Genel

ETİ Personel Alımı Başvurusu

ETİ eleman alımı başvuruları firma yetkilileri tarafından, ihtiyaç olan pozisyonların boşalmasını takiben, bekletilmeden yapılmaktadır. Personel alımı süreçleri, firmanın kalite ve nitelikli insan gücü planlamalarına paralel bir şekilde devam etmektedir. Firma Eskişehir kentin de merkezi bulunan, sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde faaliyet gösteren bir firmadır. Bu sebeple her geçen gün artan iş hacmi sayesinde, sık sık eleman ihtiyacı duymaktadır. ETİ firması, kendi alanında ülkenin en büyük gıda firmalarından bir tanesidir. Bu sebeple oluşturduğu geniş istihdam kaynakları, vatandaşlar tarafından büyük takdir toplamaktadır.

Firma yetkilileri, başvurularının büyük bir çoğunluğunu resmi internet sitesinden yayınlamaktadır. Bu sebeple adayların, resmi siteyi sık sık kontrol etmesi gerekmektedir. Firma insan kaynakları birimleri, açığı olan pozisyonları sitelerden duyurmakta ve bunlarla ilgili gerekli şartları açıklamaktadır. Firma bünyesine nitelikli iş gücünü çekmek amacıyla, insan kaynakları birimlerinin işe alımlar konusunda, oldukça titiz davrandığı da unutulmamalıdır.

Enerjisa personel alımı şartlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

ETİ Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

ETİ eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların, başvuru sırasında öncelikli tamamlaması gereken en önemli aşamadır. Başvuru formları, insan kaynakları birimleri tarafından her adaydan istenmektedir. Başvuru formlarını temin edemeyen, firmaya ulaştıramayan kişilerin değerlendirme süreçleri başlatılmamaktadır. Başvuru formlarında adaya ait kişilik bilgileri, yetenekleri ve mezuniyet dereceleri gibi bilgiler yer almaktadır. Firma yetkilileri adayların değerlendirmesini yapmadan önce, başvuru formlarını detaylı bir şekilde incelemektedirler. Bu ön değerlendirme sonucunda, firma için uygun olan kişiler ikinci aşama için firmaya davet edilmektedir.

Firma yetkilileri başvuru formlarını, genellikle ilanların yayınlanması ile birlikte adaylara vermektedirler. Fakat internet üzerinden, çeşitli iş arama ağlarında bazen bu formlara ulaşmak mümkün olmamaktadır. Bu ve buna benzeri durumlarda, adayların mağduriyetlerinin giderilmesi açısından firma resmi sitesinde, her zaman bir kopya bulunmaktadır. İlanlarda başvuru formlarını elde edemeyen adaylar, resmi siteden temin edebilirler.

Başvuru formlarını doldururken, adayların sorulara doğru cevap vermesi konusunda oldukça dikkatli davranmaları gerekmektedir. Formlarda yer alan bilgiler, firma yetkilileri tarafından ikinci aşamaya çağırılan adaylar için, gerekli birimlerden teyit edilmektedir. Başvuru formlarında doğru olmayan bilgiler veren aday, firma kara listesine alınıp bir daha başvuru yapamamaktadır.

ETİ Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

ETİ eleman alımı başvuru koşulları firma tarafından, her adayın sağlaması gereken şartlardır. Başvuru yapacak her adayın, ilanları incelerken başvuru koşullarını dikkatli bir şekilde okumaları gerekmektedir. Adaylar kendilerine en uygun pozisyonlara başvuru yaptığında, genellikle çok daha olumlu dönüşler alabilmektedir.

Başvuru şartları her yıl değişkenlik gösterse de, genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • Alanın da tecrübeli olmak
 • İstenilen nitelikli bölümlerden mezun olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Belirtilen kentlerde ikamet edebilecek olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamak
 • Mesleki programları iyi derecede bilmek
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek

ETİ Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

ETİ eleman alımı müracaat belgeleri firma bünyesine başvuru yapacak adayların, hepsinin temin etmesi gerek belgelerdir. Başvuru belgeleri adayların, şirkete ilişkin işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olmaktadır. Bu sebeple başvuru belgelerinde eksiklik olan kişilerin, başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Başvuru belgelerin birçoğu, adayların internetten bulabilecekleri dokümanlardır. Bu sebeple firma yetkilileri çoğu belgenin, e-devlet çıktılarını kabul etmektedir. Bunun yanı sıra, sağlık raporu gibi belgelerin ıslak imzalı olması özellikle önemli bir noktadır. Başvuru belgelerinin eksik olması durumda, işe alınan bir personel iş başı yapamamaktadır. Bu sebeple belgelerde ki eksiklikler, tamamen adayın aleyhine olan bir durumdur.

Başvuru belgeleri genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • Vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi (2 adet)
 • Islak imzalı sağlık raporu
 • Islak imzalı ikametgâh belgesi
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • Sicil kaydı

ETİ Staj Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

ETİ staj müracaatı yapmak özellikle gıda ve endüstri mühendisliği okuyan öğrenciler tarafından, oldukça talep ve ilgi görmektedir. ETİ firması, ülke genelinde fabrikaları olan en büyük gıda üreticilerinden bir tanesidir. Bu sebeple gelecek adına, doğru adımlar atmak isteyen öğrenciler tarafından, oldukça talep görmektedir. Firma yetkilileri her yıl iş planlaması doğrultusunda, belirli sayıda staj kontenjanı açmaktadır. Üniversitelerin staj dönemlerinde ise, bu kontenjanlara paralel olarak alımlar gerçekleştirilmektedir.

Fakat her yıl gelen başvuru sayısı, kontenjanlardan oldukça fazla olmaktadır. Bu sebeple firma yetkilileri, kaliteli ve nitelikli iş gücü yatırımı yapmak amacı ile belirli başlı şartlar getirmektedir. Belirtilen şartları sağlayan kişiler, staj programlarına kabul edilmektedir. Bu şartlardan en önemlileri okunan bölüm ve not ortalamasıdır. Özellikle gıda veya endüstri mühendisliği okuyan kişiler, firma staj programları için tercih sebebi olmaktadır. Bunun yanı sıra adayın, not ortalaması 4.00 üzerinden en az 2.50 olması gerekmektedir.

Belirtilen koşulları sağlayabilen adaylar, personel alımı süreçlerini takip edip resmi internet sitesinden özgeçmişleri ile başvuru yapabilmektedirler. Resmi internet sitesinin yanı sıra, kimi zaman iş arama sitelerine de ilanlar verilebilmektedir. Bu sebeple adayların sık sık, internet ortamını takip etmesi gerekmektedir.

Eczacıbaşı personel alımı bilgileri yazımız içerisindedir.

ETİ Şirketi Çalışma Koşulları Nasıldır?

ETİ firması çalışma koşulları açısından, iş yapılan sektör gereği oldukça titiz çalışmaktadır. Firma bünyesinde görev alan personelin çoğu, fabrika ortamında çeşitli makineler ile birlikte hizmet vermektedir. Bu sebeple, gürültülü ve kapalı ortamlarda çalışamayacak kişilerin, iş ilanlarına başvuru yapmaması gerekmektedir. Bununla birlikte yönetim kadrosunda bulunan personel, genellikle genel merkez bünyesinde ofis ortamlarında, daha uygun şartlarda çalışmaktadırlar.

ETİ Firması İnsan Kaynakları Yetkililerine Nasıl Ulaşılır?

ETİ şirketi insan kaynakları görevlilerine ulaşmak iş başvurularında, özellikle istenilen ve aranan bir konudur. İnsan kaynakları birimleri, adaylar ve başvurular hakkında ki her süreci yönetmekle görevlidirler. Bu sebeple birime ulaşmak isteyen kişiler, öncelikle başvuru ilanlarında ki iletişim adreslerini kullanmaları gerekmektedir. Başvuru ilanlarında herhangi bir iletişim adresi yok ise, resmi internet sitesi personel alımı bölümlerini ziyaret edebilirler. Bunun yanı sıra, firma insan kaynakları birimi hakkında veya genel bilgiler için bilgi@etietieti.com adresine mail yoluyla ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Enerjisa Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı