Krediler

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Makalenin İçerisinde Neler Var?

İnsanların konut almayı planladığı zaman ilk olarak başvurdukları yerler bankalar oluyor. Konut kredisi almak isteyen insanlar bir araştırmaya koyulurlar birçok alternatif olduğu için seçim yapma konusunda bazı önemli detaylar vardır. İnsanlar özellikle ödeyebileceği vade sürelerine ve faiz sürelerini kontrol eder. Bankadan bankaya verilen faizler ve vadeler değişir.

Öncelikle konut kredisi nedir ondan bahsetmek gerekir. Konut kredisi satın alınacak evin teminat altına alınması koşuluyla bankalar tarafından verilen kredi türü. Yani geri ödemede herhangi bir sıkıntı çıkması halinde bankalar taksitler bitene kadar evin teminatını istiyor. Konut kredisinin vade süreleri genelde 5 ila 30 yıl arasında değişiyor. Yasalar gereği bu bankalar ekpertizin biçtiği değerin %80i kadar konut kredisi alabilmektesiniz.

Göz atabilirsiniz: Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar?

Uzun yıllar boyunca vadeli konut kredisi veren bankaları inceleyecek olursak Garanti bankası, Denizbank, Halkbank, Şekerbank ve Yapıkredi.

Garanti Bankası

uzun süreli konut kredisi almak isteyen müşterilerine 240 ay yani 20 yıla kadar vade sunmaktadır. Başvurunuzu şubeye giderek yapabilirsiniz.

Denizbank

300 ay yani 25 yıl vade sunmaktadır. Denizbank bu sunduğu süre ile biraz daha öne çıkmaktadır başvurunuzu şubeden yaptırabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: Denizbank Konut Kredisi – Anında Kabul!

Halbank

180 ay vade sunarak en düşük faizi veren bankadır. Halbank’ın öncülük ettiği Canım evim konut kredisi kampanyasına en yakın şubeden başvurabilirsiniz.

Halkbank Kredileri Anında Onaylı Başvuru

Şekerbank

Esnek vade ve ödeme seçenekleri ile 180 ay yani 15 yıl gibi bir süre konut kredisi almanızı sağlıyor. Başvurunuzu en yakın şubeden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi

120 ay yani 10 yıl gibi bir süre vade sunmaktadır. Faiz oranları da oldukça uygundur. Diğerlerinde olduğu gibi yapı kredi de evin değerinin %80ini karşılamaktadır.

Göz atın: Yapı Kredi Konut Kredisi – Anında Onay

Konut kredisi alabilmek için gerekli bazı şartlar vardır. Kredi notunuz riskli seviyelerdeyse konut kredisi alamazsınız. 18 Yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir ve bankalarla kredi ve kredi kartı çalışmalarınız düzgün olması gerekmektedir. İpotek planlıyorsanız eşiniz rızasının yazılı olarak verilmesi gerekir ve gelir belgesi gerekmektedir.

Uzun vadeli konut kredisi kulağa güzel gelse de avantajlı mıdır değil midir sorusunun cevabı biraz karışık. Adeta ömürlük olan bu kredileri 10 yıldan 30 yıla kadar ödediğiniz için çok da avantajlı sayılmazlar. Çünkü vade kısaldıkça faizlerde kısalmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi borcu olan biri kefil olabilir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı