Piyasalar-Yatırım

EMİNEVİM SİSTEMİ NEDİR? NASIL EV SATIYORLAR?

Eminevim Sistemi Nedir?

Kişilerin düzenli gelirleriyle yaptıkları yatırım ve birikimler, bazen ihtiyaçlarını karşılamaya yetmemektedir. Bu yüzden de bazı durumlarda borç para aranması durumu ortaya çıkmaktadır. Taşınmaz malların satın alınmasında, yüklü bir ödeme külfeti bulunmaktadır. Bu birikimi gerçekleştirmemiş kişiler, bankalardan kredi almaya yönelirler. Fakat çoğu banka, uzun vadeler ve yüksek faizlerle ev kredileri vermektedir. Ülkemizde faiz kullanmak istemeyen ve bu yüzden bankalardan işlem yapmayan birçok müşteri profili vardır. Elbette bu kişilerin de belirli ihtiyaçları olmaktadır. Bu yüzden geliştirilen sistemler, faiz uygulamasının dışarıda bırakıldığı ve herkesin ev sahibi olmasının önünü açacak şekilde geliştirilen uygulamaları içermektedir. Böylece İslami değerlere ters düşen faizden kurtulmuş olunacak ve bir ev sahibi olmak daha kolay bir hale gelecektir. İnsanların faiz ödemeden ve kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayan Eminevim sistemi, ülkemizde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Bu sisteme kayıtlı kişiler, büyük bir yardımlaşma organizasyonuna girmiş olacaklardır.
Finansal durumları ölçüsünde istedikleri bölgede ev sahibi olabilirler. Temel dayanak; sistemde oluşturulan dayanışma grupları olacaktır. Dayanışma grupları sayesinde aynı amaçta bir araya gelen insanların hepsine ev aldırmak, bu sistemin amacıdır. Eminevim sistemi 25 yıldır Türkiye’de varlık gösteren Emin Otomotiv aracılığıyla yapılmaktadır. Bu yüzden güvenilirlik konusunda herhangi bir sorun yoktur. Sistem aynı zamanda devlet tarafından da güvence altına alınmıştır. Böylelikle kişilerin paralarını 3. Kişilerin kullanma durumu oluşmayacaktır.

Eminevim Sisteminde Nasıl Ev Satıyorlar?

Eminevim sisteminde asıl organizasyon, bu sayede oluşturulmuş dayanışma gruplarıdır. Böylelikle kişiler belirli sayıdaki gruplara dahil edilir. Sistemin belirlediği ödemeler sayesinde her ay bir kişi evini satın almaktadır. Grupta olan kişilerin sayısı, ödenecek taksit sayısını yansıtmaktadır. Böylece ev sahibi olunurken faiz ödemesinden kurtulmuş olan kişiler, sıralamayı da yine kanuni bir yolla belirleyecektir. Noter eşliğinde yapılan kura çekimine göre, kişilerin ev alma sıraları belirlenecektir.

Evlere ödenecek olan peşin paralar, evlerin tutarlarından düşülecektir. Bu sayede sistem daha düzenli bir hal alacaktır. Ayrıca son kişi evine sahip olana kadar, önceki sıralarda ev sahibi olanlar evlerini satamazlar.

Bir önceki yazımız olan Küçük Birikimlerimi Nasıl Değerlendiririm başlıklı makalemizde birikim değerlendirme ve küçük birikimleri nasıl değerlendiririm hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı