İş Fikirleri

En Karlı İş Fikirleri

Girişimcilik dünyası gün geçtikçe büyüyor. En genel ifadeyle “kâr amacıyla riski üzerine alan kişi” olarak tanımlanan girişimciler, mevcut iş hayatlarıyla ilgili mutsuzluk duyan ya da kendi hayallerini gerçekleştirmek üzere bu yolda adımlar atan kişiler olarak karşımıza çıkıyor. Dijital dünyanın gelişmesiyle birlikte, iş kurmak ya da yeni iş fikirleri geliştirmenin çok daha kolay hale gelmesi, girişimciliğe olan yönelimin de artmasını sağlıyor.

Bazı işler hızlı bir şekilde büyümektedir. Elbette birikimlerinizi başarılı bir şekilde yönetmek ve kazandıran iş fikirlerine yatırmak için ihtiyacınız olan sektörleri bilmenizde yarar var. Bu konuda ilk olarak tavuk yetiştiriciliğini ele alabiliriz. Özellikle son yıllar da yumurta ve tavuk üretiminin arttığı ülkemizde, kazandıran iş fikirleri arasında bu sektörün tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ayrıca %200 gibi bir oranla büyümeye devam eden tavuk sektörü için devlet destekleri de araştırılmalıdır. Günümüzün en gözde mesleklerinden biri haline gelen girişimcilik, herkesin aklına aynı soruyu getiriyor: Kısa sürede nasıl girişimci olunur? Her konuda olduğu gibi girişimcilik konusunda da işleri ağırdan almak gerekiyor, ancak bu durum elbette sizi bu yolda atacağınız adımlardan alıkoymamalı.

Göz atabilirsiniz: Karlı ve Zekice İş Fikirleri

Bebek Ürünleri

Bebekler için kaliteli ve ekonomik ürünlerin satışı aslında en karlı iş fikirleri arasındadır. Ülkemizde 5 yaşına kadar olan nüfusun 4 ile 5 milyon arasında olduğu bilinmektedir. Bu durum bebek eşyaları, oyuncakları, mamaları ve giysileri gibi pek çok alanda tüketim demektir. Haliyle sizler de sermayenizi bebek ürünleri satarak para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Sanal Asistanlık

Bir önceki örneğe benzer olarak sanal asistanlık da farklı birçok alandaki yöneticiye hizmet vermeniz anlamına gelir. Genellikle bulundukları lokasyon ile iş yaptıkları lokasyonun farklı olduğu senaryolarda sanal asistana ihtiyaç duyan kişiler, ilgili ülkede ya da şehirde yaşayan kişilerin bölgeyle ilgili bilgisine ve deneyimine ihtiyaç duyar. Eğer bu işi yapmayı düşünüyorsanız tekstil, teknoloji ya da moda gibi daha spesifik alanlarda bir iş ağı yaratmayı ve insanlarla tanışmayı deneyin. Böylece sanal asistan olarak iş bulma şansınız daha yüksek olabilir. Aynı anda birkaç kişinin sanal asistanı olabileceğiniz gibi tek bir kişiyle de çalışabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir akıllı telefon, bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Kimi yöneticiler kendi zaman diliminde sizinle iletişime geçmek isteyebileceği gibi sizin bulunduğunuz lokasyona bağlı olarak da çalışma saatlerinizi belirleyebilirsiniz. Bu iş modelinde ücretler saatlik olarak belirlenir ve çalışma saatlerinin dışına çıkılmaz.

Mobil Sağlık Uygulaması

Sağlığına dikkat eden birey sayısının artmasıyla beraber bu konuda bazı pratik bilgilerin sunulduğu mobil uygulamalar devreye girmiştir. Tablet ve akıllı cihazlar için adet döngüsü hesaplama, kilo verme uygulamaları ve haftalık ya da günlük kalori alımı gibi alanlarda hazırlanan mobil sağlık uygulamalarının ciddi kazanç sunabileceğini söyleyebiliriz.

Organik Ürün Satışı

Birçok tüketim malzemesinin kimyasal maddelerle korunduğu bilinmektedir. Özellikle de şişelenmiş içeceklerle fast food tarzı ürünlerin son zamanlarda farklı hastalıklara neden olduğu ortadadır. Bu süreçte bitkisel gıdaları tercih eden bireyler artık sağlıklı beslenmek için organik ürünlere yönelmiştir. Haliyle en karlı iş fikirleri arasında bulunan organik ürün satışıyla birlikte çok güzel kazançlar sağlayabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti

Birbirinden farklı yüzlerce sektörde her zaman danışmanlara ihtiyaç vardır. SEO danışmanlığı, güvenlik danışmanlığı veya ilgi alanınıza göre hizmet sunacağınız farklı kategorilerde kazancınızı artırabilirsiniz. Eğer çok aranan bir danışman olursanız, firmaların daha çok ilgisini çekecek ve daima tercih edilen biri haline gelebilirsiniz. Elbette uzmanlık alanınıza göre hizmet sunmaya başlarken mutlaka ofis ortamında çalışmanız gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

İlginizi çekebilir: İş Kurma Fikirleri ve Başaran Kişilerin Özellikler

Muhasebe Hizmeti

Muhasebe, her işletmenin ihtiyacı olan bir sektördür. Eğer bu konuda yeteri kadar bilgi birikiminiz var ise muhasebe firması açabilirsiniz. Profesyonel ve sorun yaşatmayan muhasebecilerin ciddi bir sorumluluk aldığı da unutulmamalıdır. Bu yüzden ihtiyacınız olan sertifika ve belgeleri de hazırladıktan sonra firmalarla iletişime geçebilirsiniz.

Lokanta Açarak

Öyle ki bu tür işletmelerin müşteri sayısı her zaman fazladır. En çok kafelerde karşımıza çıkan nostaljik tablolar artık lokantalarda da uygulanmaya başlandı. Bu yüzden lokanta açmadan önce duvar ve masa dekorunu buna göre hazırlarsanız, kısa sürede ciddi bir müşteri kitlesine hitap etmeye başlarsınız.

Solucan Gübresi Üretimi

Bir başka sermayesiz iş imkanı da sahip olunan yeteneklerin insanlara ders olarak aktarılmasıdır. Bunda yine internet kanalı kullanılabilir. Yani dersler online olarak verilebilir. Veya sizin uzmanlık alanınızda ders almak isteyen kimselere birebir ulaşılarak ders verilebilir. Ders verilebilecek konular bilgisayar, İngilizce, matematik gibi alanlardır. Ayrıca herhangi bir spor dalında uzmanlığı olanlar, yaşam koçluğu gibi eğitimleri almış olan kimseler de konu hakkında eğitimler verebilirler.

Yukarıda saydığımız seçeneklere bunlar da eklenebilir;

Hasta yatağı Kiralama
Hurda Metal Geri Dönüşümü
Bardakta Meyve Satmak
Organik Tarım Meyve Sebze Üretimi
Et Restorantı Steakhouse
Sağlık Turizmi Acentecilik
Sürücü Kursu Açmak
Fatura Ödeme Merkezi AçmaK
Evde Para Kazanılabilecek 5 İş Fikri
Moto Kurye

Bu yazımız da sizlere En Karlı İş Fikirleri konusundan bahsettik. Hepinize İyi Şanslar…

Göz atabilirsiniz: Yemek Kamyonu İşletmek

Bir önceki yazımız olan Karlı ve Zekice İş Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı