Krediler

Ev Hanımlarına Kredi Olanakları

Evin tüm geçim işlemleri ile ilgilenen kişiler içerisinde özellikle ev hanımları evde birden fazla işle ilgilenirler. Tüm bunlara rağmen kendi işlerini kurmak isteyen ev hanımlarına kredi olanakları ile destek veriliyor. Bankalara yapılacak başvuru ile düşük faiz oranı ve uygun şartlar ile kadın girişimci kredisinden faydalanılabilir.

Ev Hanımlarının Girişimci Kredisine Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankaların mobil yada internet şubesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında yapılan değerlendirme sonucu olarak kredisi onaylanan kişiler bankanın şubelerine davet edilirler. Şubeye gittikten sonra gerekli belgeler teslim ederek ev hanımlarına özel kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Verilen Kredinin şartları ise şu şekildedir;

  • Ev hanımları girişimcilik kredisi en az 3 ay en fazla ise 48 ay vade ile kullanılabiliyor.
  • Kredi limiti ise en az 1.000 TL iken en fazla 50.000 TL olarak belirleniyor.
  • Bankaların özel şartlarını yerine getiren ev hanımları verilen bu imkanlar ile krediyi kullanabilirler.

İlginizi çekebilir: Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Diğer kredi başvurularında gerekli olan gelir belgeleri ev hanımlarının çalışmamasından dolayı istenmez. Ancak herhangi bir gelir kaynağı varsa örneğin kirada olan evi gibi bu durumu belgelemesi gerekiyor. Kira sözleşmesinin kredi başvurusu esnasında getirilmesi yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra bankanın istemesi haline ikametgah belgesinin getirilmesi ve bankanın istediği yapacağı iş projesinin bir nüshasının bulunması gerekiyor. Girişim hakkında istenebilecek olan belgeler ise şu şekildedir;

  • Bankalar kişinin aldığı krediyi sadece girişimlerinde kullanmaları için ev hanımlarının girişimlerini bir proje haline getirip kendilerine teslim etmelerini isteyebilirler.
  • Yapılacak iş için gelir ve gider hesaplamaları ile ilk kurulum için gerekli olan miktar bankaya bildirilmesi gerekebilir.

Buradan Kolay kredi veren bankalar yazımıza ulaşabilirsiniz.

Her bankanın kendisine özel olarak belirlediği bu şartlar değişkenlik gösterebilir. Ayrıca ev ve araba gibi ipotek ettirebilecekleri değerli malların bulunması gelir belgesi istenmeden kredinin yapılabilmesini sağlar. Ev hanımlarına verilen krediler hemen her alanda kullanabileceği gibi en sık evde yapılabilen işlerin büyütülmesinde kullanılıyor. Başvuru yapan kadınların %80 oranı aldıkları krediyi tekstil alanında iş kurmak, %15’i zirai alanda ve geriye kalan %5’lik kısmı ise sanayi üretiminde kullanmak üzere kullandığı belirtiliyor.

İlginizi çekebilir: Acil para lazım

Bir önceki yazımız olan Öğrencilere Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Öğrenciye Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı