Banka Kartları

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar

Herhangi bir gelir sahibi olmayan kişiler bankalar tarafından bir kredi kartı sahibi olamazlar. Bu durum en çok ev hanımlarında problem yaratır. Ancak bazı yollar ile bankalar ev hanımlarına da kredi kartı verebiliyor. Kredi kartının yanı sıra konut yada araç kredisi de kullanabiliyorsunuz. Garanti bankası ile başlayan ev hanımlarına yönelik açılımlar Şekerbank ile devam ederek diğer bankalarda da yeni açılımlar yapılmasını sağlamıştır.

Eşi Vefat Edenlere Kredi ve Kredi Kartı

Emekli sandığından faydalanan memur yada SGK’dan faydalanan eşler vefat ettikleri zaman birçok hakları eşlerine devredilir. Bu hakların başında ise maaşlar gelir bundan dolayı ev hanımları çalışmasalar dahi eşlerinden kalan maaş ile kredi çekebilir ve kredi kartı sahibi olabilirler. Bunun için izlemeniz gereken yol ise şu şekildedir;

  • Mahkeme veya noterden veraset ilanı çıkarılması gerekiyor.
  • Ölüm belgesi ile birlikte nüfus müdürlüğüne gidildikten sonra mahkeme yada notere gidebilirsiniz.
  • Veraset ilanı 2017 yılı için 127 TL olarak belirleniyor.
  • Alınan veraset ilanı için sayfa başı da 10 TL ödüyorsunuz.
  • SGK binasında teslim edeceğiniz belge sonrasında en geç 1 ay içerisinde eşinizin maaşını almaya başlayabilirsiniz.

Yapılan bu işlemler sonrasında bankalar ilk maaşlarını aldıktan sonra maaşı alan ev hanımlarına istemeden de olsa kredi kartı veriyor. Artık bir geliri olduğu için kişi isterse araç isterse konut kredisi dahi çekebilir.

İlginizi çekebilir: Ziraat Bankasından En Hızlı Kredi Alma

Çalışan Eş Üzerine Ek Kart Alma

Eşleri çalışanlar için tüm bankalar ek kart çıkartıyor, ana karta bağlı olan bu kredi kartı standart kredi kartlarının tüm işlevlerine sahip oluyor. Ek kart alırken dikkat edilecek ilk husus ek kartın çıkarıldığı bankada çalışan eşin de bir kredi kartına sahip olmasıdır. Çalışan kişinin kredi kartı olan bankadan çıkarılan ek kart için herhangi bir yıllık ücret ödenmezken farklı bir bankadan çıkarılan ek kart için yıllık 70 ile 110 arası kart aidatı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ek kart talebini telefon bankacılığı yada internet bankacılığı üzerinden çıkartabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Evde Ev Hanımlarına Ek İş İmkânı

Sabit Geliri Olan Ev Hanımlarına Kredi ve Kredi Kartı İmkanı

Ev hanımı olan ancak sabit bir geliri olan kişiler istedikleri bankadan kredi ve kredi kartı alabilirler. Sabit gelir için kira getirisi yada resmi bir kuruluştan yardım parası alınması yeterli oluyor. Bu gelirlerin bankaya yardım belgesi yada kira sözleşmesi gibi belgeler ile kanıtlanması gerekiyor. Ev hanımları aldıkları kredi kartının aidatlarından kurtulmak için otomatik ödeme talimatı verebilir ve yıllık 110-120 TL gibi kart ücretinden muaf olabilirsiniz. Herhangi bir geliri olmayan kişiler en fazla 500 TL limiti olan kredi kartı alabilirken sabit geliri olan kişiler gelirlerine göre yüksek limitli kredi kartı sahibi olabilirler. Tapuları yada araç ruhsatları olan kişiler Ziraat Bankası üzerinden kolaylıkla kredi kartı yada kredi sahibi olabilirler.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciye Kredi Kartı Çıkar Mı? Hangi Banka? başlıklı makalemizde Akbank, KYK ve Yapı Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı