Krediler

En hesaplı ihtiyaç kredisi nerede

Şu an Türkiye’nin gündemini oluşturan en önemli 3 şeyi say derseniz, ilk sırada ihtiyaç kredisini sayabiliriz. Öğrencisinden işçisine, işletmecisinden ev hanımına, yeni iş kurmak isteyeninden iş adamlarına kadar hemen herkes en hesaplı ihtiyaç kredisi nerede diye araştırma yapmaktadır. Hal böyle olurken, ihtiyaç kredisi veren bankaların da bu talebe hızlıca yanıt verebilmek adına çeşitli ihtiyaç kredisi paketleri hazırlamaları ve bu paketleri tüketicilere sunmaları gayet normaldir.

Vatandaşlar ihtiyaç kredisi için başvuru yapmadan önce, faiz oranlarını, vade – taksit – sayısını ve en ince detayına kadar araştırıp, en hesaplı ihtiyaç kredisi nerede sorusuna cevap aramaktadır. Çünkü o kadar çok seçenek var ki, bu araştırmayı yapmaları en doğal haklarıdır. 100-200 lira daha az faiz ödemeleri bile, onlar için bir kazanç sayılmaktadır. Biz de sizler için ihtiyaç kredilerini araştırdık ve tüm bankaların ihtiyaç kredilerini derledik. Size en uygun kredinin hangisi olduğuna siz karar verin. Bu, sizin için en uygun seçenek olacaktır.

İhtiyaç kredileri hakkında

Adı üzerinde “ ihtiyaç kredisi “. Nakit sıkıntısı yaşadığımız zamanlarda, bankalara başvurup, ihtiyacımızı giderecek kadar borç para alınmasıdır. Aslına bakarsanız, bu kredileri amacına uygun olarak kullanamıyoruz. Mesela ihtiyaç kredisi alıp tatile gidiyoruz veya evimizi gereksiz yere dekore ediyoruz. Buna benzer birçok gereksiz harcamalar yüzünden, borç yükü altına giriyoruz ve ödemelerde zorluk yaşadığımızda kredi notumuz olumsuz etkileniyor. Kredi notumuz düşünce, gerçek anlamda ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda ise, kredi başvurusu yapamıyoruz. Bu dengeyi kuramadığımız için, şu an milyonlarca kişi borç içinde yaşamakta ve ihtiyaç kredisi alamamaktadır. En hesaplı ihtiyaç kredisi nerede konusuna başlıyoruz hazırsanız.

Göz atabilirsiniz: Esnek İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi başvuru şartları

Hangi bankaya başvuru yaparsanız yapın, genel olarak tüm bankaların ihtiyaç kredisi sağlama şartları hemen hemen aynıdır. Aşağıdaki başvuru şartları hiçbir bankanın web sitesinden alıntı yapılarak yazılmadı. Genel başvuru şartlarıdır. Başvuru yağacağınız bankaya göre, ek belgeler gerekebilir. Bunu bankanızla görüşerek öğrenebilirsiniz.

  • Kredi notunuzun uygun olması ( Orta Derecede riskli – Az riskli – iyi veya Çok iyi kredi notu risk grupları içerisinde olmanız gerekir. Bazı bankalar Orta riskli gruplara kredi vermemektedir. Buna dikkat ediniz )
  • Gelir belgesi ( Ücretli çalışan, esnaf, işyeri sahibi, emekli veya kira geliri ile hayatını sürdüren. Nasıl kazanıyorsanız kazanın, bunu bankaya belgelemeniz gerekir. Aksi halde kredi alamazsınız )
  • SGK giriş belgesi ( Hangi sağlık sigortası kurumuna bağlı iseniz, bunu belgelemeniz gerekir – SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı vs )
  • TC Nüfus cüzdanı
  • İkametgâh belgesi ( Adres bilgileriniz )
  • Son 3 aya ait adınıza olan her hangi bir fatura ( Su, elektrik, telefon, doğalgaz )
  • Varsa üzerinize kayıtlı gayrimenkul veya taşınmazların tapu fotokopileri

Yukarıdaki belgeler geneldir. Bazı bankalar bu belgelerin bazılarını istememektedirler ( tapu, fatura gibi ). Bazı bankalar ise yukarıda belgelere ek olarak farklı belgeler veya teminatlar talep edebilmektedir ( kefil gibi )

İlginizi çekebilir: 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

İhtiyaç kredisi faiz oranları

2018 Mayıs ayı itibari ile, bankaların ihtiyaç kredilerinde faiz oranları %1.30 dan başlayıp, %1.70 e kadar çıkabilmektedir. Bu faiz oranları vade sayısı ve kredi tutarına göre değişiklikler göstermektedir. En güncel faiz oranları için, bankanız ile görüşüp kredi talebinizi iletiniz. Bankanız size sunacağı vade sayısı ve kredi tutarına göre, faiz oranlarını iletecektir. En hesaplı ihtiyaç kredisi nerede sorusunun cevabı aşağıdadır.

En hesaplı ihtiyaç kredisi veren bankalar

Sizler için bazı ana bankaların web sitesinden ihtiyaç kredisi bilgilerini derledik. 2018 Mayıs ayı için geçerli olan bu bilgileri sizlerle paylaşmak adına banka web sitelerinden aldık. Güncel bilgiler için web sitemizi takip etmeye devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi: https://www.garanti.com.tr/tr/bireysel/krediler/ihtiyac-kredisi-kampanyasi.page#calcContent=UID2cc3141

48 aya kadar vade seçenekleri ile 25.000 liradan başlayıp, 75.000 liraya kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Faiz oranları 25 bin lira için % 1.59, 50 bin lira için %1.49 ve 75 bin lira için % 1.39 dur.

Akbank ihtiyaç kredisi: https://www.akbank.com/ihtiyac-kredisi

10.000 lira ihtiyaç kredisini 24 ay vade seçeneği ile ve %1.75 faiz oranı ile alabilirsiniz. Bu şekilde aylık kredi ödemeniz 534,72 TL olmaktadır. Kredi tutarını ve vade sayısın artırarak oranları değiştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/genel-ihtiyaclar/tuketici-kredisi

20.000 TL ihtiyaç kredisini, 48 ay vadeli, aylık %1.32 faiz oranı ile alabilirsiniz.

İNG Bank ihtiyaç kredisi: https://www.ingbank.com.tr/tr/ihtiyac-kredisi

%1.39 faiz oranı ve 12 ay vadeli 5.000 TL acil ihtiyaç kredisi alırsanız, aylık 479 TL kredi ödemesi yaparsınız.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi: https://www.qnbfinansbank.com/krediler/ihtiyac/

35.000 liraya kadar, 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurunuzu yukarıdaki linkten yapabilirsiniz. Erteleme yaptığınız zaman, daha fazla faiz ödeyeceğinizi unutmayınız.

TEB ihtiyaç kredisi: https://www.teb.com.tr/sizin-icin/bireysel-finansman-kredisi/

%1.60 faiz oranları ile vadelerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Bunun için size en yakın TEB şubesine başvurabilir veya başvurunuzu internet üzerinden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi: https://www.yapikredi.com.tr/bireysel-bankacilik/krediler/bireysel-ihtiyac-kredileri/

Faiz oranları % 1.51 den başlamaktadır. Talep ettiğiniz kredi tutarı ve vade sayısına göre oranlar değişmektedir. Detaylı bilgi için yukarıdaki linki tıklayınız.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi: http://www.vakifbank.com.tr/taksitli-ihtiyac-kredisi.aspx?pageID=238

48 ay vadeli ve dilerseniz 3 aylık dönemlerde veya değişken tarihli geri ödemeli bir ödeme planı yapabilirsiniz.

İş Bankası ihtiyaç kredisi: https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/ihtiyac-kredileri/ihtiyac-kredisi/Sayfalar/ihtiyac-kredisi.aspx

30.000 liraya kadar 48 ay vadeli ihtiyaç kredinizi almak ve başvuru yapmak için İşbank web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyttürk ihtiyaç kredisi: https://www.kuveytturk.com.tr/bireysel/finansmanlar/ihtiyac-finansmani

48 aya kadar vadelendirme seçenekleri ile, %1.76 faiz oranları ile Kuveyttürk ’ten ihtiyacınıza özel kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Şekerbank ihtiyaç kredisi: https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/ihtiyackredileri

Birçok kredi seçeneğini değerlendirip, size en uygun olanı seçebilirsiniz.

Denizbank ihtiyaç kredisi: https://www.denizbank.com/ihtiyac-kredileri/ihtiyac-kredisi-basvurusu.aspx?Ref=WEB&Refid=Menu

10.000 TL ihtiyaç kredisini, aylık % 1.81 faiz oranı ile 24 ay vadeli alabilirsiniz. Vade sayısı arttıkça, faiz oranları da buna istinaden değişkenlik göstermektedir.

Halk Bankası ihtiyaç kredisi:https://www.halkbank.com.tr/4347-ihtiyac_kredileri

5000 TL ihtiyaç kredisini aylık 543,55 TL taksitle 10 ay vade ve 26,25 TL tahsis ücreti ödeyerek, %1,29 faiz oranı ile alabilirsiniz.

Evet, liste yukarıda. En hesaplı ihtiyaç kredisi nerede diye merak edenler içindir. Bize göre en uygun ihtiyaç kredisi Halk Bankası ve Ziraat Bankasında. Yine de siz listeden size en uygun olan seçenekleri belirleyip ona göre ihtiyaç kredisi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aktifbank ihtiyaç kredisi internetten anında kredi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı