Parafikir

Ev Hanımlarına Kredi veren Bankalar 2018

Ev Hanımlarına Kredi veren Bankalar 2018

Çalışmayan ev hanımlarına 2018 yılında ihtiyaçları için kredi veren bazı bankalar bulunuyor. Ev hanımlarına kredi çıkmamasının en büyük nedeni resmi bir geliri olmadıklarıdır. Ancak Ziraat Bankası, Akbank, Vakıfbank, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası ev hanımlarına 20.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor.

Ev Hanımlarına Kredi Verme Şartları

Bayanların gelirleri genelde belge ile kanıtlanmayan ek işlerden geldiği için bankaların gözünde hiçbir resmiyeti bulunmuyor. Ev hanımı olduğunu dile getiren bayanlar ilk aşamada 5.000 TL ve daha sonraları için ise 20.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyorlar. Bu durum için herhangi bir kefil gerekmiyor ancak ihtiyaç olan kredi 5.000 TL’den yüksek ise kredi almayı kolaylaştırmak için eşinin gelir belgesini de göstermeleri yeterli olabiliyor. Ayrıca üzerine gayrimenkul bulunan ev hanımları ipotek karşılığında daha kolay kredi kullanabiliyorlar.

Bankaların Ev Hanımlarına Kredi Detayları

Akbank ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında en uygun faiz oranlarını sunuyor. Akbank Direkt uygulaması yada internet sitesi üzerinden yapılacak başvuru için herhangi bir belge gerekmeden üst limit 20.000 TL ve kredi notunuzun kötü olmaması şartı ile kredi kullanabilirsiniz. Kredi örnek hesaplaması ise şu şekildedir;

  • Ev hanımlarına özel 20.000 TL krediyi 48 ay vade seçeneğiyle kullanmak isteyenlere Akbank tarafından aylık %1,39 faiz oranı imkanı sunularak 608,75 TL taksitler halinde ödeme imkanı veriliyor.
  • Bu kredi için efektif yıllık faiz oranı %22.3025, KKDF oranı %15.00, BSMV oranı %5,00 olarak hesaplanıyor.

Garanti Bankası üzerinden kredi kullanmak isteyen ev hanımları için 10.000 TL krediyi 48 ay vade ile kullanmaları durumunda %1,79 güncel faiz oranı üzerinden aylık 335,91 TL kredi ödemesi yapılabiliyor. Diğer yandan bu kredi için 125 TL sigorta primi ve 52,50 TL kredi tahsis ücreti alınıyor. Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018 yılında Türkiye İş Bankası’nın da ev hanımlarına kampanya yapacağı duyuruldu. Yapılan duyuruya göre ev hanımlarına 15.000 TL’ye kadar diğer bireysel ihtiyaç kredilerinden daha uygun faiz oranı ile 48 ay vadeye kadar ‘’Ev Hanımı İhtiyaç Kredisi’’ kampanyası yapılacak. Muhtemelen yılın ilk aylarında açıklanacak olan kredi için faiz oranı aylık %1,50’nin altında olması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ