Krediler

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Kredi vermek, bankaların müşterilerine sağladığı en büyük kolaylıklardan bir tanesidir. Böylece kişilerin ihtiyaçları giderilmeli ve bankalar da finansal sürekliliklerini sağlamalıdır. Toplumsal yaşamda birçok farklı sektörde çalışma alanları oluşturulmuştur. İktisadın temelinde yatan kurallarda olduğu gibi, bu sektörlerde herkesin iş bulması ütopik bir durumdur.

Kişiler belirli şartları sağladıkları zaman işe alınırlar ve çalışmaya başlarlar. Fakat bazı kişiler de iş bulamaz veya çalışma hayatına girmek istemezler. Bankalar da bütün müşteri portföyündeki kişileri, bünyesinde toplamaya çalışırlar. Bu yüzden de birçok farklı meslek grubundan olan, çalışmayan veya bir sebepten dolayı çalışmaya ara vermiş kişilere de bankacılık hizmetlerini sunmaktadırlar. Bankaların yaptığı bu politika sayesinde, toplumdaki sosyal denge korunacak ve daha çok sayıda kişinin ihtiyaçları sağlanacaktır.

Göz atabilirsiniz: KOSGEB Desteği ile iş Kurma Ev Hanımlarına Kosgeb Desteği

Ev hanımlarına kredi veren bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi

Bankalar, ev hanımlarını müşteri potansiyeli olarak dışarıda bırakamazlardı. Bu yüzden de müşteri kazanma politikalarında ev hanımlarına da yer verdiler. Tabi ki ev hanımlarının da belirli bir ihtiyaç listesi olacak ve bu zorunlu ihtiyaçları yapmaları gerekecek finansal durumlar var olması gerekecekti. Bankalar bu sebepten dolayı ev hanımlarına da kredi vermeye başladılar. Şartlar ve kriterler, ev hanımlarının lehine olacak şekilde esnetildi.

Bu yazımızda ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi yapmayacağız. Çünkü çok gereksiz bir liste olur. Biz daha çok, ev hanımlarına kredi verme durumunu ve şartlarını anlatacağız. Sonuçta tüm bankalar KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) kaynaklı çalışmaktadır. Orada kredi notunuz ne ise, ona göre davranır bankalar. İsim yazarak sizi şaşırtmak ve yanlış yönlendirmek istemiyoruz. Bankalara başvurmadan direkt devlet desteği alabilirsiniz. Ancak bunun için bir iş planınızın olması gerekiyor. Kosgeb girişimci desteği sayesinde ev hanımlarına kredi verilmektedir. Bu kredi evde oturan ev hanımları için değil, gerçekten bir şeyler yapmak isteyen ve artık evde oturmak istemeyen ev hanımları için geçerlidir. Kosgeb kredisine başvurmak için öncelikle Kosgeb eğitimlerinden birine katılıp, Kosgeb sertifikası almanız gereklidir. Daha sonra yapmak istediğiniz iş için detaylı ve kriterlere uygun olan iş planı hazırlayıp kuruma sunum yapmanız gerekir. Tüm bu işlemleri eksiksiz yaparsanız, çoğu hibe – yani geri ödemesiz – olan ev hanımlarına özel kredilerinden alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

ev hanımlarına kredi 2020 - parafikir.com
Ev Hanımlarına Kredi 2020 – parafikir.com

Bankaların Ev Hanımlarına Kredi Detayları

Akbank ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında en uygun faiz oranlarını sunuyor. Akbank Direkt uygulaması yada internet sitesi üzerinden yapılacak başvuru için herhangi bir belge gerekmeden üst limit 20.000 TL ve kredi notunuzun kötü olmaması şartı ile kredi kullanabilirsiniz. Kredi örnek hesaplaması ise şu şekildedir;

 • Ev hanımlarına özel 20.000 TL krediyi 48 ay vade seçeneğiyle kullanmak isteyenlere Akbank tarafından aylık %1,39 faiz oranı imkanı sunularak 608,75 TL taksitler halinde ödeme imkanı veriliyor.
 • Bu kredi için efektif yıllık faiz oranı %22.3025, KKDF oranı %15.00, BSMV oranı %5,00 olarak hesaplanıyor.

Garanti Bankası üzerinden kredi kullanmak isteyen ev hanımları için 10.000 TL krediyi 48 ay vade ile kullanmaları durumunda %1,79 güncel faiz oranı üzerinden aylık 335,91 TL kredi ödemesi yapılabiliyor. Diğer yandan bu kredi için 125 TL sigorta primi ve 52,50 TL kredi tahsis ücreti alınıyor. Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2020 yılında Türkiye İş Bankası’nın da ev hanımlarına kampanya yapacağı duyuruldu. Yapılan duyuruya göre ev hanımlarına 15.000 TL’ye kadar diğer bireysel ihtiyaç kredilerinden daha uygun faiz oranı ile 48 ay vadeye kadar ‘’Ev Hanımı İhtiyaç Kredisi’’ kampanyası yapılacak. Muhtemelen yılın ilk aylarında açıklanacak olan kredi için faiz oranı aylık %1,50’nin altında olması bekleniyor.

Konu kredi olunca, birçok seçeneği bulunmakta. Kredi notu iyi olan kim olursa olsun, her hangi bir statüye sahip olmanıza gerek yoktur. İster ev hanımı olun, ister çalışan ve hatta isterseniz geçici olarak işsiz olun. Kredi puanınız yeterli ise, tüm bankalardan rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Ancak bunun olabilmesi için, mevcut bir kredi notunuzun olması gereklidir. Kredi notu, kredi kartı kullanarak oluşur. Eğer hayatınız boyunca hiç kredi kartı kullanmadıysanız, kredi notunuz sıfır olarak geçer ve hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Ev hanımlarına kredi konusu ise, geçmişe dönük sorgulanır ve değerlendirilir. Yani KKB – Kredi Kayıt Bürosu – sisteminde kayıtlı olan bir kredi notunuz ve risk grubunuz varsa, ev hanımı olsanız bile kredi alabilirsiniz elbette. Ev hanımlarına kredi veren bankalar var tabi ki. Tüm bankalar size olumlu yanıt verebilir ve talebinizi değerlendirebilir.

Göz atabilirsiniz: Kredi Notu Ne işe Yarar?

Ev Hanımlarına Kredi veren Bankalar 2020
Ev Hanımlarına Kredi veren Bankalar 2020

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

 • ING Bank: Ev hanımlarına düşük faiz ve uzun vadeli kredi imkanı sağlayan ING Bank, kredi şartlarını oluştururken ev hanımlarından belirli isteklerde bulunmuştur. Bu sayede üzerine tapulu bir malı olan veya kredi notu iyi bir kefil getiren ev hanımları, kredi çekme şansına sahip olacaklardır.
 • İş Bankası: Toplumsal adaletin sağlanması için birçok farklı kredi veren İş Bankası, ev hanımlarını da bu noktada unutmamıştır. Eş desteği veya kefil sayesinde başka bir belge istemeyen banka, 48 aya kadar uzayan vade seçeneklerine sahiptir.
 • Denizbank: Ev hanımlarının kredi ihtiyacını en iyi şekilde analiz eden Denizbank, bu yüzden kredi şartlarında sadece kefil bulma konusunu getirmiştir. Bu sayede başka hiçbir evraka gerek duyulmadan kredi çekilebilecektir.
 • Garanti Bankası: Taşınmaz veya taşınır malı olan ev hanımlarına, 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunan Garanti Bank; 36 ay vade imkanı sunarak kadınların bütçesinde kolaylık sağlanmasını amaçlamaktadır.

Çalışmayan ev hanımlarına 2020 yılında ihtiyaçları için kredi veren bazı bankalar bulunuyor. Ev hanımlarına kredi çıkmamasının en büyük nedeni resmi bir geliri olmadıklarıdır. Ancak Ziraat Bankası, Akbank, Vakıfbank, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası ev hanımlarına 20.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Bırakın ev hanımlarına kredi veren bankaları, ev hanımlarına kredi kartı veren banka bile bulmakta zorlanırsınız. Yukarıda bahsettiğimiz altın kural, her zaman her yerde geçerlidir. Kredi notunuza bağlıdır herşey. Diğer web sitelerinde yazan banka listelerine aldanmayın. O listelerde yazan hiçbir banka ev hanımlarına kredi vermez. Bundan emin olabilirsiniz. Kredi notunuz kredi kartı almaya uygun ise alabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise ek kart kullanmanızdır. Eşinize ait kredi kartına ek kart çıkartarak kredi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Ev Hanımlarına Kredi Olanakları

Eğer bu şartlara uygun ev hanımıysanız bankalardan ihtiyacınız olduğunda kredi alabilirsiniz. Yalnız bir banka şubesine giderek ben ev hanımıyım kredi almak istiyorum derseniz bu olumsuz olacaktır. Bankalardan sadece gelir belgesi sunan müşteriler kredi başvurusu yapabilirler. Ev hanımları internet veya mesaj yoluyla başvuru yapıp kredi alıp almadığını önceden sorgulaması gerekmektedir.

Eğer acil para için kredi almak istiyorsanız bazı bankalara başvuru yapmanız gerekiyor. Bu bankalar şunlardır.

 • Denizbank SMS Kredi
 • Akbank Online Kredi
 • QNB Finansbank SMS Kredi
 • TEB ATM Kredisi
 • ING İnternet Kredisi
 • İş Bankası İş Cep Kredisi
 • Odeabank SMS Kredisi

Yukarıda verilen bankaların başvuru şekilleri yanlarında verilmiştir. Bu bankalara başvuru yaparken hepsine birden başvuru yapmayınız. Size önereceğimiz Denizbank’tır. Denizbank üzerinden mesaj atarak 55.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. 55 bin kredi başvurusu için mesaj kısmına KREDİM yazdıktan sonra bir boşluk tuşuna basıp TC Kimlik numaranızı yazarak 3280 SMS kredi hattına mesajınızı göndermelisiniz. Kredi başvurusu onay olursa bir limit söylenecektir. Bu limiti en yakın Denizbank şubesine giderek kullanabilirsiniz. Banka şubesine gittiğinizde eğer yüksek limit isterseniz banka sizden gelir belgesi isteyecektir. Bu yüzden ilk olarak uzaktan kredi başvurusu yapmamız gerekiyor. Diğer bankalarda da yukarıda verdiğimiz şekilde ev hanımı olanlar kredi başvurusunda bulunabilirler.

Kredi vermek, bankaların müşterilerine sağladığı en büyük kolaylıklardan bir tanesidir. Böylece kişilerin ihtiyaçları giderilmeli ve bankalar da finansal sürekliliklerini sağlamalıdır. Toplumsal yaşamda birçok farklı sektörde çalışma alanları oluşturulmuştur. İktisadın temelinde yatan kurallarda olduğu gibi, bu sektörlerde herkesin iş bulması ütopik bir durumdur.

Kişiler belirli şartları sağladıkları zaman işe alınırlar ve çalışmaya başlarlar. Fakat bazı kişiler de iş bulamaz veya çalışma hayatına girmek istemezler. Bankalar da bütün müşteri portföyündeki kişileri, bünyesinde toplamaya çalışırlar. Bu yüzden de birçok farklı meslek grubundan olan, çalışmayan veya bir sebepten dolayı çalışmaya ara vermiş kişilere de bankacılık hizmetlerini sunmaktadırlar. Bankaların yaptığı bu politika sayesinde, toplumdaki sosyal denge korunacak ve daha çok sayıda kişinin ihtiyaçları sağlanacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Verme Şartları

Bayanların gelirleri genelde belge ile kanıtlanmayan ek işlerden geldiği için bankaların gözünde hiçbir resmiyeti bulunmuyor. Ev hanımı olduğunu dile getiren bayanlar ilk aşamada 5.000 TL ve daha sonraları için ise 20.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyorlar. Bu durum için herhangi bir kefil gerekmiyor ancak ihtiyaç olan kredi 5.000 TL’den yüksek ise kredi almayı kolaylaştırmak için eşinin gelir belgesini de göstermeleri yeterli olabiliyor. Ayrıca üzerine gayrimenkul bulunan ev hanımları ipotek karşılığında daha kolay kredi kullanabiliyorlar.

Ve geldik ana konumuza. Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesinin olmadığını daha önce söylemiştik. Ancak üzerinize kayıtlı olan bir gayrimenkul veya taşınmazı ipotek göstererek bankalardan kredi alabilirsiniz. Bunun için gösterdiğiniz gayrimenkulün kredi için uygun olması ve bir değerinin olması gereklidir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arayışı olan müşterilerin en çok merak ettikleri konu sigortasız hangi bankadan kredi alabilirim olmuştur. Ev hanımlarına kredi veren bankalar genellikle iyi müşterilere gelir belgesiz olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. Ev hanımı olan ve bir geliri olmayan kişiler sadece ihtiyaç kredisi alabilirler. Araba almak için veya ev almak için kredi kullanacaklarsa bir gelir belgesi sunmalı ve sigortalarının yatmaları gerekmektedir. Ama para ihtiyaçları olduğunda da bankalardan politikalara uygun kredi başvuruları yapabilirler.

Kredi Başvuru Şartları Nedir?

 • Daha önce banka çalışması olması ve kredi başvurusu için 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.
 • Bankalarda idari takibi olmaması veya icralık duruma düşmemiş olması gerekir.
 • Yüksek miktarda kredi almak isterlerse kefil ve ipotek vermeleri gerekiyor.
 • Kredi notu en az 1100 ve üzerinde olması gerekiyor.
 • Ev hanımlarının güncel olarak kullandığı bir kredi kartı olması gerekiyor.
 • İkametgâh adresini belgelemesi gerekiyor.

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi

İhtiyaç kredilerine geçmeden önce kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına KOSGEB destek kredileri vermektedir. Bu krediler devlet destekli olarak verilir ve hibe kredilerdir. 50 bin liraya kadar verilen bu krediler için başvuru adresi KOSGEB kurumlarıdır. Bu krediye başvuru yapacak olan ev hanımlarının bir projesi olması gerekiyor. Bu projeye göre de KOSGEB kurumlarından eğitim alması ve bu eğitimi başarılı bir şekilde bitirmesi gerekmektedir. Sertifikayı aldıktan sonra iş yerini açıp kurması ve iş planını kuruma onay vermesi durumunda hibe krediden yararlanabilirler. 50 bin lira hibe kredi alan kadın girişimcilere ayrıca 100 bin lira değerinde faizsiz kredilerde verilecektir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Kaç Ayda Yükseliyor ? başlıklı makalemizde Kredi Notu, Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir ve kredi notu nasıl yükselir hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı