Krediler

Esnek İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bankalar, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre kendi hizmet politikalarına yön vermektedirler. Müşterilerin her türlü ihtiyaçları, bankacılık araştırma ve geliştirme departmanlarında değerlendirilmektedir. Bu sayede birçok farklı kredi verme durumu oluşmaktadır. Bankalar, birçok farklı müşteri portföyüne sahiptir. Bu yüzden çıkartacakları kredinin her kesime hitap edecek derecede olması gerekir.

Maddi durumu iyi olan müşteriler, ödeme planlarına sadık kalacaklardır. Fakat maddi durumundan belirli bir güç olmayan müşterilerde ise geri ödeme esnasında sorunlar meydana gelecektir. Bankalar bu tarz durumlar için farklı isimlerde krediler meydana getirmiştir. Bu kredilerin müşterilerin durumuna göre esnetilmesi durumu vardır.

Esnek İhtiyaç Kredisi Nedir ?

Bankalar kredi verirken, imzalanan sözleşmeden belirli bir geri ödeme planı da oluşturmaktadır. Bankalar bu sayede müşterilerinin ödeme güçlerine göre vadeler oluşturmaktadır. Esnek ihtiyaç kredilerinde, müşteriler kendi şartlarına göre kredinin geri ödeme planını oluşturacaklardır. Bu sayede istenilen aylara ödeme konacak, bazı aylar boş bırakabilecek ve fazla ödeme imkanı tanınacaktır. Müşteriler esnek ihtiyaç kredisi sayesinde kredi faizlerinden de kurtulmayı başaracak ve belirli aylarda daha rahat bir finansal süreç geçireceklerdir.

Esnek İhtiyaç Kredisinde Kullanılan Yöntemler

Esnek ihtiyaç kredisi oluşturulurken birçok farklı yöntem kullanılır. Müşteriler ödenecek taksit tutarlarını kendileri belirleyebilir. İstedikleri dönemlerde ödeme yapılacak taksitleri, finansal güçlerine göre arttırma talebinden bulunabilirler. Kademeli artan ödeme yönteminde ise müşteriler, ödeyecekleri taksit tutarlarının her taksitte daha da artmasını isterler. Kademeli azalan yöntemde ise en yüksek taksit, ilk ay ödenen taksit olacaktır. Bu süreden sonra kademeli bir azalış uygulanır. Son olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesi de üç ayda bir ödemeli yöntemdir.

Esnek İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

  • İş Bankası: Müşterilerinin geri ödeme kolaylığından faydalanması için İş Bankası, müşterilerine ara ödeme imkanı sunan veya üç ayda bir ödeme fırsatı sağlayan bazı tüketici kredileri sunmaktadır. Bu sayede özellikle emekli müşteriler, kampanyadan yararlanabilecektir.
  • Yapı Kredi: Müşterilerine yukarıda ki ödeme yöntemlerinin hepsini kolaylık olarak sunan Yapı Kredi, bu sayede müşteri potansiyelini ciddi oranda arttırmıştır. Ödeme kolaylığını duyan kredi ihtiyacı bulunan müşteriler, ilk seçenek olarak Yapı Kredi’ye gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aktifbank Passolig İle Kredi Başvurusu başlıklı makalemizde Aktif Bank Passolig İle Kredi Başvurusu, Aktif Bank Passolig Kredi Kartı ve Passolig Kredi Kartı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı