Parafikir

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2019

ev hanımlarına kredi

Kredi vermek, bankaların müşterilerine sağladığı en büyük kolaylıklardan bir tanesidir. Böylece kişilerin ihtiyaçları giderilmeli ve bankalar da finansal sürekliliklerini sağlamalıdır. Toplumsal yaşamda birçok farklı sektörde çalışma alanları oluşturulmuştur. İktisadın temelinde yatan kurallarda olduğu gibi, bu sektörlerde herkesin iş bulması ütopik bir durumdur.

Kişiler belirli şartları sağladıkları zaman işe alınırlar ve çalışmaya başlarlar. Fakat bazı kişiler de iş bulamaz veya çalışma hayatına girmek istemezler. Bankalar da bütün müşteri portföyündeki kişileri, bünyesinde toplamaya çalışırlar. Bu yüzden de birçok farklı meslek grubundan olan, çalışmayan veya bir sebepten dolayı çalışmaya ara vermiş kişilere de bankacılık hizmetlerini sunmaktadırlar. Bankaların yaptığı bu politika sayesinde, toplumdaki sosyal denge korunacak ve daha çok sayıda kişinin ihtiyaçları sağlanacaktır.

Göz atabilirsiniz: KOSGEB Desteği ile iş Kurma Ev Hanımlarına Kosgeb Desteği

Ev Hanımlarına Kredi

Bankalar, ev hanımlarını müşteri potansiyeli olarak dışarıda bırakamazlardı. Bu yüzden de müşteri kazanma politikalarında ev hanımlarına da yer verdiler. Tabi ki ev hanımlarının da belirli bir ihtiyaç listesi olacak ve bu zorunlu ihtiyaçları yapmaları gerekecek finansal durumlar var olması gerekecekti. Bankalar bu sebepten dolayı ev hanımlarına da kredi vermeye başladılar. Şartlar ve kriterler, ev hanımlarının lehine olacak şekilde esnetildi.

İlginizi çekebilir: Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

  • ING Bank: Ev hanımlarına düşük faiz ve uzun vadeli kredi imkanı sağlayan ING Bank, kredi şartlarını oluştururken ev hanımlarından belirli isteklerde bulunmuştur. Bu sayede üzerine tapulu bir malı olan veya kredi notu iyi bir kefil getiren ev hanımları, kredi çekme şansına sahip olacaklardır.
  • İş Bankası: Toplumsal adaletin sağlanması için birçok farklı kredi veren İş Bankası, ev hanımlarını da bu noktada unutmamıştır. Eş desteği veya kefil sayesinde başka bir belge istemeyen banka, 48 aya kadar uzayan vade seçeneklerine sahiptir.
  • Denizbank: Ev hanımlarının kredi ihtiyacını en iyi şekilde analiz eden Denizbank, bu yüzden kredi şartlarında sadece kefil bulma konusunu getirmiştir. Bu sayede başka hiçbir evraka gerek duyulmadan kredi çekilebilecektir.
  • Garanti Bankası: Taşınmaz veya taşınır malı olan ev hanımlarına, 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunan Garanti Bank; 36 ay vade imkanı sunarak kadınların bütçesinde kolaylık sağlanmasını amaçlamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Kaç Ayda Yükseliyor ? başlıklı makalemizde Kredi Notu, Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir ve kredi notu nasıl yükselir hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ