Parafikir

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 ay ertelemeli kredi veren banka

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Peşin paraya ihtiyaç duyulan şu günlerde bankalar ihtiyacı olan insanlara rahatlık sağlamak için ihtiyaç kredilerinde ertelemeli kredi vermektedirler. Ertelemeli krediler türleri arasında ihtiyaç kredileri, konut kredileri ve esnaf (kobi) kredileri bulunmaktadır. Erteleme kredilerin özelliği verilen paranın taksidinin en az 3 ay sonar verilmeye başlanmasıdır. Erteleme kredinin en büyük şartlarından biri diğer kredilerde olduğu gibi kredi notudur. Kredi notu düşük olan bireylerin bu kredi tipini kullanması fazlasıyla zordur. Diğer istenen şart ise mutlaka gelir belgesi verilmesidir.

Akbank Şubeye Gitmeden Direkt Kredi

2018 Yılına göre 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar Akbank, ING Bank, Finans Bank, Halbank ve TEB gelmektedir.

Özelliklerine göre verilen ertelemeli ihtiyaç kredilerini inceleyecek olursak

Akbank

45 aya kadar vade yapıyor ve 3 aydan itibaren paranızı ödemeye başlıyorsunuz. Akbank’ın faiz oranı ise aylık %1.85’ten başlıyor ve ihtiyaç kredisini alanın isteğine göre bu faiz artıyor.

QNB Finans Bank

3 Ay ertelemeli ihtiyaç kredisinin aylık faizleri %1.68’den başlayıp ihtiyaç sahibinin isteğine göre %2.25 oranına kadar yükselebiliyor.

Halkbank

Ertelemeli ihtiyaç kredisinin üst limiti 120 ay uzunluğundadır ve faiz oranı %0.88’den başlayıp %1.15 oranları arasında değişmektedir.

TEB

Ertelemeli ihtiyaç kredisinin ödemesi de diğer bankalar gibi 3 ay sonradan ödemeye başlıyorsunuz. 48 Aya kadar vade yapan bankanın aylık faizi %1.60’dan başlamaktadır.

Detaylar: TEB’den 3 Ay Ertelemeli Kredin Çok Kampanyası

Ertelemeli kredilerin ihtiyaç kredilerinin dışında verilen bir diğer özelliği ise konut ve esnaf (kobi) kredisi özelliğinin olması. Ertelemeli konut kredisini veren tek banka Halkbank.

Halkbank

Bu kredisinin ismi Hesaplı Evim Konut kredisi kampanyası. Bu konut kredisinde ihtiyaç sahipleri ödemesine 3 ay sonrasında başlıyor. 500.000Tl’ye kadar olan kredilerde faiz oranı %1.38 500.001tl ile 1 milyon tl arası faiz %1.48’dir. 1 Milyon tl üstün tutarlar içinse faiz oranı %1.58’dir.

Ertelemeli esnaf (kobi) kredisini de tek bir bankadan alabilirsiniz. Vakıfbank tarafından verilen bu kredinin üst limiti 100.000tl olarak belirlenmiştir. Diğer ertelemeli kredilerin aksine bu kredide ödemeye 4 ay sonra başlanmaktadır. Bu kredi türünde vade 36 aydır. Bu kredinin bir diğer özelliği ise hemen ödemeye başlarsanız ödemeyi 3 ayda bir şeklinde yapabiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Nedir? Kredi Neden Çekilir? başlıklı makalemizde Kredi, kredi neden çekilir ve kredi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ