Genel

Enerjisa Personel Alımı Başvurusu

Enerjisa eleman alım başvuruları tüm büyük şirketlerde olduğu gibi, insan kaynakları birimlerinin raporları doğrultusunda açılmaktadır. Enerjisa personel alımı firmada ki ilgili birimler tarafından, mevcut bütçe ve analizlerine göre, iş planları dikkate alınarak tasarlanır ve hayata geçirilir. Her yıl özellikle yaz aylarında, firmanın çok daha sıklıkla ilan yayınladığı görülmüştür. Fakat bununla birlikte düzenli olarak, ilan yayınlama durumu söz konusu değildir. Bunun yerine, ihtiyaç durumlarında ilan yayınlamaktadırlar.

Firma yetkilileri tarafından hazırlanan ve yayınlanan ilanlardan sonra, çeşitli değerlendirme süreçleri için adaylardan başvuru formları alınmaktadır. Alının formları takiben, değerlendirme süreçleri için adaylarla iletişime geçilir. Personel alımı başvuruları, firma resmi internet sitesinden duyurulmakla birlikte, çeşitli iş arama ağlarına da verilmektedir. İş ilanlarının belirli bir tarihi olmadığından dolayı, başvuru yapmak isteyen adayların sık sık ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Ayrıca Eczacıbaşı personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Enerjisa Firması Hakkında Genel Bilgiler Nelerdir?

Enerjisa şirketi genel bilgileri çoğu başvuru yapacak adayların, öğrenmesi ve bilmesi gerek konulardan bir tanesidir. Firma tarihi ve hakkında ki genel bilgiler, adayların karşısına değerlendirme süreçlerinde sıklıkla çıkabilmektedir. Bu sebeple adayların, değerlendirme aşamasına geçmeden önce, şirket hakkında bilgi sahibi olması önemli bir detay olmaktadır.

Enerjisa, Sabancı Holding bünyesinde 1996 yılında kurulmuş bir enerji şirketidir. Genel olarak şirket elektrik dağıtım ve satışı yapmaktadır. Firma yaklaşık 14 ilde 20 milyonun üzerinde kullanıcıya elektrik satmakta veya sağlamaktadır. Özellikle kendi alanında, Türkiye’de ki en büyük ve en önemli firmalardan bir tanesidir. Ayrıca firma, 2019 yılı itibari ile 2 bin kişinin üzerinde eleman çalıştırarak, ülke istihdamına önemli katkılarda bulunmaktadır. Firma bünyesinde, elektrik dağıtım aşamalarında çevreci tutum sergilemiş ve doğa dostu bir firma olarak anılmaya başlamıştır.

Enerjisa Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Enerjisa eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak özellikle başvuru yapacak adaylar için, olmazsa olmaz durumlardan bir tanesidir. İşe başvuru yapacak adayların, formları elde edip firmaya geri teslim etmeleri tamamen kendi sorumlulukları altında olmaktadır. Bu sebeple, tamamı internet ortamından yayınlanan ilanların ek kısımları, dikkatlice kontrol edilmektedir.

Zaman zaman internette yaşanan aksaklıklar ve problemler sebebiyle, personel alımı başvuru formlarına ulaşmak zaman alabilmektedir. Bazen bu formlara ulaşmak, internet sunucularının tıkanması sonucu, tamamen imkânsız bir hal almaktadır. Adayların bu ve buna benzer durumlarla karşılaşması durumunda, firma ile doğrudan temasa geçmeleri tavsiye edilmektedir. Firma yetkilileri tüm iletişim numaralarını, ilanlara detaylı bir şekilde yazmaktadır.

Enerjisa Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Enerjisa eleman alım koşulları firma yetkilileri tarafından hazırlanmış, nitelikli insan gücünü firmaya çekme amacıyla uygulamaya koyulan bir dizi şarttan oluşmaktadır. İş başvurusu yapacak kişilerin, bu şartları dikkatli bir şekilde okuyup ilana uygun kişiler ise başvuru yapmaları, vakit açısından çok önemli bir konudur.

Genel olarak Enerjisa Personel alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanabilir;

 • İletişim becerisi yüksek olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • En az ön lisans derecesinde diploma sahibi olmak
 • Tercihen 2 yabancı dil bilmek
 • Pozisyon ile alakalı tecrübe sahibi olmak
 • Pozisyonun gerekliliklerini yerine getirebilmek
 • MS Office programlarını, iyi derecede kullanmak

Enerjisa İş Başvurularında Hangi Evraklar Hazırlanmalıdır?

Enerjisa iş müracaatlarında hazırlanması gereken evraklar adaylardan mutlak suretle istenmekle birlikte, eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir. Başvuru evrakları, adayın başvuru işlemlerinin resmiyet kazanması ve firmaya girişinin yapılması amacıyla istenen, evrakların tümünden oluşmaktadır. Adayın evrakları yanlış veya eksik hazırlaması, başvuru veya işe alım sürecinde sekteye neden olabilmektedir. Bu sebeple firma, başvuru yapacak adaylara ilanları detaylı bir şekilde okumaları için tavsiye vermektedir.

Enerjisa personel alımı süreçlerinin en başında gelen evrak teslim zamanı, çoğu aday için karışık bir hal almaktadır. İlanları dikkatli bir şekilde okuyan adaylar için, evrakları hazırlamak oldukça kolay olmaktadır. Özellikle evrak konusunda, firma yetkililerinin oldukça titiz davrandığı bilinmektedir. Bu sebeple başvuru aşamasında ki adaylarda, kötü bir izlenim olmaması için evraklar düzenli bir şekilde hazırlanmalıdır.

Başvuru evrakları şu şekildedir;

 • 6 adet biyometrik fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Sağlık raporu
 • Aday başvuru formu
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • SGK iş döküm belgesi

Doğa Koleji personel bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Enerjisa Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Enerjisa staj başvurusu yapmak üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrencileri için, oldukça kolay olmaktadır. Genellikle firma resmi sitesinde, kariyer planlama bölümünde verilen ilanlara, her üniversiteden öğrenciler başvurabilmektedir.

Firmanın alanında çok fazla tercih edilmesi, aynı zamanda her yıl artan başvuru sayısı nedeni ile firma bazı koşullar ortaya koymaktadır. Bu koşullardan en önemlisi, başvuru yapacak adayın yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 3.50 olmasıdır. Bununla birlikte başvuracak öğrencinin, zorunlu staj dersi olması, üniversitelerin elektrik elektronik mühendisliği bölümünde okumaları gibi koşulları da bulunmaktadır. Detaylı bilgi için, firma resmi sitesi ziyaret edilmelidir.

Enerjisa Sosyal Şirket Hakları Nelerdir?

Enerjisa sosyal firma hakları tüm büyük firmalarda olduğu gibi, birbirlerine benzerlik göstermektedir. Firma personelleri, şirketin sağladığı lojman, yiyecek yardımı, sosyal kartlar vb. birçok konuda hak sahibi olmaktadırlar. Bununla birlikte, personellerin birinci dereceden yakınları da aynı haklardan yararlanabilmektedir. Başvuru yapacak adaylar için, sosyal haklar Enerjisa personel alımı başlıklı ilanlarda, detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Eczacıbaşı Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı