Genel

Enerji Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından personel alım ilanında 4 Avrupa Birliği uzman yardımcısı ve 13 ulaştırma ve haberleşme uzmanı istihdam edecek. Aynı zamanda Enerji Bakanlığı tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar uzman yardımcısı departmanına 20 kişi alınacak ve toplamda her iki bakanlık 37 kişiye istihdam olanağı sunacak.

Ulaştırma Bakanlığı Personel Alımı

Resmi Gazete‘de yayımlanan personel alım ilanında yazan bilgilere göre Bakanlık sözlü giriş sınavı sistemi ile 13 kişiyi ulaştırma ve haberleşme uzman yardımcısı olarak istihdam edecek. Yapılacak olan sözlü sınavlar için Bakanlık tarafından açıklanan son başvuru tarihi 8 Ocak 2018 olarak belirlendi. Başvuruyu şahsen yada posta yolu ile yapabilirsiniz.

Aynı zamanda 4 Avrupa Birliği uzman yardımcısı istihdam edecek olan ulaştırma bakanlığı bu departmana başvuracak adaylar için başvuru tarihini 15-26 Ocak 2018 tarihleri arasında belirledi. Başvuru sonrasında her iki sınava da girmeye hak kazanan kişiler Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecek listeyi takip edebilirler.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel İlanı

Yine Resmi Gazete ‘de yayımlanan personel ilanına göre Enerji ve Tabii Kaynaklar uzman yardımcısı pozisyonunda çalışmak için 20 kişi istihdam edeceği açıklandı. Ayrıca yapılan açıklamada yapılacak olan sınav için toplamda 80 kişinin çağrılacağı da belirtildi.

Sınava başvurmak için Devlet Memurlar Kanunu içerisinde belirtilen ilgili maddelere uygun olmak gerekiyor. Ayrıca KPSS’den en az 75 puan alınması ve üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olunması da şart koşuluyor. Bakanlık tarafından başvuru tarihleri ise 22 Ocak 2018 ile 2 Şubat 2018 arası belirlendi. Başvuru kanalı olarak sadece posta yolu yada şahsen başvuruların değerlendirileceği açıklandı.

Bakanlığa İş Başvuruların Değerlendirilmeme Sebepleri

Pek çok kişi bakanlıklar tarafından açılan iş ilanlarına başvurmak için büyük bir çaba gösteriyorlar. Ancak doğru başvuru yapılmadığı zaman başvurular bakanlıklar tarafından değerlendirmeye alınamıyor ve başvuru süresi geçtiği için de yeniden başvuru hakkı bulunmuyor. Bu hatalar ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Posta ile gönderilen başvuruların postada takılmasıdır. Bu durum için postayı gönderdikten sonra ilgili telefon numarası üzerinden takip edilmesi gerekiyor.
  • Başvuruları bir başkası aracılığıyla iletmek yada noterden vekaletname verilerek yapılan başvurular geçersiz sayılıyor.
  • Başvuru tarihleri sonrasında teslim edilen evraklar geçersiz sayılıyor.

Bu gibi durumların yaşanmaması için bakanlıklar her başvuru ilanına sadece posta ve şahsen başvuruların kabul edileceğini belirtiyor. Ancak postaların da zamanında gönderilmesi ancak geç ulaşması durumunda başvuru geçersiz sayılıyor.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı