Parafikir

Ev hanımlarına kredi veren bankalar 2018

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Konu kredi olunca, birçok seçeneği bulunmakta. Kredi notu iyi olan kim olursa olsun, her hangi bir statüye sahip olmanıza gerek yoktur. İster ev hanımı olun, ister çalışan ve hatta isterseniz geçici olarak işsiz olun. Kredi puanınız yeterli ise, tüm bankalardan rahatlıkla kredi alabilirsiniz. Ancak bunun olabilmesi için, mevcut bir kredi notunuzun olması gereklidir. Kredi notu, kredi kartı kullanarak oluşur. Eğer hayatınız boyunca hiç kredi kartı kullanmadıysanız, kredi notunuz sıfır olarak geçer ve hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Ev hanımlarına kredi konusu ise, geçmişe dönük sorgulanır ve değerlendirilir. Yani KKB – Kredi Kayıt Bürosu – sisteminde kayıtlı olan bir kredi notunuz ve risk grubunuz varsa, ev hanımı olsanız bile kredi alabilirsiniz elbette. Ev hanımlarına kredi veren bankalar var tabi ki. Tüm bankalar size olumlu yanıt verebilir ve talebinizi değerlendirebilir.

Göz atabilirsiniz: Kredi Notu Ne işe Yarar?

İlginizi çekebilir: KOSGEB Desteği ile iş Kurma Ev Hanımlarına Kosgeb Desteği

Ev hanımlarına kredi hakkında

Bu yazımızda ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi yapmayacağız. Çünkü çok gereksiz bir liste olur. Biz daha çok, ev hanımlarına kredi verme durumunu ve şartlarını anlatacağız. Sonuçta tüm bankalar KKB ( Kredi Kayıt Bürosu ) kaynaklı çalışmaktadır. Orada kredi notunuz ne ise, ona göre davranır bankalar. İsim yazarak sizi şaşırtmak ve yanlış yönlendirmek istemiyoruz. Bankalara başvurmadan direkt devlet desteği alabilirsiniz. Ancak bunun için bir iş planınızın olması gerekiyor. Kosgeb girişimci desteği sayesinde ev hanımlarına kredi verilmektedir. Bu kredi evde oturan ev hanımları için değil, gerçekten bir şeyler yapmak isteyen ve artık evde oturmak istemeyen ev hanımları için geçerlidir. Kosgeb kredisine başvurmak için öncelikle Kosgeb eğitimlerinden birine katılıp, Kosgeb sertifikası almanız gereklidir. Daha sonra yapmak istediğiniz iş için detaylı ve kriterlere uygun olan iş planı hazırlayıp kuruma sunum yapmanız gerekir. Tüm bu işlemleri eksiksiz yaparsanız, çoğu hibe – yani geri ödemesiz – olan ev hanımlarına özel kredilerinden alabilirsiniz.

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar 2018

Bırakın ev hanımlarına kredi veren bankaları, ev hanımlarına kredi kartı veren banka bile bulmakta zorlanırsınız. Yukarıda bahsettiğimiz altın kural, her zaman her yerde geçerlidir. Kredi notunuza bağlıdır herşey. Diğer web sitelerinde yazan banka listelerine aldanmayın. O listelerde yazan hiçbir banka ev hanımlarına kredi vermez. Bundan emin olabilirsiniz. Kredi notunuz kredi kartı almaya uygun ise alabilirsiniz. Bir diğer seçenek ise ek kart kullanmanızdır. Eşinize ait kredi kartına ek kart çıkartarak kredi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Ev Hanımlarına Kredi Olanakları

Ev hanımlarına kredi 

Ve geldik ana konumuza. Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesinin olmadığını daha önce söylemiştik. Ancak üzerinize kayıtlı olan bir gayrimenkul veya taşınmazı ipotek göstererek bankalardan kredi alabilirsiniz. Bunun için gösterdiğiniz gayrimenkulün kredi için uygun olması ve bir değerinin olması gereklidir

Bir önceki yazımız olan Bch Rotatif Kredi nedir? başlıklı makalemizde akbank bch kredi, bch faiz hesaplama formülü ve bch faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ