Genel

Enpara Cebe Havale (Cepbank) Yapma

Ücretsiz ve kredi kartı gerektirmeden para gönderme işlemi yapabilmek için Enpara yeni bir hizmet getirdi. Bu hizmete göre para göndermek istediğiniz kişinin sadece telefon numarasını girerek istediğiniz miktarda gönderim yapabiliyorsunuz. Enpara cebe havale yapma için parayı çekecek kişinin Hem para üzerinden ya da QNB Finansbank üzerinden herhangi bir hesaba sahip olmasına gerek bulunmuyor.

Göz atabilirsiniz: Enpara Anında Hesapta Olan Kredi

Cebe Havale Yapma İşlemler

Enpara ile yurt içinde tüm bankaların Euro, Dolar yada TL cinsinden para aktarımı kolaylıkla yapabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra cep telefonuna havale ise sadece TL cinsinden yapılabiliyor. Cebe havale yapabilmek için Enpara mobil uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır. Ücretsiz bir şekilde yapabileceğiniz bu havale işlemi için mobil uygulamanızda havale seçeneğini gelerek cebe havaleyi tercih etmeniz yeterli oluyor. ancak Mobil uygulamanızda cebe havale seçeneğini göremiyorsanız uygulamanızı market üzerinden güncellemenizi gerekiyor. Yapacağınız işlemleri sıralaması şu şekildedir;

  • Enpara yeni mobil uygulaması farklı bir şekilde geliyor ve size dairesel bir şekilde hareket edebilen fonksiyonlara sahip seçenekleri olan mobil uygulama ekranı karşınıza çıkıyor.
  • Mobil uygulamaya giriş yapabilmek için hesap açtırdığınız zaman sinirlenme internet bankacılığı şifresi ile giriş yapabilirsiniz.
  • Daha sonrasında ise havale seçeneğini gelecek cebe havale seçeneğini tercih etmeli ve para göndereceğiz kişinin cep telefonu numarası ile göndermek istediğiniz miktarı yazmanız yeterli olacaktır.

Göz atabilirsiniz: Enpara eft saatleri

Yaptığınız bu işlem sonrası parayı çekecek kişi herhangi bir QNB Finansbank adresine giderek kartsız işlemler menüsünden para çekme seçeneğine tıklayarak işlemleri başlayabilir. Para çekme seçeneğini tıkladıktan sonra gelen ekran üzerinden cebe havale seçeneğini gerek gönderilen miktarı cep telefonuna gelen referans kodunu girmesi para çekimi için yeterli oluyor.

Enpara CepBank Detayları

Enpara internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden QNB Finansbank ATM’leri ne her gün ya da günün her saati para transferi yapılabiliyor. Ancak diğer bankalara para gönderebilmek için sadece resmi tatil günleri hariç 00.00 ile 17.15 saatleri arasında para gönderiyorsunuz. Para gönderimi yapıldıktan sonra parayı çekecek olan kişi 48 saat içerisinde çekim işlemini gerçekleştirmesi para göndericinin hesabına tekrar aktarılır. Bunun dışında eğer para çekecek kişi verilen bilgileri üç defadan fazla yanlış girersem yine para göndericinin hesabına aktarılır.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı