. Örneğin boş ayakkabı kutularını, vazoları ve benzeri eşyaları süsleyerek işe yarayan çeşitli süs eşyaları yapabilir ve bundan kazanç sağlayabilirsiniz. Taşları süsleyerek ve onlara renklendirerek hayat veren ev hanımları olduğunu unutmayın. Evet, yanlış duymadınız. Sıradan taşları süsleyerek bile bu işten para kazananlar var.

Evde Youtube ile evde para kazanmak:

Ev hanımları için en ideal para kazanma yollarından biri de evde youtube ile para kazanmaktır. Yemek tarifleri, makyaj ipuçları, çeşitli mizah sohbetleri, taklitler ve aklınıza gelebilecek her şey için video çekip Youtube ’ta yayınlayabilir ve oldukça yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu işi oturtunca ve yeterli sayıda takipçiniz olduğu zaman, asgari ücretten en az 10-20 kat fazla yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Size şaka gelebilir ancak inanın bu bir gerçek. Youtube kanalı açıp, takipçi kazandıkça, kazancınız da buna göre artmakta ve reklam gelirlerinden kazanç elde etmektesiniz.

Evde paketleme yaparak para kazanmak:

Çok fazla donanıma ve bilgiye sahip olmayan ev hanımları için çok uygun bir iştir evde paketleme yaparak para kazanmak. Her türlü paketleme işi yapabilirsiniz. Sabun paketleme, kına paketleme, tütün sarma ve benzeri onlarca paketleme işi sayesinde kendinize gelir elde edebilirsiniz. Ellerinizi hızlı olması yeterlidir. Zaten zamanla alışıyor ve daha çok hızlanıyorsunuz. Ne kadar hız, o kadar para demektir.

Evde tercüme yaparak para kazanmak:

Her hangi bir yabancı dile iyi derecede hâkimseniz, bunu kullanarak yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Evde tercüme çeviri yaparak para kazanma işi oldukça popüler bir iştir günümüzde. Tercüme bürolarına mail atarak kendinizi tanıtın ve evden çalışmak istediğinizi anlatın. 10 tanesinden 7 tanesi mutlaka dönüş yapacaktır bundan emin olabilirsiniz. Size sürekli çeviri işi yönlendirirler ve kazançlarınızı günlük veya haftalık olarak banka hesabınıza alabilirsiniz. En revaçta olan diller Rusça, Arapça ve Almanca ’dır. Lisansınız iyi ise, kazancınız yüksek olur.

Evde özel ders vererek para kazanmak:

Bir konuda uzmanlığınız varsa bu uzmanlık alanını özel ders verebilecek kadar kullanabiliyorsanız, köşeyi döndünüz demektir. Öğrencilere dersleri konusunda yardımcı olabilir ve evinizde gruplara ve bireysel özel ders verebilirsiniz. Müzik, resim veya her hangi bir sanata yatkınsanız o konuda özel ders verebilirsiniz. Ayrıca yaşam koçluğu, fitness eğitmenliği gibi özel konularda da eğitim verebilir ve evden kazanç sağlayabilirsiniz.

Evde güzellik ürünleri satarak para kazanmak:

Yıllardan beri süregelen en popüler işlerden biridir evde güzelleri ürünleri satarak para kazanma işi. Bu konuda köklü birçok firma var. Başvuru yapmanız durumunda size ücretsiz numune, katalog, fiyat listeleri ve hatta ücretsiz bayi eğitimi bile vermektedirler. Eşinize, dostunuza, mahalle arkadaşlarınıza ve çevrenize bu ürünleri yüksek kar oranları ile satabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta kendinize alt bayiler oluşturup, onların da sattıkları ürünlerden komisyon kazanabilirsiniz.

Evde pasta kurabiye yaparak para kazanmak:

Ev hanımları için en pratik işlerden biri de, evde pasta veya kurabiye yaparak para kazanmaktır. İnanın bu sayede işini internete taşıyıp büyüten ve marka olan birçok ev hanımı bulunmakta. Yaş günleri için özel yaş pastalar, eğlenceler ve toplantılar için yapılan süslü kurabiyeler, özel tarifler uygulayarak yapabileceğiniz tatlılar ve benzeri birçok şeyi evde yapıp satabilirsiniz. Yine her zaman olduğu gibi bu işe yakın çevrenizi kullanarak başlayabilirsiniz. İkinci aşamada ise internetin gücünden faydalanabilirsiniz.

Evde nikâh, sünnet, nişan ve düğün aksesuarları yaparak para kazanmak:

Son zamanların en ilgi eken ve en yüksek kazanca sahip işlerinden biri olan evde nikâh şekeri, nişan, sünnet ve düğün aksesuarları hazırlamak. Bu sayede kendi işini kuran ev hanımlarından biri siz olabilirsiniz. Bu iş tamamen yaratıcılık ve el becerisine bağlı bir iştir. Çok uygun fiyatlar ile toptancısından malzemeleri alıp, kendiniz süslü ve ilgi çekici aksesuarlar hazırlayabilir ve bunları özellikle İnstagram kanalı ile satabilirsiniz. İnstagram hesabı açıp bu işi yapan binlerce ev hanımı bulunmaktadır.

Göz atabilirsiniz: Evde terlik paketleme işi

Evde kokulu sabun yaparak para kazanmak:

Özellikle büyük AVM lerin hemen hemen hepsinde kokulu sabun standları gözünüze çarpmıştır mutlaka. Evde kokulu sabun yaparak para kazanma işi gerçekten çok yaygın bir iş koludur. Bu işi çok kolay öğrenebilirsiniz. Bunun için internette birkaç video izlemeniz ve birkaç deneme yapmanız yeterlidir. Ne kadar basit ve eğlenceli bir iş olduğunu anlayacaksınız. Aynı zamanda maliyeti düşük ama kazancı yüksek olan işlerden biridir. Yaratıcı fikirlerinizi sabun modellerine aktarabilir ve büyük bir farklılık yaratabilirsiniz.

Evde terzilik yaparak para kazanmak:

Ve geldik ev hanımları için en basit iş sayılabilecek işe. Evde terzilik yaparak para kazanabilirsiniz. Ütü yapma, dikiş, nakış, elbise tadilatı gibi basit işleri günlük olarak yapabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Önceliği yaşadığınız semte vermelisiniz. Konu komşu eş dost derken, bu işi yaptığınızı tüm çevrenize duyurup iş alımınızı artırabilirsiniz. Özellikle evde ütü yapma işi çok popülerdir. Ütü yapmaya zamanı olmayan veya ütü yapmayı sevmeyen kadınların kapınızı sıkça çalacağından emin olabilirsiniz.

Evde evcil hayvan bakımı ile para kazanmak:

Son 5 yılın en yaygın para kazanma yollarından biridir evde evcil hayvan bakarak para kazanma işi. Hatta evinizin bir odasını bu iş için ayırabilirsiniz. Evcil hayvan pansiyonu bile olabilirsiniz. Günlüğü 30-40 liradan başlamaktadır.  Tatile giden ama kedisini köpeğini bırakacak kimsesi olmayanlara yardımcı olabilir ve böylece kendinize kazanç kapısı açabilirsiniz. Bu işi yapan o kadar çok ev hanımı var ki. Siz de bunlardan biri olabilirsiniz.

Evde ev hanımlarına ek iş imkânı sunan o kadar çok seçenek var ki, bu iş imkânları ev hanımlarının yeteneğine ve zamanına göre, yüksek kazançlar sağlayabilir ve başka bir yerde çalışmalarına gerek kalmadan hayatlarını devam ettirebilirler.

Ayrıca Bakınız:

Evlere İş Veren Firmalarhttps://www.parafikir.com/evlere-isveren-firmalar/

Bir önceki yazımız olan Evlere işveren firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Merhaba ben Antalya konyaaltinda yaşıyorum her türlü paketleme ve montaj işi yapmak istiyorum. Bu işe çok ihtiyacım var. Geri dönüş yaparsanız çok sevinirim teşekkürler

  2. Eskişehir Tepebaşında ikamet etmekteyim.
    Evde ek iş paketleme işi yapmak istiyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

  3. Evde yapabilinicek tüm işleri yaparız 2 kişiyiz eşime destek olmak istiyorum izmir ödemiş geri dönüş yaparsanız sevinirim şimdiden teşekkürederim

  4. Evde her iş itina ile yapilir inşaallah dönüş yaparsiniz Istanbul soğanlı da ekip hazır çok ihtiyacım var .Bu işe saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı